08.12.16 08:47

Черкащанки ламають стереотипи про IT-галузь



Черкащанки ламають стереотипи про IT-галузь

 

Дівчат у сфері IT з кожним роком стає більше. За останні 7 років їх відсоток серед працівників поступово зріс із 13% до 19-20%.

Про це сайту vikka.ua повідомив рекрутер компанії SPD-Ukraine Антон Жаров.

Він підкреслив, що вважає такі темпи досить повільними. Адже є вакансії, які за своєю специфікою більше підходять дівчатам.

"Переважно найбільш популярні посади для дівчат – це QA Engineer, фахівці HR-відділів, керівників проектів, рідше зустрічаються дівчата-розробники. Особисто у нас в компанії близько 20% дівчат. Вони виконують свою роботу на рівні з хлопцями. А нерідко показують і вищі результати", – зазначив рекрутер.

Facebook / Anton Zharov

На його переконання, будь-який чоловічий колектив буде радий бачити у себе дівчат. Особливо з їх схильністю до кропіткої, часом одноманітної роботи.

У свою чергу керівник черкаського представництва Boteon, де навчають дітей робототехніці та конструюванню, Оксана Яременко бачить дівчат серед адміністраторів та HR-менеджерів.

"Саме для цих фахівців важливіше розуміння процесу, а не знання технологій. Що стосується жінок, які займаються написанням кодів, розробкою проектів, то в Черкасах такі є. Але таких одиниці", – пояснила вона.

На курсах для школярів, які вона організовує, із 47 підлітків лише три дівчинки. Але вони дійсно вчаться писати коди, робити свої проекти з робототехніки. Тобто все-таки можна сказати, що ІТ-сфера залишається чоловічою.   

На думку співзасновника компанії, що готує HR-менеджерів для роботи у сфері ІТ, "HR-хата" Оксани Тріпольської, кількість жінок серед програмістів дійсно збільшується.

"Є така мова програмування Ruby on rails, яка вважається жіночою. Ми навіть, якось хотіли створити дівчачий відділ у одній компанії. Але стажування пройшла лише одна дівчинка. Ми закрили вакансії чоловіками і жінок більше не шукали. Якби не зупинилися у пошуках, то,  думаю, могли б створити жіночий відділ. А та дівчинка, до речі, досі успішно працює", – зазначає  Оксана Трипольська.

Facebook / Оксана Трипольская

За її словами, наразі жінки поступово займають більше позицій серед "технарів" – пишуть коди, займаються SEO, контекстною рекламою, тестуванням. Така аналітична робота вимагає від фахівця великого терпіння. І неважливо, жінки це чи чоловіки. 

Черкащанка Олександра Литвиненко на своєму прикладі доводить, що дівчата у ІТ-галузі не гірше справляються зі своїми обов'язками, ніж чоловіки. Дівчина працює тестувальником програмного забезпечення.

"Я перевіряю роботу програмістів. Слідкую за якістю проекту, щоб вона відповідала вимогам клієнта. Важливі посидючість та уважність. Взагалі цікавість до програмування перейшла до мене від брата. Коли ж тільки починала робити, то сумнівалась у своїх перспективах в якості айтішника. А от мій керівник, навпаки, в мене повірив. І от я вже п’ять років працюю в одному й тому ж колективі", – зазначає дівчина. У її фірмі із працівників наразі третина дівчат.

Facebook / Aleksandra Lytvynenko

Жінки останнім часом не тільки активно розділяють чоловічу цікавість до комп’ютерних технологій, а й переймають чоловічі звички.

"Ніколи не мріяла про мотоцикл та швидкісну їзду на ньому, але колеги вплинули на мене своїми захопленнями. Тепер я теж небайдужа до цього", – зазначає Олександра Литвиненко.

Є стереотипи, що інженерні спеціальності та ті, що пов’язані з IT-галуззю більше підходять для хлопців. Якби не це, жінок-айтішників  було б набагато більше. У цьому переконана Олена Ківа, що займається тестуванням IT-продукції.

"Є робота в ІТ, що дається легше чоловікам, а є та, з якою краще справляються дівчата. Жінкам більше притаманна увага до дрібниць – це перевага. Хоча на математичні, технічні спеціальності раніше більше йшли хлопці, а на гуманітарні – дівчата. У мене ж раціональне ставлення до речей, тому мені дуже комфортно у чоловічому колективі. Тим паче, у нас всупереч упередженим ставленням працюють екстраверти. Тож у офісі багато гумору та позитиву", – розповідає черкащанка.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

19 березня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
09:19
У деяких черкаських будинках буде відключення водопостачання
18 березня 2024
20:07
На Черкащині вручали нагороди рідним полеглих воїнів
19:01
У Черкасах затримали чоловіка, який збував наркотики
18:13
Історична подія: збірна Черкаської області посіла 3 командне місце чемпіонату України з боксу серед юніорів
18:01
Юнаку, який зґвалтував малолітню дівчинку у Черкаському районі, не змінили вирок
17:03
В авто була дитина: стало відомо деталі ДТП на Звенигородщині, у якій загинула людина (ФОТО)
16:42
У Черкаській області виявили ліс із червонокнижною рослиною
16:21
На Звенигородщині посмертно нагородили молодого захисника
15:49
У Черкасах розробили довідники для ветеранів
14:57
На Шполянщині попрощаються із військовим
14:33
На Черкащині внаслідок водопілля можливі затоплення
13:31
На Звенигородщині сталася ДТП: одна людина загинула, двоє - травмовані
13:07
Фонд держмайна пропонує приватизувати спиртзавод на Черкащині вартістю понад 6 мільйонів
12:57
Омбудсмен представив уповноваженого з прав людини на Черкащині
12:26
У Черкасах шукали малолітню дитину
11:29
На Уманщині чоловік зберігав вдома понад кілограм коноплі
10:58
Скільки малюків з'явилося за тиждень у Черкасах
10:31
У центрі Черкас пропонують перейменувати вулицю на честь відомого активіста та захисника
09:57
На війні загинув військовий із Умані
09:12
Черкащанин викрав із недобудови інструменти будівельника
17 березня 2024
17:49
Стало відомо, скільки у черкаському парку продали вареників, щоб відремонтувати дрони
15:28
У Черкасах водій на бульварі зніс стовп та розтрощив Audi