21.05.20 14:25

Газові скандали у Черкасах.  Хто відключає газ та чому не так швидко він з’являється у квартирах знову?



Газові скандали у Черкасах.   Хто відключає газ та чому не так швидко він з’являється у квартирах знову?

 

324 квартири на Тараскова, 16 лишилися без газу. 15 травня через аварійну ситуацію АТ “Черкасигаз” припинив постачання блакитного палива до будинку. Усе - через тріснутий кран на магістральній трубі. Його управлінська компанія замінила того ж дня, у п’ятницю. Та єдине уповноважене відновити постачання газу підприємство - АТ “Черкасигаз” - не поспішає це робити. 

З початку року в місті такі ситуації спіткали вже 11 будинків.  Десь через корозію на мережі, хтось лишився без газу через вибух газової колонки у квартирі, в когось ремонтували мережу працівники АТ “Черкасигаз”.

Чому вимкнути газ - справа кількох хвилин, а відновити - кількох днів, а то й місяців? Чому саме від мешканців залежить те, як швидко плити і колонки знову будуть запалюватися? Пояснюємо нижче.

Чому в багатоквартирках зникає газ?

Тараскова, 16 - це найбільший будинок Черкас, який лишився без газу. У ньому аж 324 квартири. Та це не перший випадок. Станом на сьогодні лише з початку року вже 11 будинків опинялися в подібній ситуації. У кожному випадку АТ “Черкасигаз” від мешканців отримував повідомлення та фіксував у будинку аварійну ситуацію: від перекриття крану невідомими - до вибуху газового обладнання у квартирі. 

Коротко про кожний із випадків:

На Благовісній, 185 ще 20 січня перекрили газ через пожежу на безгосподарському газопроводі. Мешканці 5 квартир досі без газу.

На Крилова, 61 без газу 16 днів у лютому були 5 квартир. Усе - через витік газу в одній із них. 

На Припортовій, 19 та 21 постачання “блакитного палива” перекрив “Черкасигаз”, коли виконував ремонтні роботи на магістралі. Із 17 до 28 лютого 120 квартир були без газу.

На Смірнова, 2 через запах газу в квартирі мешканці викликали АТ “Черкасигаз”. Оператор газорозподільних мереж перекрив постачання газу 19 лютого. Мешканці 10 квартир до 9 квітня обходилися без нього.

На Хоменка, 3 та Смілянській, 110 вже у березні через корозію на газопроводі лишилося газу 130 квартир. На відновлення пішло три тижні.

На Сумгаїтській, 39 у квітні виявили корозію на гільзі газопроводу. Тоді аварійка АТ “Черкасигаз” перекрила постачання на будинок (9 квартир). Мешканцям вдалося оперативно провести технічне обслуговування внутрішньо квартирного газового обладнання та за 4 дні відновили постачання.

На Ложешнікова, 18 вибухнула газова колонка у квартирі. Відповідно 20 квітня аварійка оператора ГРМ зреагувала та перекрила постачання. Газ у 5 квартир цього будинку пустили лише 15 травня.

На Різдвяній, 90 два дні тому АТ “Черкасигаз” припинив постачання “блакитного палива” у 9 квартирах будинку. Кран перекрили невідомі (аварійна ситуація). Тепер мешканці мають провести технічний огляд обладнання у квартирах та укласти відповідні договори, як і на Тараскова, 16, аби у їхніх будинках знову з’явився газ.

В усіх випадках єдине уповноважене законом підприємство  - АТ “Черкасигаз” - перекривало постачання газу на будинок через виникнення аварійної ситуації. Воно ж має і відновити. Але є кілька умов, за яких це можливо?

За яких умов відбувається відновлення газу?

Перша умова - усунення аварійної ситуації. 

Пояснимо на прикладі Тараскова, 16 зони відповідальності компаній. Тріснутий кран знаходився на мережі, яку обслуговує “Нова якість”. 

- Аби замінити цей кран АТ “Черкасигаз” відключив ділянку газопроводу, по якому постачали блакитне паливо у будинок на Тараскова, 16. Нас оператор газорозподільних систем повідомив про це в телефонному режимі аж о 16.00 у п’ятницю. Ми упродовж кількох годин виконали роботи по заміні крану. На вихідних фахівці “Газ-Сервісу” випробовували газопровід згідно нормативних документів, щоби перевірити його після аварійної ситуації та підготувати до пуску газу, - говорить технічний директор ТОВ “Нова якість “Газ-Сервіс” Григорій Беспалов.

Цього замало, аби відновити постачання газу. ПАТ “Черкасигаз” зможе пустити його по цій ділянці мережі до будинку за ще однієї умови.

Друга - обслуговування внутрішньоквартирних мереж та газового обладнання.

Згідно Кодексу газорозподільних систем та Правил експлуатації газових установок АТ “Черкасигаз” зможе пустити газ, лише коли отримає документи, які засвідчують обслуговування та технічну справність газового обладнання у кожній квартирі.

