02.12.14 09:34

Черкаси можуть стати одним із центрів IT-індустрії України



Черкаси можуть стати одним із центрів IT-індустрії України
 
Інформаційні технології разом із сільським господарством і туризмом мають стати провідними напрямками розвитку Черкаської області. Про це йшлося на п’ятничній нараді, яка відбулася в облдержадміністрації за участю керівництва Черкащини і виконавчого директора Асоціації «Інформаційні технології України» Віктора Валєєва, пише "Прочерк".
 
Якщо пріоритетами сільського господарства й туризму на Черкащині нікого вже не здивуєш, то про інформаційні технології, або, як їх зазвичай називають на англійський кшталт, ІТ («ай-ті»), в області активно ще не говорили. І тим не менше, цей сектор в області й на сьогоднішній день досить розвинутий.
 
– У нас була зустріч з радником міністра освіти і науки, який займається питаннями розвитку ІТ-технологій в Україні. До нас ідуть інвестори з прифронтових територій, інші переїжджають зі Сходу в інші області. Так, нещодавно компанія «Самсунг» закрила філію в Харкові, переїхавши до Києва. Тож виникла ідея, чому б не розвивати більш потужно інформаційні технології? У нас і університет технологічний є, який випускає таких фахівців. Та спілкуючись з представниками деяких таких компаній, я для себе зробив висновок, що багато чого залежить насамперед не від відповідних приміщень, а від сприятливого регуляторного середовища, – заявив журналістам під час  прес-конференції голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко.
 
Черкаси можуть стати досить зручним місцем для створення тут потужного ІТ-парку. В Черкасах працює близько тисячі фахівців ІТ-сфери, і є можливість у найближчі роки довести цю цифру до п’яти тисяч.
 
– ІТ-парком, грубо кажучи, може стати спеціально виділене приміщення в центрі міста, де будуть офіси ІТ-компаній, приміщення для проведення конференцій тощо – середовище, де «айтішники» зможуть зустрічатися, спілкуватися, ділитися думками й проблемами, працювати над замовленнями, навчатися, – пояснив «Прочерку» радник голови облдержадміністрації Андрій Беляков.
 
Один із провідних українських експертів з ІТ-індустрії Віктор Валєєв налаштований також оптимістично.
 
– Для створення в Черкасах ІТ-парку тут, по-перше, є ІТ-компанії, по-друге – технічний виш (ЧДТУ) і, по-третє – зовсім неподалік розташований міжнародний аеропорт «Бориспіль», – зазначив у коментарі «Прочерку» пан Валєєв.
 
На його думку, дуже важливо, що глобальний ІТ-світ «випробував Черкаси й побачив, що тут є прогрес». При падінні, скажімо, промислового виробництва, ІТ-сектор навіть у нинішні часи стабільно розвивається. В області багато десятиліть приділяють особливу увагу науково-технічному напрямку, тут є потужні інженерні традиції. Й інженери-хіміки легко можуть перепрофілюватися на фахівців ІТ. «Головне – інженерне мислення, – наголосив експерт. – А підготовку з мов програмування, структури комп’ютера, мереж, принципів взаємодії різних комп’ютерних додатків можна дати додатково».
 
Крім того, дуже важлива наявність у місті закладів вищої технічної освіти, й тут можна налагодити сучасну систему підготовки ІТ-фахівців.
 
Специфіка ІТ-індустрії в тому, що для її розвитку не потрібно ані потужних виробничих майданчиків, ані дорогого обладнання. Потрібні дві речі – комп’ютер і фахівець.
 
– Я спілкувався із ректором Черкаського державного технологічного університету Тамарою Качалою. Вона – дуже активна людина, й до того ж готова підлаштовуватися насамперед не під нормативні чи академічні «речі в собі», а під реальні вимоги ІТ-індустрії, – зазначив Віктор Валєєв. – Це дуже важливо, адже потужні політехнічні виші дуже рідко розуміють, що треба робити, а найчастіше шукають причини, чому цього зробити не можна.
 
Крім того, як зазначив Віктор Валєєв, його приємно вразило, що в ЧДТУ з представниками ІТ-сфери розмовляють «їхньою мовою», бачать свій виш очима роботодавця, а не чиновника. Не «спеціальність, відповідно до документу такого-то номер такий-то», а «спеціальність, яка має на ринку таку-то конкурентоздатність». Не «фахівець комп’ютерного еколого-економічного моніторингу» (що в «айтішників» викликає гучний регіт), а «jabber-девелопер», «android-девелопер» тощо.
 
Європі нині бракує мільйон «айтішників». Ці фахівці є дуже затребуваними й в Україні. Тому скільки б не випустили їх сьогодні виші, все одно буде мало. Куди ці фахівці поїдуть, отримавши дипломи (залишаться в Черкасах, переберуться до Києва, Лондона чи Нью-Йорка), залежить від багатьох чинників. У тому числі – й від того, чи стануть Черкаси, так би мовити, відомим ІТ-брендом.
 
