29.09.20 12:44

Сила пензля і слова: на Черкащині відбувся щорічний мистецький пленер (ФОТО)



Сила пензля і слова: на Черкащині відбувся щорічний мистецький пленер (ФОТО)

 

Більше півсотні юних  художників та літераторів з різних куточків України зібралося цими вихідними на малій батьківщині Кобзаря.

На мальовничий пленер «Тараса пензлі оживають» вони приїхали із Січеславщині (колишня Дніпропетровська область), Миколаївщини, Чернігівщини, Київщини, Полтавщини, Кіровоградщини та Черкащини. Кожен з них попередньо пройшов відбірковий етап конкурсу,  аби гідно представити свій регіон уже на всеукраїнському рівні.

Ганна Чуприна - співорганізатор пленеру та керівник арт-студії «Глорія» Черкаського міського будинку культури імені Івана Кулика. Розповідає, як народилася ідея поєднати пензель і слово.

- Усе почалося 10 років тому зусиллями обласної громадської організації «Світовид». За підтримки управління у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської ОДА обдаровані юні художники подорожували областю та увічнювали її краєвиди на полотнах. А  літературно-мистецьким  пленер став у 2018-ому. Відтепер на Звенигородщині  не лише оживають Тарасові пензлі у руках живописців та графіків,  а й лунає поетичне слово з вуст юних літераторів.

Дарма, що учасники пленеру юні, завдання перед ними стояли цілком дорослі, - говорить Ганна Чуприна. Художники повинні були самостійно обрати краєвид, який би відповідав їхньому настрою, визначитися з ракурсом, продемонструвати грамотну композицію і техніку виконання. У виборі живописних матеріалів їх не обмежували: хтось творив акрилом, гуашшю, хтось аквареллю, пастеллю, маркерами. Головне – передати атмосферу овіяного легендами місця.  

А тим часом поети і письменники знайомили зі своєю творчістю художників  слова. Підтримати їх та заохотити розвивати свій талант  приїхали  визнані літератори Ганна Синьоок, Олексій Юрін, Оксана Галієва, Катерина Вербівська.

- Якби я була початківцем, то деякі завдання цього конкурсу були б для мене дуже складними, - поділилася своїми враженнями членкиня Національної спілки письменників України Катерина Вербівська. -  Лише уявіть: діти мали написати епіграфи до тих картин,  які створювали їхні однолітки. Перед цим для юних поетів і письменників  провели екскурсію місцями, де народився, ріс та навчався Тарас.  І цей симбіоз природи,  історії  і усвідомлення генія мав надихнути їх написати кілька яскравих і влучних рядків.  14 із 28 літераторів з різних областей України дуже гарно впоралися із завданням. Кульмінацією  дійства стало, коли  на сцену виходить молодий художник, тримаючи в руках гарну роботу,  а літератор озвучує те, що бачить на полотні. Це було настільки щемливо усвідомлювати, скільки навколо потенціалу творчих людей, що тільки заради таких  миттєвостей варто робити такі конкурси!  

Чотирьох вихованців своєї дитячої художньої студії «DaVinci», що у місті   Зіньків на Полтавщині, привезла на мистецький пленер її керівник Наталія Фенько. Двоє з них, Аделіна  Кулібаба  та Анастасія Крайня, стали лауреатками  премії 1-ого та 2-ого ступенів відповідно.  Художниця відзначила рівень організації конкурсу та його програми.

- Допоки діти писали з натури, для нас, викладачів, провели майстер-клас. Ми змогли поспілкуватися, оцінити рівень підготовки вихованців. У нас залишилися лише позитивні емоції і від екскурсії, і від нагородження, і від майстер-класу. Поверталися додому у піднесеному настрої і з натхненням. Для мене це був корисний досвід.

А влаштував майстер-клас для викладачів художніх шкіл молодий, але успішний художник  Володимир Сінусік. Виставки його робіт уже побачили у кількох українських містах й за кордоном. Він знайомив учасників зі своєю манерою та технікою.

Побували на майстер-класі і юні живописці та графіки. Його провела Тетяна Касьян, відома художниця в царині декоративно-ужиткового мистецтва. Керуючись її порадами, учасники пленеру уже у майстерні мали можливість довершити свої роботи.

- Мені сподобалося, що я  сам міг обирати локацію, ракурс і об’єкт, - поділився своїми враженнями  учасник конкурсу, а також лауреат 3-ого ступеня у номінації «Живопис»  Ілля Гилюк. - До цього мені не доводилося писати українську хату,  тому я  вирішив проекспериментувати. Щоправда працював у напрузі, бо дві з половиною години на роботу – це ще той виклик!  Дух суперництва допоміг мені упоратися із завданням. Дуже цікаво було потім роздивлятися роботи інших учасників і аналізувати, над чим мені ще варто  попрацювати.

Гран-прі серед літераторів  отримала учасниця з Миколаївщини  Анна-Софія Січко.  Судді відзначили  високу поетичність та образність її прози.

А переможців серед живописців та графіків обирали  визнані майстри пензля Тетяна Касьян, Віктор Олексенко, Неоніла Недосєко, Лілія Полудень та Дар’я Соколенко. За їхнім рішенням Гран-прі дісталося студентці ЧНУ ім. Б.Хмельницького Дар’ї  Корнієнко.

Організовувати щорічний мальовничий пленер в с. Шевченкове Звенигородського району ініціатори  конкурсу планують і наступного року. За підтримки Черкаської обласної ради він  відбувся уже втретє. Щоправда через пандемію участь у ньому змогли взяти далеко не усі охочі.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#мистецький пленер #учасники #художники #дипломи

Останні новини

18 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:36
У Тальному планують відкрити пам'ятну дошку полеглому воїну
19:15
На Черкащині опади перевищили до 70% місячної норми
18:01
У черкаському дендросквері зацвіла сакура (ФОТО)
17:27
Примарилося зґвалтування: у Черкасах пенсіонерка сплатить штраф за неправдивий виклик
16:38
У Черкасах виявили водія з ознаками сп’яніння
15:47
У Черкаському районі попрощалися із воїном
15:16
В одному із черкаських парків комунальники облаштували пандус
14:50
“Я просто в ах**: дорога на Черкащині вразила відому співачку
14:25
Потрапили під артилерійський удар: військовий звернувся до черкащан із проханням про допомогу
13:06
На Чорнобаївщині відкрили меморіальну дошку полеглому захиснику
12:59
Можливі підтоплення: на Черкащині прогнозують небезпечні гідрологічні явища
12:30
Черкаські богатирі достойно представили область на чемпіонаті України з пауерліфтингу
11:48
У Черкасах врятували двох більченят з ознаками отруєння
11:26
Легалізація вогнепальної зброї на Черкащині: які переваги та ризики
10:49
Рух транспорту через Канівську ГЕС на декілька днів буде частково перекрито
10:25
Один із черкаських ТРЦ"замінували"
09:58
На Черкащині на колінах провели загиблого воїна
09:03
У черкаському онкоцентрі готують спеціальний бункер
17 квітня 2024
20:20
У Черкасах шукали літнього чоловіка, який загубився
19:09
Жителя Уманщини засудили за неявку до ТЦК
18:09
В одному із мікрорайонів Черкас відсутнє електропостачання
17:18
Проведе дев'ять років за ґратами черкащанин, який пограбував неповнолітнього