17.10.16 10:20

Кредитну угоду з будівництва Канівської ГАЕС очікують вже в 2017 році



Кредитну угоду з будівництва Канівської ГАЕС очікують вже в 2017 році

 

Державна енергогенеруюча компанія "Укргідроенерго" очікує підписання кредитної угоди з міжнародними фінансовими інституціями щодо будівництва Канівської ГАЕС у 2017 році році.

Про це "Українським Новинам" повідомив заступник генерального директора з перспективного розвитку "Укргідроенерго" Юрій Литвиненко після першого засідання робочої групи з питань будівництва Канівської ГАЕС.

"У нас на сьогоднішній день є листи підтримки проекту Канівської ГАЕС від Світового Банку та від Європейського інвестиційного банку. ЄБРР ще не надав лист підтримки, але висловив свою готовність долучитися до цього проекту. На даний момент незалежні експерти розробили кілька документів з екологічних та соціальних питань цього проекту, їх розглядають банки, і як тільки вони приймуть рішення і схвалять ці документи, ЄБРР також надасть лист про підтримку. Кредитна угода планується до підписання в наступному році ", -. сказав Литвиненко.

За його словами, проект оцінювався в 1,5 млрд доларів за цінами 2012 року, і сума, на яку готові профінансувати міжнародні фінансові інституції, становить трохи більше, ніж 1 млрд доларів. Іншу частину компанія має намір покрити за рахунок локальних засобів - тарифів "Укргідроенерго".

"Почати реалізацію проекту розраховуємо вже в наступному році.  Ми плануємо, що будівництво, згідно з проектом, буде тривати 7 років. В результаті реалізації проекту Канівської ГАЕС Україна отримає додатково 1 тис мегават генеруючих потужностей ", - підкреслив представник компанії.

При цьому він зазначає, що важливість проекту для країни полягає не тільки в тому, що це додатковий виробок електроенергії в обсязі понад 1 млрд кВт годин на рік, і що це додаткові маневруючі і регулюючі потужності для нашої енергетичної системи.

Важливість проекту полягає також в тому, що його реалізація допоможе забезпечити енергонезалежність і енергетичну безпеку нашої країни. Так, реалізація проекту КГАЕС дозволить скоротити споживання імпортованого природного газу на 10 млн куб м на місяць, або близько 120 млн куб м на рік, а також імпортного вугілля близько 0,5 млн тонн на рік.

За словами Литвиненка, актуальність проекту також демонструє той факт, що 99% акумулюючих потужностей в світі забезпечують ГАЕС, і потужність ГАЕС в Європі становить 45 гВт, в той час як в Україні - трохи більше 1,5 гВт, що говорить про значний потенціал для розвитку в даному напрямку.

12 жовтня відбулося перше засідання робочої групи при Черкаській ОДА з питань будівництва Канівської ГАЕС, в ході якого "Укргідроенерго" провела презентацію проекту. Робоча група створена розпорядженням голови Черкаської ОДА від 5 серпня поточного року. До її складу увійшли представники громади Канівського району, громадськості, представники місцевого самоврядування. Очолює групу заступник голови ОДА Сергій Овчаренко.

Завданням робочої групи є ретельне вивчення всіх економічних, екологічних, соціальних та інших аспектів реалізації проекту Канівської ГАЕС.

Керівництво "Укргідроенерго" демонструє відкритість у спілкуванні з місцевим населенням і громадськими організаціями, з метою інформування з усіх питань і аспектів будівництва компанія відкрила пряму лінію.

"Ми налаштовані проводити ознайомчу роботу серед населення з усіх аспектів будівництва Канівської ГАЕС, і, перш за все, з екологічних та соціальних Також в наш спектр завдань входить розвінчування існуючих навколо цього будівництва міфів: - техногенної катастрофи, застарілих технологій ... У них немає нічого спільного з реальністю ", - заявляє Літівіненко.

Нинішній проект даного об'єкта суттєво відрізняється від проекту тієї величезної ГАЕС, яку хотіли побудувати в Канівському районі в радянські часи. Запланована потужність об'єкта в порівнянні зі старим проектом зменшена в 3,6 рази, а також повністю змінено планування зони будівництва, щоб не порушувати межі природоохоронних територій і пам'яток культурної спадщини. В "Укргідроенерго" підкреслюють, що жодна природоохоронна територія не потрапляє в зону проведення робіт зі спорудження КГАЕС, і тільки 2 пам'ятки культури, на яких компанія організувала археологічні дослідження, і які проводить Академія наук України.