-  У місті функціонує близько 10 організацій, які мають право виконувати такі послуги. Серед них і АТ “Черкасигаз”, і управлінська компанія “Нова якість “Газ-Сервіс”. Мешканці мають право самі обирати обслуговуючу компанію. Але у будь-якому випадку такі роботи повинні відбуватися мінімум один раз на рік. Копію договорів мешканці зобов'язані передати нам, як управлінській компанії, - говорить Григорій Беспалов.

Щодо Тараскова, 16, то близько 50 квартир вже провели обслуговування газових плит та уклали договір із “Газ-Сервісом”. Решта - у процесі.

Чи можна поквартирно відновлювати постачання?

Ні. Відновлювати частинами газ можна лише по стояках у будинку за умови, що всі квартири, які до нього підключені, провели технічне обслуговування газового обладнання та мають підтверджуючі документи.

Як мінімізувати ризики залишитися без газу?

Справно обслуговувати внутрішньоквартирне обладнання (газові плити, колонки чи котли). Для цього потрібно укласти договір із профільною організацією. Не чекати аварійної ситуації!

-  Ми, як управлінська компанія, повідомляли мешканців про необхідність проведення технічного обслуговування внутрішньоквартирного газового обладнання. Одиниці звертаються і готові провести обслуговування плит, колонок не по факту виникнення аварійної ситуації. Але, як показує практика, навіть після вимкнення газу, на жаль, люди не читають та не хочуть сприймати норму закону. Простіше знайти крайнього. Зацитую одного з мешканців: “Хлопці, ви можете мене змусити укласти цей договір? - Звісно, ні. - Тоді приходьте учора”,  - каже Григорій Беспалов. - Вони апелюють до того, що мають договір з “Черкасигазом”, але він лише на транспортування та постачання газу. Обслуговування ж квартирного обладнання не передбачено ним.

Усе - через зміни законодавства. Обслуговування вивели з тарифу на транспортування та постачання ще у 2015-му році. Тепер - це обов’язок мешканців, а АТ “Черкасигаз” лише контролює дотримання ними цієї умови безпечної експлуатації.

- Ми закликаємо мешканців обрати обслуговуючу компанію, провести технічний огляд обладнання у квартирі та укласти договір, адже йдеться про безпеку та життя. Нам, як управлінській компанії потрібні підтверджуючі документи, що ваше обладнання безпечне. Далі ми формуємо базу та передаємо інформацію ПАТ “Черкасигаз”, - додає технічний директор ТОВ “Нова якість “Газ-Сервіс” Григорій Беспалов.

Нині з компанію уклали договори мешканці вже 22 будинків. Це люди, які не чекали аварійної ситуації чи відключення газу та подбали про власну безпеку. Обслуговування має відбуватися щорічно.

Нагадуємо, що серед компаній, які мають відповідні дозволи на обслуговування газового обладнання, компанія “Газ-Сервіс”. Вона пропонує ціну на 30% нижчу, аніж АТ “Черкасигаз”. 

Повідомити про проблему можна за телефонами кол-центру управлінської компанії “Нова якість”: 56-01-01. Укласти договір чи проконсультуватися з 8:00 до 17:00 – за телефонами: (0472) 50-05-58 або 50-05-54.  

Довідково: Відповідно до вимог “Правил безпеки  систем газопостачання”, затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15.05.2015 року № 285 та “Кодексу газорозподільчих систем”, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року №2494 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.10.2015 року за №1379/27824, умови для технічного обслуговування газових приладів забезпечуються власником, а обслуговування проводиться підприємством, що має відповідні дозвільні документи.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

18 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:36
У Тальному планують відкрити пам'ятну дошку полеглому воїну
19:15
На Черкащині опади перевищили до 70% місячної норми
18:01
У черкаському дендросквері зацвіла сакура (ФОТО)
17:27
Примарилося зґвалтування: у Черкасах пенсіонерка сплатить штраф за неправдивий виклик
16:38
У Черкасах виявили водія з ознаками сп’яніння
15:47
У Черкаському районі попрощалися із воїном
15:16
В одному із черкаських парків комунальники облаштували пандус
14:50
“Я просто в ах**: дорога на Черкащині вразила відому співачку
14:25
Потрапили під артилерійський удар: військовий звернувся до черкащан із проханням про допомогу
13:06
На Чорнобаївщині відкрили меморіальну дошку полеглому захиснику
12:59
Можливі підтоплення: на Черкащині прогнозують небезпечні гідрологічні явища
12:30
Черкаські богатирі достойно представили область на чемпіонаті України з пауерліфтингу
11:48
У Черкасах врятували двох більченят з ознаками отруєння
11:26
Легалізація вогнепальної зброї на Черкащині: які переваги та ризики
10:49
Рух транспорту через Канівську ГЕС на декілька днів буде частково перекрито
10:25
Один із черкаських ТРЦ"замінували"
09:58
На Черкащині на колінах провели загиблого воїна
09:03
У черкаському онкоцентрі готують спеціальний бункер
17 квітня 2024
20:20
У Черкасах шукали літнього чоловіка, який загубився
19:09
Жителя Уманщини засудили за неявку до ТЦК
18:09
В одному із мікрорайонів Черкас відсутнє електропостачання
17:18
Проведе дев'ять років за ґратами черкащанин, який пограбував неповнолітнього