Реклама
Реклама
26.04.16 17:55

Черкаський лікар переконаний, що в Україні легше стати батьками, ніж в США


Реклама
Черкаський лікар переконаний, що в Україні легше стати батьками, ніж в США

 

Народження дитини – один з найважливіших моментів у житті людини. Тож і підходять до нього серйозно.  Де, як, у кого народжувати – майбутні батьки найчастіше вирішують заздалегідь. Часто вагітні звертаються за порадою до друзів, родичів, спілкуються з тими, хто вже народжував, на форумах.

Судячи по залишених там записах, у Черкасах чимало досвідчених акушерів-гінекологів. Один із таких – завідувач відділення екстрагенітальної патології вагітних Черкаської обласної лікарні Віталій Шиш.

Між собою молоді мами про Віталія Шиша часто кажуть "лікар від Бога". Тож, продовжуючи серію публікацій про черкаських лікарів, сайт vikka.ua завітав до Віталія Федоровича.

Зустрічаємось із ним на порозі кабінету і він одразу попереджає, що в операційній почувається куди впевненіше, ніж перед диктофоном та фотокамерою. Незважаючи на професійні досягнення, він – людина надзвичайно скромна та доброзичлива. З першого погляду й не віриться, що такий кремезний чоловік розбирається у жіночій фізіології краще за багатьох інших.

Під його керівництвом у пологовому будинку Черкаської обласної лікарні народжують жінки з усієї області. Там проходять як звичайні пологи, так і ризиковані. До них відносяться породіллі з цукровим діабетом, захворюваннями серцево-судинної системи, нирок.

Коли постає питання здоров’я матері та дитини, лікарю не до пишномовних фраз. За словами Віталія Шиша, переоцінювати жіночий організм не варто.

"Бувають ситуації, коли жінка, якій за станом здоров’я не рекомендувалися пологи, все ж таки народжує дитину. Та сприймати це, як перемогу сили бажання над обставинами не треба. Мало хто знає, скільки за однією такою вдачею стоїть трагічних випадків", – каже він, опираючись на медичний досвід.

Перше в своїй практиці кесареве Віталій Федорович зробив у 1999 році. Тоді народився хлопчик. Лікар дуже добре запам’ятав ті пологи. З тих пір він допомагав з'явитися на світ тисячі немовлятам. Вони виростають. І тепер до Віталія Федоровича приходять молоді жінки, котрих він сам зустрічав у новому житті.

"Таких випадків було небагато, 3-4. Покоління, що народжувалось тоді, тільки дорослішає. Тому про династії казати ще рано. Куди частіше вдруге звертаються вагітні жінки, які народжували у мене першу дитину. Це дуже приємно", – зазначає лікар.   

Щоб хоча б якось підрахувати кількість прийнятих пологів, Віталій Шиш звертається до статистики. "У нашому відділенні на рік відбувається близько 750 пологів, працює 7 лікарів. Це означає, що у рік це трохи більше 100 пологів на лікаря. Цифра, звичайно, приблизна", – каже акушер-гінеколог.

За його словами, у відділенні екстрагенітальної патології вагітних обласної лікарні з’являється одна трійня на рік та ще близько 20 жінок народжують двійні.

Незважаючи на грандіозний досвід, Віталій Федорович зізнається, що якби народжували його родички чи близькі, то приймав би в них пологи інший лікар. "Це занадто сильне психологічне навантаження. Його і так у роботі вистачає. Під час пологів, а тим більш складних, ти маєш бути максимально зосередженим, швидко приймати рішення. Це ж подвійний стрес", – зізнається Віталій Шиш.

На думку фахівця, українські жінки, на щастя, не піддалися світовій тенденції заведення дітей після 35 років. "У нас приймають пологи як у дуже молодих мам, так і вже у зрілих жінок. Зокрема, нещодавно в лікарні народжувала 43-річна жінка з області. На мій погляд, найсприятливіший жіночий вік для народження дитини  – 21-30 років. Але це статистика. В житті багато чого індивідуально. Жінок ніхто не обмежує. Навіть запліднення за законом у нас можна робити до 48 років", – розповідає лікар.

Водночас він розкритикував західний підхід, коли жінки народжують лише після того, як створять кар’єру. "Моя колега поїхала в США і працювала там у клініці репродуктивних технологій. Вона розповідала, що, оскільки жінки відкладають материнство на потім, в країні дуже багато випадків безпліддя. Як серед жінок, так і серед чоловіків", – ділиться фахівець.

Звичайно, у такому випадку можна звертатися до сучасних технологій – штучного запліднення. Але, за словами Віталія Шиша, це дуже дороговартісна процедура, у якій шанс на успіх становить лише 30%.

Є у практиці лікаря і випадки, що не підпадають під жодну статистику та звичну логіку. "Часто, коли подружжя вже не навіть не сподівається, що зможе народити і бере малюка з дитячого будинку, жінка одразу вагітніє", – ділиться незвичайним досвідом завідувач відділення.

Лікар високо оцінює такий метод, як сімейні пологи. У той же час Віталій Шиш негативно ставиться до екстраординарних способів народження дітей: пологів у воді, вертикальних пологів, пологів удома. "Хто вдома буде приймати пологи? Наскільки там все можна облаштувати? Коли ж настають невідкладні стани, час йде на секунди. Тому я проти", – заявляє фахівець.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

25 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
10:14
У Смілі внаслідок ворожої атаки пошкоджено майже півсотні приватних будинків
09:55
Невистачає зовсім трішки: черкаським військовим необхідна допомога
08:35
Руйнацій через ворожу атаку зазнала Сміла: на місці 6 постраждалих
08:00
Зранку ворог атакував Черкащину: є пошкодження та постраждалі
24 квітня 2024
19:40
У селі на Черкащині на одній з вулиць підтопило більше десяти будинків (ФОТО)
19:12
У двох районах Черкащини можуть бути підтоплення
18:03
На Черкащині триває набір до лав патрульної поліції
17:17
У Черкасах виявили двох нелегалів з Америки
16:57
У Черкасах чоловік продавав наркотики через інтернет
16:06
Які графіки відключення електроенергії діятимуть на Черкащині в разі дефіциту потужності в енергосистемі
15:58
Грабіжник, який напав на літнього чоловіка на Черкащині, проведе понад 4 роки за ґратами
15:11
Синоптики попереджають про небезпеку на дорогах Черкащини
14:34
Не стало відомого журналіста з Черкащини
13:57
Стало відомо, що роздають військові біля черкаських ТРЦ
13:44
В Уманському районі сталася смертельна ДТП
13:19
Які фільми черкащани можуть подивитися в кіно (АФІША)
12:55
В Умані під час аварії постраждав неповнолітній мотоцикліст
11:31
У Черкасах знайшли два боєприпаси
11:00
У Черкасах під стіни обленерго завітали активісти (ФОТО)
10:56
У Черкасах не продаватимуть воду за деякими адресами
10:39
Через транспортування пилу із Сахари на Черкащині спостерігається помутніння неба
09:53
616 підприємців подали свої бізнес-ідеї на конкурс "Роби своє"