"На даний момент експедиція працює на горі Лисуха і планує працювати на городищі Віха. Досліджуємо всю територію, щоб зберегти пам'ятки і все, що буде знайдено.", - сказав Литвиненко, додавши, що археологічна експедиція працюватиме протягом всього періоду будівництва, тобто протягом 7 років.

Він також запевняє, що в ході самого будівництва будуть дотримані міжнародні екологічні стандарти.

Також в компанії підкреслюють безпеку реалізації даного проекту для навколишнього середовища і місцевого населення - він отримав позитивний висновок державної комплексної будівельної та державної екологічної експертизи в 2013 році.

"Основна позиція організацій, які будуть фінансувати будівництво КГАЕС, - .. Це корпоративна і соціальна відповідальність Так, в проекті 300 млн гривень передбачено на розвиток соціальної інфраструктури регіону, і проект був затверджений Кабінетом міністрів, включаючи соціальну складову Це кошти громади, і громада повинна . вирішити, куди їх направити Тому ми починаємо широкий діалог, щоб кожен міг висловити свою думку з цього приводу Кожна гривня має служити людям ", -. підкреслив Литвиненко.

Крім того, на період будівництва КГАЕС будуть створено 2 000 робочих місць, а після його завершення до роботи на об'єкті планується залучити близько 250 співробітників.

Підготовка до будівництва і розробка проектної документації почалися в 1984 році. У 1987 році був затверджений проект будівництва Канівської ШГАЕС потужністю 3600 мВт. 1991-1999 роках на будівництво було накладено мораторій через відсутність фінансування та економічної кризи в країні. У 1999 році мораторій було знято, а в 2006-2007 роках - розроблено нове техніко-економічне обґрунтування будівництва КНАЕС, яка передбачала зменшення встановленої потужності до 1 тис. мВт в зв'язку з новими умовами і потребами об'єднаної енергетичної системи України. Змінено схему будівництва відповідно до сучасних вимог щодо захисту навколишнього середовища і культурної спадщини. При підготовці нового проекту були прийняті жорсткіші вимоги щодо безпеки. Зокрема, передбачено чотири рівні безпеки споруд ГАЕС, в той час як на аналогічних об'єктах в Європі - тільки три. Нове ТЕО затверджено розпорядженням КМУ від 8 листопада 2007 року №965. Новий проект і титул будівництва затверджені розпорядженням КМУ від 11.12.2013 року №1050р.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#Канів #ГАЕС #будівництво

Останні новини

28 березня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
13:50
Черкаські енергетики терміново звернулися до власників генеруючих установок
13:19
Де автівка збила хлопчика: біля Палацу молоді встановлять світлофор
13:09
Втік, щоб поїхати до дівчини: на Звенигородщині шукали неповнолітнього
12:45
Черкаським піротехнікам передали підсилення
12:19
У Черкасах поліція під час нічних патрулювань звертає особливу увагу на зібрання молоді біля одного із ТРЦ
12:02
Які фільми черкащани можуть подивитися в кіно (АФІША)
11:51
У Черкасах для членів добровольчих формувань змінили порядок виплати грошової підтримки
11:31
У Черкасах кухарі дитячих садочків отримуватимуть більшу зарплату
10:49
На Чигиринщині прощатимуться із полеглим захисником
10:02
У Черкасах низка будинків будуть без електропостачання
09:50
У Черкасах біля Долини троянд хочуть побудувати апарт-готель висотою 33 метри
09:10
Продавай неіснуючі речі: черкащанин ошукав людей на понад 10 тисяч
27 березня 2024
20:17
Черкаський спортсмен став переможцем чемпіонату України
19:03
На Кам'янщині, де росте червонокнижна рослина, створять пам'ятку природи
18:20
Працював заступником директора: не стало відомого комунальника одного із черкаських підприємств
18:11
У Черкасах СБУ перевірить вартість та країни походження купленого медичного обладнання
18:00
На Черкащині прогнозують посилення вітру
17:03
У Смілі міська лікарня потребує донорів крові
16:37
П'ятьом рейдерам, які захопили підприємство на Золотоніщині, загрожує до 12 років ув'язнення
16:03
У дівчини з'явився інший: в уманському гуртожитку сталася смертельна різанина
15:57
На війні загинув захисник зі Шполи
15:13
Шахрай оформив на черкащанку кредити на суму в понад 200 тисяч