29.07.15 12:33

Із початку цього пляжного сезону в Черкасах врятували вісьмох відпочивальників



Із початку цього пляжного сезону в Черкасах врятували вісьмох відпочивальників
 
Ціна кожної секунди – врятоване життя. Так про роботу очолюваного відомства каже директор міської комунальної аварійно-рятувальної служби, яка була створена в Черкасах 9 років тому, Сергій Микитченко.
 
За час існування цієї установи її працівникам вдалося повернути до життя 132 людей, для яких звичний відпочинок на пляжі мало не закінчився трагедією.
 
Це робиться силами восьми рятувальників, які протягом усього купального сезону пильнують спокій любителів провести своє дозвілля біля води. Наймолодшому в цьому колективі – 23 роки, найстаршому – 32. Усі вони на відмінно плавають, мають гарну фізичну й психологічну підготовку й добре знають, як надавати першу медичну допомогу.
 
– Загалом порятунок людей – це робота, пов’язана з небезпекою й у критичній ситуації наші фахівці повинні вміти швидко прийняти правильне рішення, аби при цьому не завдати шкоди не лише потерпілому, а й своєму здоров’ю, – розповів Сергій Васильович. – Коли людина починає тонути, це, зазвичай, супроводжується панікою як самого потерпілого, так і його оточення. Завдання рятувальної служби – не піддаватися цій паніці, правильно оцінити ситуацію, визначити ризики й злагоджено спрацювати.
 
Щонайменше за місяць до старту пляжного сезону фахівці цієї ж служби розпочинають активну підготовку до цього періоду. Передовсім, беруть участь в обстеженні дна водойми й очищенні його від сторонніх предметів, перевіряють берег на відповідність санітарним і гігієнічним нормам (приміром, санкціоновані пляжі обов’язково мають бути облаштовані роздягальнями, сміттєвими баками й туалетами). Ще слідкують за тим, аби були позначені межі купання, а небезпечні місця на акваторії – буями з відповідним написом, встановлені стенди з матеріалами щодо попередження нещасних випадків на воді тощо.
 
Наразі ж, за словами Сергія Микитченка, в обласному центрі працює три паспортизовані пляжі: це «Смілянський», «Пушкінський» та «Соснівський» (усі вони – комунальної форми власності). На кожному з них із 10-ої ранку й до 18.45 працюють аварійно-рятувальні пости. Уже цього купального сезону їм вдалося витягти з води вісьмох відпочивальників, ще 21 – надали першу медичну допомогу.
 
Причини, через які люди тонуть під час купання, – дуже різні. Утім, близько 70 відсотків таких випадків стається через нетверезий стан відпочивальників.
 
– У такому стані людина не може реально оцінити загрозу й не розраховує свої сили, – каже Сергій Васильович. – Ще одна група ризику – діти, залишені без нагляду дорослих. І наступна – це недотримання правил поведінки на воді, коли люди запливають за буї або й взагалі купаються в невстановлених для цього місцях, які необстежені й необладнані рятувальними постами.
 
Для прикладу, цієї суботи пообіді фахівці служби витягли з води трьох підлітків, які купалися неподалік пляжу «Смілянський». Хлопці, переповідають в аварійно-рятувальній службі, хотіли допливти до затонулого дерева на відстані близько 150 метрів від берега. Утім, свої сили вони не розрахували.
 
– Пропливши половину цієї дистанції, один із товаришів, 13-річний юнак, почав тонути й кликати на допомогу, – розповів Сергій Микитченко. – Друзі, які пливли разом із ним, й самі розгубилися та ледь трималися на поверхні води. Одному з них 15, іншому 14 років. На щастя, крики про допомогу почули інші відпочивальники й звернулись до наших рятувальників, які чергували на пляжі. Завдяки їхнім оперативним та професійним діям потерпілого разом із товаришами підняли на рятувальний човен та доставили до берега. Медичної допомоги вони не потребували.
 
Очільник міської комунальної аварійно-рятувальної служби каже: кожна надзвичайна подія на воді індивідуальна і потерпілі поводять себе по-різному.
 
– Люди, які перебувають у нетверезому стані, зазвичай не кличуть на допомогу, оскільки вони не здатні на той момент адекватно оцінити ситуацію й не бачать загрози. У цьому й складність порятунку таких людей, – каже він. – А діти, особливо до семирічного віку, які не вміють плавати, не відчувши під ногами  дна, від страху не можуть навіть крикнути.
 
Водночас, за його словами, рятувальникам додають клопоту й відпочивальники на березі. Подекуди їм потрібна допомога через перегрівання. За літо трапляється в середньому близько 15 таких випадків. Також багато випадків порізів, подряпин та інших пошкоджень кінцівок у відпочиваючих яким також необхідно надати першу медичну допомогу.
 
Окрім порятунку відпочивальників, комунальна аварійно-рятувальна служба пильнує безпеку під час проведення змагань як місцевого, так і всеукраїнського рівнів, які проводять на водних об’єктах міста.
Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

19 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
14:45
Небайдужий черкасець виявив незаконного мігранта
14:19
У Черкасах виявили групу молоді, яка мала близько 20 пакетиків з наркотиками
13:45
На Золотоніщині чоловік заборгував понад 100 тисяч гривень аліментів
13:03
Куди у Черкасах звертаться ветеранам та їх сім'ям за допомогою
12:58
Черкаські спецпризначенці отримали симулятори FPV-дронів
12:29
У Тальному на палаці Шувалова встановили охоронну дошку
11:52
Назавжди 22: у Черкасах прощатимуться із загиблим захисником
11:37
Черкасець зберігав вдома понад півкілограма наркотиків
10:48
У частину черкаських медзакладів повернули подачу теплопостачання
10:26
На Звенигородщині горів автомобіль
09:43
Смілянам декілька днів не можна використовувати питну воду
09:28
У Черкасах десятки будинків залишились без світла
18 квітня 2024
20:36
У Тальному планують відкрити пам'ятну дошку полеглому воїну
19:15
На Черкащині опади перевищили до 70% місячної норми
18:01
У черкаському дендросквері зацвіла сакура (ФОТО)
17:27
Примарилося зґвалтування: у Черкасах пенсіонерка сплатить штраф за неправдивий виклик
16:38
У Черкасах виявили водія з ознаками сп’яніння
15:47
У Черкаському районі попрощалися із воїном
15:16
В одному із черкаських парків комунальники облаштували пандус
14:50
“Я просто в ах**: дорога на Черкащині вразила відому співачку
14:25
Потрапили під артилерійський удар: військовий звернувся до черкащан із проханням про допомогу
13:06
На Чорнобаївщині відкрили меморіальну дошку полеглому захиснику