08.12.16 12:07

Краща бізнес-леді України, що розвиває власну справу на Черкащині: "Якщо думаєш лише про гроші, то нічого не вийде"


Краща бізнес-леді України, що розвиває власну справу на Черкащині:

 

Підприємець Валентина Сабельникова цього року названа кращою бізнес-леді України в рамках конкурсу «Підприємницький талант України 2016».  Її проект з вирощування органічних овочів, зелені і ягід Organic Villa, який реалізовують у Корсунь-Шевченіківському районі Черкаської області, – приклад того, що ідеї, спрямовані на збереження навколишнього середовища, можуть також приносити прибуток.

Секретами успіху та рекомендаціями починаючим підприємцям пані Валентина поділилася із читачами Zmi.ck.ua.

Якими якостями повинен володіти підприємець, щоб отримати успіх?

- Стійкістю до стресів, дисципліною, аналітичним складом розуму, творчим підходом, наполегливістю, послідовністю, позитивним настроєм, умінням працювати в команді, умінням визнавати свої помилки, бути комунікабельним і харизматичним, відповідальним у виконанні зобов'язань, а також прагнути постійно розвиватися. Підприємець повинен бути мобільним, готовим з будь-якого «мінуса» зробити «плюс».

Які ключові принципи побудови успішного бізнесу ви можете назвати?

- На успіх впливає безліч факторів. Серед принципів, необхідних для досягнення мети, я б назвала хороші перспективи розвитку напрямку, який вибрано для бізнесу; чітке розуміння того, що відбувається на ринку (у колег і конкурентів); бережливе виробництво, яке має на увазі усунення будь-яких дій, що споживають ресурси, але не створюють цінності; постійний рух уперед – впровадження дрібних, незначних поліпшень, які в підсумку призводять до істотного поліпшення якості продукту; готовність до непередбачених ситуацій – потрібно завжди прораховувати запасні варіанти і мати готові рішення на випадок будь-якої кризи; гарна репутація.

- Як почати свою справу? Які перші кроки?

- Починати треба з того, до чого душа лежить. Уявити все в найдрібніших подробицях в голові, «виносити» ідею, поділитися з довіреними, авторитетними людьми, ставити запитання і прислухатися до порад, але не до безпідставної критики. Від людей, які не вірять у вашу справу, треба бути подалі.

Стати більш рішучою мені допомогли книги, фільми «Секрет» і «Передай далі». Важливо сконцентруватися на головному. Позитив, віра, мета – великі помічники у будь-якій справі. Час швидких грошей і купи-продай вже позаду. Слід вивчити ринок і проаналізувати, чи буде актуальною ваша справа. Не потрібно намагатися все зробити самотужки, допоможуть соратники, наставники, а також знання, організованість і відповідальність. Велику роль на старті грає оточення. Бажано, щоб воно за рівнем розвитку було на «голову вище» вас.

- Як ви вибрали свою нішу? Це був усвідомлений вибір (проаналізували ринок і вибрали той напрямок, де найменша конкуренція або взагалі відсутні пропозиції) або просто вирішили «слухати серце» і поставити на рейки бізнесу улюблену справу? Як краще робити: прислухатися до інтуїції або підходити до цього питання «розумно»?

- Я займаюся тільки тим бізнесом, який створює. Цей бізнес став логічним продовженням мого попереднього проекту – екологічного дитячого садка «Мозаїка». Оскільки такого важливого аспекту для життя і здоров’я дітей, як органічне харчування не було, я розробила свій проект.

Мій син у дитинстві сильно хворів, я також перенесла важку хворобу через харчування вирощеними на хімії продуктами, тому органіка для мене – це основа основ. Тому і бізнес мій був усвідомленим і проаналізованими. У мене були знання про те, що відбувається в Європі, світі. Ми з чоловіком відвідали багато виставок органічних продуктів за кордоном, і я розуміла тенденцію.

В Європі гроші аби за що платити не будуть. Вони раніше нас зрозуміли, що зайшли в глухий кут з екологією і треба рятувати себе і землю. Прикладом тому Швейцарія і Франція. Нас це ще чекає. Конкуренції в Україні  немає, але і попит невеликий, зате серйозні перспективи виходу за кордон. 80% органічної продукції мої колеги продають в Німеччину, Швейцарію, інші європейські країни. Там українські органічні продукти в ціні.

При виборі бізнесу я за «золоту середину». Якщо не аналізувати ринок, а користуватися душевним поривом, вас скоріш за все чекає крах. Якщо холодним розумом, робота буде покаранням. Мені пощастило, я займаюся улюбленою справою, яка не тільки приносить дивіденди, але і відновлює землю, робить людей здоровими, а дітям дарує майбутнє.

З якою основною проблемою зіткнулися, реалізовуючи ідею свого бізнесу?

- Як не банально, це людський фактор. Колгоспи відбили у місцевого населення бажання працювати на землі. Важко змінювати менталітет і методи в роботі. Не всі мої інноваційні підходи сприймаються відразу, бажання працювати по-старому дає про себе знати. Багато часу доводиться витрачати на освіту і навчання.

- Одне з найактуальніших питань для підприємців-початківців, де взяти гроші на бізнес? Що б ви порадили про те, де шукати фінансування? Як з цим справляєтеся самі?

