Реклама
Реклама
07.11.16 16:53

"Мене ледь врятували лікарі", - черкащанка розповіла про своє пекельне подружнє життя


Реклама

 

Черкащанка Анжеліка Бузовська прожила із своїм чоловіком довгих 17 років, проте закінчилося це жорстоким побиттям її та рідної дитини.

Про це повідомляє Інфоміст.

– Мене ледь врятували лікарі. Отака голова була, страшні гематоми. Чоловік наносив сильні удари по голові при тому, що в мене була дитина на руках. Я закривала сина, тому і весь лівий бік був синій, – розповідає Анжеліка. – Він усе руйнував у домі: люстру вирвав, меблі поламав… Після цього зібрав речі і пішов, а я лишилася з трьома дітьми без копійки грошей.

Одна у повній розрусі, – здавалося тоді жінці. У цьому вона звинувачує не лише чоловіка, який не зміг знайти себе, забезпечувати родину, а й себе. Вважає, що в його тіні вона не була особистістю, прикладом для свої дітей. У неї дорослий 21-річний син, 12-річна донька, наймолодшому хлопчику – чотири.

– У нас фактично не було нормальних стосунків, бо він не хотів мінятися. Якщо мене, наприклад, постійно не влаштовувало те, як ми живемо. Я хотіла то те змінити, то інше, для дітей – чогось кращого. То в нього був інший принцип: як є, то так хай і буде. Не було ніяких планів, розвитку, він просто як особистість деградував. Як я не сподівалась, як не намагалась йому допомогти – нічого не виходило, – говорить Анжеліка.

Жінка каже, що побої були й раніше, але не такі жорстокі. Через це вони розлучалися і знову починали жити разом чимало разів. Усе, вважає жінка, через занижену самооцінку.

– Це йде з маленького – коли тебе недовиховували, недолюбили. І якщо тобі зустрівся чоловік, який тебе полюбив, то ти готовий заради нього на все, – каже Анжеліка та говорить, що нині усвідомила, що тримають нас поруч із такими чоловіками проблеми у родині та невдалий досвід стосунків.

Жінка пояснює причини втрати себе як особистості просто. У дитинстві – це відчуття, що тебе відштовхнули: “мама – недолюбила, тато – недолюбив, у родині – без проявів любові”.  Її родина для сторонніх очей здавалася успішною, а всередині – кожен жив сам по собі.

– Спочатку  в нас була чотирикімнатна квартира. Там у кожного був свій світ і своя кімната… Чотири різні світи. Зараз це проблема не лише моєї родини, а й усього суспільства, – додає жінка.

У період дорослішання, коли настає активний час для стосунків, планування вже своєї родини, на жінку та чоловіка чекають нові почуття. Чимало людей, вважає черкащанка, страждають від розриву контакту.

– Уявімо серце. Був контакт (сплітає дві долоні), потім ви розходитеся (розводить долоні) – і ти поранений. Коли ти позустрічався з людиною, не маючи фізичного контакту, то ця процедура не така складна. А в іншому разі – це біль. От у мене в житті: позустрічалась, розійшлися – біль, знову біль, біль, біль… А потім зустрілися два, ззовні здорових, але таких поранених сердечка і маємо от такий результат.

Шкодує, що запізно зрозуміла, чого їй не вистачало для організації нормальної родини. Це – здорової самооцінки. Саме це не дозволило б їй йти на повідку у чоловіка та пробачати йому страшні вчинки.

– Будь-яке побиття – воно ненормальне. Але через занижену самооцінку, можливо, менталітет, я ставила собі щоразу запитання: “А як же я сама лишусь, як впораюсь із дітьми”, – пригадує жінка.

Наймолодший чотирирічний син ці прикрощі не запам’ятав. Дорослий, 21-річний, давно бачив, що мама заслуговує на іншого чоловіка, а 12-річна донька, попри вчинки, любила батька та лише з часом усвідомила, який відбиток він лишив у їхній родині.

– По наймолодшому видно, що йому потрібен тато. Але особливо тато потрібен дівчинці. Донька дуже страждала, попри те, що вона бачила, скільки поганого він зробив. Вона усе одно тягнулася до нього, телефонувала. Я забороняла спочатку їй із ним контактувати, цього не дозволяв мій біль, моя образа. Але минув час, і я зрозуміла, що їй потрібно самій зрозуміти, що зрадник – він, – пригадує Анжеліка.

Донька влаштовувала конфлікти, чинила купу дурниць, бо вважала, що у всьому винна мама. Жінка зізнається, що в багатьох випадках лишалася з чоловіком саме через неї.

