05.12.18 14:55

Черкащан із грудня чекають нові платіжки та умови отримання електроенергії


Черкащан із грудня чекають нові платіжки та умови отримання електроенергії

 

По-новому доведеться отримувати світло черкащанам. Разом із платіжками за електроенергію у грудні отримають заяву-приєднання до публічного договору з розподілу електроенергії та додатково заяву-приєднання до публічного договору про її постачання  від новоствореного ТОВ «Черкасиенергозбут».

Про це інформує видання "Про все".

Ці нововведення відбуваються у зв’язку із реорганізацією ПАТ«Черкасиобленерго», яке за новим законом має право лише розподіляти електроенергію по мережах. Продавати ж її споживачам повинні інші підприємства. Детальніше про нові платіжки та умови, за якими споживачі можуть отримувати електроенергію, розповів заступник комерційного директора з енергозбуту ПАТ «Черкасиобленерго» Руслан Самойленко.

Що таке реорганізація?

Раніше ПАТ «Черкасиобленерго» виконувало функції розподільника (передачу електроенергії) і постачальника (продаж цієї електроенергії споживачам). З січня 2019 року  обленерго не має права виконувати ці дві функції, тому буде лише розподіляти (передавати) електроенергію споживачам та забезпечувати експлуатацію власних електромереж і обслуговування приладів обліку. За законом, продаж електроенергії споживачам має здійснювати окрема юридична особа. У Черкаській області одна з таких організацій – це ТОВ «Черкасиенергозбут».

Зараз з боку ПАТ «Черкасиобленерго» вжито всіх заходів щодо відокремлення функцій постачання та розподілу енергії і створено окремого постачальника ТОВ «Черкасиенергозбут». Це та інші підприємства, які отримають відповідну ліцензію, зможуть продавати електроенергію споживачам.

На Черкащині є певна кількість постачальників електроенергії, всі вони повинні укласти договір із ПАТ «Черкасиобленерго», щоб мати змогу надавати послуги споживачам. Основна відмінність ТОВ «Черкасиенергозбут» від інших постачальників – воно має право, згідно законодавства, надавати універсальну послугу і робитиме це упродовж двох років. Зараз це єдиний постачальник на території Черкаської області, який має таке право.

Які споживачі мають право на універсальну послугу?

- Всі побутові споживачі та малі непобутові, об’єкти яких приєднані до мереж з дозволеною потужністю до 50 кіловат, мають право на універсальну послугу.

- Бюджетні організації та товариства, які мають тариф, прирівняний до населення, та інші споживачі, об’єкти яких приєднані до мереж з дозволеною потужністю до 150 кіловат, також мають право на таку послугу (згідно змін до ЗУ "Про ринок електричної енергії", прийнятих Верховною радою 23.11.2018 року).

Це не є обов’язковом споживача, проте вони мають право скористатися універсальною послугою.

Всі інші споживачі, які не входять до цих категорій, повинні самостійно обрати собі постачальника і укласти з ним договір. Але перед цим обов'язково необхідно приєднатися до договору із розподільником, тобто ПАТ «Черкасиобленерго».

Якщо ж споживачі не оберуть собі постачальника, вони автоматично перейдуть на договірні відносини до постачальника "останньої надії", який  поки що не визначений Кабінетом міністрів України. Також слід зазначити, що тариф у такого постачальника буде вищим, ніж в інших.

Як укласти договір на постачання

За законом  є спрощена процедура укладення договору. З боку ПАТ «Черкасиобленерго» до споживачів надійде заява-приєднання до публічного договору про надання послуг з розподілу електроенергії. Там будуть вказані певні умови, реквізити користувача тощо. Кожен споживач отримає таку заяву разом із платіжками вже у грудні 2018 року. А далі є три варіанти дій:

- цю заяву-приєднання можна підписати і повернути розподільнику;

- продовжити споживати електроенергію, і не писати ніяких заперечень щодо укладення договору;

- власне сплатити рахунок, який прийде разом із заявою приєднання.