На користь Черкас промовляє, крім високого наукового потенціалу, те, що місто лежить усього в півтори-двох годинах їзди від Борисполя, де розташований міжнародний аеропорт. Ті ж самі півтори-дві години можна витратити на дорогу від аеропорту до віддалених районів Києва. Це – додаткова можливість для проведення в Черкасах різноманітних міжнародних заходів, конференцій.
 
Україна входить до топ-групи країн, в яких рекомендовано розміщення виробництв у сфері ІТ. Звісно, війна, яка ведеться на Сході, негативно відбивається на перспективах інвестування в нашу країну. Але ще одним важливим аспектом є наявність підтримки розвитку ІТ-сектору з боку влади. Якщо керівництво держави продемонструє, що воно дає цій галузі «зелене світло», й чиновники не заважатимуть, а сприятимуть її розвитку, результати не забаряться. Так само – й на рівні області. Лояльне ставлення влади до розвитку ІТ-індустрії, а ми його сьогодні як раз бачимо, має надзвичайне значення.
 
– В Україні вже йде конкуренція між містами за те, хто стане для ІТ найкращим, – зазначив пан Валєєв. – У Львові планують створити ціле ІТ-місто, сюди запрошують найбільших «гуру» цього сектору. Тому, щоб досягти успіху, коли набираєш у Google слова «ІТ Черкаси», треба, щоб знаходилися досягнення черкаських програмістів та ЧДТУ, а не інформація про те, що тут правоохоронці «накрили» чергову ІТ-компанію.
 
Фахівці з ІТ, будучи людьми творчими, не завжди у змозі врахувати всі аспекти нормативного регулювання, й тому дуже важливо налагодити нормальну взаємодію між ними та владою, яка могла б їм підказувати, рекомендувати, консультувати з різних питань, у тому числі й правових.
 
– Окремо буде створена група по розвитку ІТ-технологій, де повинні бути представники нашого ЧДТУ, представники наших ІТ-компаній. Буде зустріч, де ми хотіли б почути, які умови треба, щоб та чи інша компанія переїхала до нас. Щодо нормативного регулювання. Відомий був випадок, коли фіскальна служба виявила компанію, що надавала послуги іноземцям. З одного боку, це добре, що працює фіскальна служба і оподатковуються доходи. А з іншого боку, це є не дуже гарним сигналом компаніям, які хотіли б працювати тут. Я зустрічався з представниками цієї компанії. Коли в економіці криза, то наше завдання дати можливість таким і подібним компаніям працювати, якщо вони самі визнають порушення і готові його усунути, – зазначив Юрій Ткаченко.
 
Важливо не тільки те, що «айтішники» зароблені кошти все одно витрачатимуть в області, чим стимулюватимуть її розвиток. Ще важливіше й інше – ІТ сприятиме піднесенню конкурентоздатності області.
 
– Сільське господарство і туризм – це чудово. Але цими галузями зараз нікого не здивуєш, – каже Віктор Валєєв. – Інша річ якщо ви скажете: у нас в області є потужний ІТ-сектор, є нові ІТ-компанії, проводяться ІТ-конференції, у нас є цілий ІТ-парк, і губернатор особисто сказав, що ІТ-сектор перебуває під його постійним патронатом!
 
Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#новини #технології #розвиток

Останні новини

20 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
17:02
Одне із товариств сплатить майже 100 тисяч до бюджету Черкащини
14:41
Знайшли навіть автомобільні покришки та каністри: поблизу Черкас прибрали трикілометрову прибережну зону
13:11
Черкаським захисникам передали 10 квадроциклів та причепів до них
12:09
На Черкащині зацвіли більше сотні тюльпанів (ФОТО)
09:00
Поліція посилила патрулювання на вулицях Черкас
19 квітня 2024
20:01
Якою буде погода на вихідних у Черкаській області
19:02
В Умані чоловік намагався контрабандою вивезти культурні цінності
18:02
У Черкасах чоловік напідпитку повідомив про "фейкове" пограбування
17:01
Проект реконструкції набережної представлять на огляд у черкаському ЦНАПі
16:33
У Городищі прощатимуться із полеглим військовим
16:22
В Умані шахрай ошукав більше двадцяти людей в інтернеті на майже 200 тисяч
15:37
На Черкащині до ПЦУ приєдналася ще одна парафія
14:45
Небайдужий черкасець виявив незаконного мігранта
14:19
У Черкасах виявили групу молоді, яка мала близько 20 пакетиків з наркотиками
13:45
На Золотоніщині чоловік заборгував понад 100 тисяч гривень аліментів
13:03
Куди у Черкасах звертаться ветеранам та їх сім'ям за допомогою
12:58
Черкаські спецпризначенці отримали симулятори FPV-дронів
12:29
У Тальному на палаці Шувалова встановили охоронну дошку
11:52
Назавжди 22: у Черкасах прощатимуться із загиблим захисником
11:37
Черкасець зберігав вдома понад півкілограма наркотиків
10:48
У частину черкаських медзакладів повернули подачу теплопостачання
10:26
На Звенигородщині горів автомобіль