- Гроші – це енергії, якими треба вміти управляти, що не кожному під силу. Якщо в голові одна думка: хочу заробити за всяку ціну, щоб їздити на крутій тачці або щоб сусід заздрив, то, швидше за все, нічого не вийде. Люди або організації, до яких ви звернетеся, відразу зрозуміють, з ким мають справу. Час шалених кредитів вже в минулому. Щоб отримати кредит, треба пред'явити бізнес-план або знайти того, хто замість вас це зробить.

Є такі напрямки, які не вимагають стартового капіталу або невеликий, який можна взяти в сім'ї. Гроші на свою майбутню справу можна заробити за наймом, зібрати капітал, розвиватися поступово. А коли вже щось реальне буде, залучити партнерів. Можна, працюючи на когось, проявити себе і стати співвласником. Важливо хотіти, робити і вірити.

Я усвідомлюю важливість того, чим займаюся, з задоволенням розповідаю про свій бізнес. Так я знайшла відповідних партнерів, які поділяють мої цінності і допомагають мені триматися в рамках бізнесу. Дуже допомагає чоловік. Ми багато вміємо робити самі: конструювати, будувати, створювати ландшафти і дизайн, знаємо закони маркетингу, бренду і PR, володіємо необхідними для нашої роботи комп'ютерними програмами та іноземними мовами, що розширює коло спілкування і можливості підвищувати знання з різних інтернет-джерел. Ми використовуємо свої ресурси, а не купуємо їх на стороні. Інтелектуальна складова зфінансовою підтримкою - успіх в бізнесі.

- До яких ймовірних труднощів слід бути готовим підприємцю?

- Не всі згодні з тим, що гроші треба заробляти, а не отримувати. Гроші необхідно рахувати на кожному етапі розвитку: від витрат на розвиток до зарплат. Слід мати десять запасних варіантів на випадок, якщо з'являються непередбачені обставини.

Що підштовхнуло до участі в конкурсі? Що це вам дало?

- Я б сказала не що, а хто. Мої діти з їхньою активною життєвою позицією, Даниїл і Наталя. Мені дуже хочеться йти в ногу з часом і не відставати від дітей, радувати їх своїми досягненнями.

Минулого року мої роботи, подані на конкурс, не були відзначені. Але я не та людина, яка просто так здається. За рік я багато чого удосконалила і зрозуміла, що шанс дається не один раз. Можливості є завжди. Було б бажання. Я стала переможцем, тому що не тільки дуже цього хотіла, я робила конкретні кроки для здійснення мрії. Мені вдалося за дуже короткий період не тільки створити виробництво, бренд, але й показати реально, як екологічний бізнес може стати ефективним. Для жителів села – це приклад того, як можна жити далеко від цивілізації і бути успішним.

Перемога дала мені фінансову підтримку для подальшого розвитку власної справи, подарункові сертифікати на навчання «вищого пілотажу» в бізнесі, заохочувальні призи від партнерів конкурсу, публікації, які для мене дуже важливі в просуванні органічних продуктів і нашого бренду. Мій бізнес може бути прикладом для всіх, у кого є хоч невелика ділянка землі. Проект може стати великомасштабним для всієї України.

Теги: бізнес, розвиток



Наші новини
в соцмережах
Loading...
Loading...

Останні новини

25 квітня 2017
11:37
На вулицях Черкас масово з'являться клінбокси
11:20
Місце, куди хочеться повернутися: десять крутих фотографій із черкаського парку
10:53
У черкаській мерії переконують, що "до відкриття театру жодних павільйонів на площі не буде"
10:40
Як черкащанам продовжити “життя” батареї свого iPhone: 9 дієвих порад
10:15
Майже сотня будинків у Черкасах залишилися без гарячої води
09:54
У Черкасах перекриють одну із вулиць через ремонт
09:33
З миру по нитці: керівництво "Черкаського Дніпра" збирає гроші для преміювання футболістів
09:15
Cільська голова, яку взяли на хабарі у 184 тис. дол, повернулася на роботу
08:30
Черкаські лікарі хваляться здобутками, а пацієнти не бачать результату
24 квітня 2017
20:35
Face of the day - Вікторія Парубченко
19:29
Черкасців запрошують на хоровий концерт
19:12
У Черкасах сталася трагедія: під час пожежі згоріли двоє дітей (ФОТО)
18:22
Вимушений домашній арешт: через несправний ліфт мешканці черкаського будинку місяцями не виходять на вулицю
17:17
У Черкасах активісти знесли розливайку (ВІДЕО)
17:15
На Черкащині жінка ледь не спалила будинок свого родича
16:49
Черкаські волонтери проведуть благодійну акцію на підтримку онкохворих дітей
16:26
Черкащани вшанували пам'ять жертв геноциду у Вірменії (ФОТО)
16:06
"Корисні" лайфхаки: де звичайному черкащанину взяти гроші на квартиру?
15:50
Комісія розслідує смерть пацієнта в черкаській лікарні
15:29
Чорний піар та підкупи: місцеві вибори на Черкащині опинилися під загрозою
15:10
На Катеринопільщині жорстоко побили бійця АТО
14:51
Маленька красуня з Умані буде боротися за звання "Міні Міс України"
14:30
Черкаських депутатів просять повернути планшети