Аналогічна процедура для споживачів універсальної послуги, але заява-приєднання надсилатиметься вже від імені ТОВ «Черкасиенергозбут» щодо узгодження договірних відносин та приєднання до договору про постачання електроенергії за універсальною послугою. Всі інші категорії споживачів, які не користуватимуться універсальною послугою, повинні самостійно обрати собі постачальника, який має дозвіл-ліцензію, та подати відповідну заяву.

Про ціни

Для населення, крім розрахункових реквізитів та відображення інформації про вартість послуги з розподілу електроенергії, кардинальних змін у рахунку не передбачається.

Ціни за споживання електроенергії для побутових споживачів регулює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). З першого січня зміна тарифу не прогнозується і як довго тарифи будуть незмінними залежить від цієї комісії.

Непобутові споживачі, які користуються універсальною послугою, отримують тариф, який встановлює і перевіряє регулятор, тобто НКРЕКП.

Але для інших непобутових споживачів існують договірні відносини, конкурентний ринок за вільними цінами між постачальником і споживачем.

Окремо слід зазначити, що і тариф на розподіл електричної енергії для ПАТ "Черкасиобленерго" також регулюється та встановлюється виключно рішеннями комісії НКРЕКП.

Ознайомитись із тарифами споживачі можуть на офіційних сайтах компаній з розподілу та постачання.

Разом з тим, споживач може обирати будь-якого постачальника з вигідними для себе умовами.

Спекуляція цін серед постачальників – неможлива, адже вони подають свої тарифи та обгрунтування до регулятора і він це все перевіряє. Відповідно, завищення також не можливе, оскільки споживачі тоді просто підуть до більш вигідного постачальника. Виходить, що кожне з підприємств намагатиметься підтримувати обгрунтовану ціну, аби втриматися на ринку.

Хибно вважати, що тарифи зростуть виключно через реорганізацію. Якщо й плата за електроенергію зростатиме, то це відбуватиметься за тими ж причинами, що і до реорганізації.

Ознайомитись із тарифами споживачі можуть на офіційних сайтах компаній з розподілу та постачання.

Список постачальників, із якими можна буде укладати договір, буде розміщено на сайті обленерго. Але споживач повинен із відповідальністю обирати надійного партнера.

 

Теги: електроенергія, отримання, умови, договір, ТОВ «Черкасиенергозбут»
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+EnterОстанні новини

10 грудня 2018
09:02
У деяких черкаських будинках планово вимикатимуть світло
09 грудня 2018
21:46
У Черкасах на пішохідному переході збили дитину
18:42
"Припинити знущання": черкасці просять передати один із маршрутів іншому перевізнику
17:52
На Черкащині депутати сільради розподілили земельні ділянки між родичами
16:43
Черкаського рятувальника нагородили за впійманого злодія
15:20
Пожежа на Черкащині забрала життя пенсіонера (ФОТО)
14:34
Сотня черкащан збунтувалися через маніяка-сина колишнього судді (ВІДЕО)
13:48
У Смілі екс-секретар міськради знову при владі
12:42
Черкасці не поспішають підписувати декларації із лікарями, попри фінансові ризики
11:30
У Черкаській області восьмикласниця вчинила самогубство
10:19
Реанімація сільської медицини: коли на Черкащині збудують сучасні амбулаторії
09:40
В Кам’янці приховують чуму свиней?
08 грудня 2018
18:18
У Жашкові місцеві хочуть влаштувати самосуд над підозрюваним маніяком-вбивцею (ФОТО)
17:48
У центрі Черкас - ДТП за участі маршрутки (ФОТО)
16:14
Світла пам'ять. Загинув ще один воїн із Черкащини
15:55
Біля лікарні на Черкащині вантажівка перекрила рух "швидкій" (ФОТО)
14:33
Відомі черкащани розповіли, що просили в Діда Мороза
13:54
Через вандалів: один із черкаських будинків залишився без інтернету
12:10
На парах у куртках. На Черкащині навчальний заклад не опалюється з осені
11:27
У Черкасах власники квартир у новобудові готові до радикальних дій (ВІДЕО)
10:40
На Черкащині розшукують зниклу дівчину (ФОТО)
09:59
"Поїздки на фронт, особливий талісман та потреби бійців", - черкаський волонтер
07 грудня 2018
20:40
Де на Черкащині власники найбільше платять за паї?