– Але цього не варто робити, рано чи пізно дитина зрозуміє. Старший син уже давно мені казав, що треба йти від нього, був негативно налаштований, бо ніколи не бачив у ньому батька. Я була залежна. Можна бути залежним від наркотиків, а можна – від людини. Бо коли людина стає для тебе джерелом усього, то ти відразу стаєш у тінь. Я зрозуміла, що я особистість, коли лишилася цієї залежності, – каже жінка.

До цього вона навіть ззовні не виглядала як жінка. Ходила у штанах, перевага – спортивному стилю, косметики – мінімум. Після розлучення у жінки було відчуття “повної прострації”: відмовлялася розуміти, що усі надії та мрії розбилися в один момент.

Мотивували жити далі діти та люди, які допомогли у тяжкий період.

– Мене зустрічали через півроку люди і казали: "Ой, бідненька!". Я не бідна. Так, у моєму житті сталася біда, але я не “бідненька”, я живу далі. Мотивація жити далі і “піднімати” дітей давала стимул. Я розуміла, що якщо я зараз не буду рухатися і не стану особистістю, то і мої діти не будуть особистостями, – міркує жінка.

У складний період свого життя Анжеліка дізналася про “Майстерню можливостей” – проект, який реалізовували на базі Черкаської благодійної організації ЛЖВ. Для працівниць ЧБО вона була “яскравим екземпляром”, прикладом реабілітації особистості. Після цього її запросили працювати в організацію. Нині вона є адміністратором жіночого центру. Тут вона допомагає повернутися до життя жінкам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

– Коли тільки прийшла в організацію, то навіть ззовні я була розбитою, не те що морально. Для них (працівників ЧБО, – ред.) я була яскравим “плодом”. Шкода, що фото стерла (посміхається). Мені знадобилися 2,5 роки, щоб їх видалити. Я це зробила, коли відчула, що я тут готова (показує на серце).

Діти, вважає вона, – це один із важливих мотиваторів змінюватися. Ще однією причиною стали люди, які підтримали її у складний момент. Після побоїв вона зазнала значних ушкоджень. Лягати у лікарню не могла через маленького сина. Тоді взялися допомагати Анжеліці люди, з якими вона ходить до церкви: вони возили її в лікарню, купували ліки, платили певний час за навчання її доньки у приватній школі “Софія”.

– Коли маєш спілкування з живим Богом, тоді йдеш у церкву із задоволенням, а не тому що потрібно. Бо там тебе оточують рідні люди, які стали для мене родиною, – каже Анжеліка.

Такі ситуації дають людині внутрішню силу жити далі, переконана Анжеліка. Каже, що шукати порятунку слід у людях. А щоб не терпіти побої від чоловіка, потрібно серйозно підійти до питання шлюбу.

– Любов – це взаємозв’язок. Це як склянка з водою, з якої ти не очікуєш втамувати спрагу, а в який хочеш налити зі свого: ти налила – він налив, ти налила – він налив. Так чаша наповнюється щастям. Що це означає? Готовність людей заради одне одного робити певні кроки, – наводить приклад Анжеліка.

Для того, щоб змінити життя, трьох років замало. Попереду у жінки складний етап відновлення стосунків зі своїми дітьми. – Мені потрібно завоювати їхню довіру. Я – мама, я повинна бути прикладом.

Мені треба навчитися одягати спідниці, сукні, доглядати за собою. Усе тому, що в мене є донька, є син, і вони повинні бачити, якими мають бути вони у житті та їхні обранці, – каже черкащанка.

Старший син увесь час твердить їй: "Я ніяк не можу зрозуміти, чому ти так красивішаєш на очах". Він у захваті, бо бачить у матері ту людину, яка не звертаючи увагу на обставини йде вперед і змінює людей, які перебувають поряд.

Окрім дітей, значну частину в житті Анжеліки відіграє робота. Вона допомагає безхатькам, жінкам у кризовому центрі, засудженим. Але каже, що і цього має бути в міру: і роботи, і відпочинку, і спілкування з дітьми.

– Суботу я повністю присвячую своїм рідним. Я знаходжу час, щоб побути з кожним із них наодинці. Із найменшим ми ходимо на піцу, багато сміємося та фотографуємося. Із донькою ходжу у Львівську майстерню шоколаду. Вона у мене доросліша. Їй потрібне ніжне спілкування. Там ми їмо гарячий шоколад (посміхається). Старшому сину складно зі мною. Він дорослий. Але я намагаюся віддати йому свою любов теплом спілкування. Я до нього ніколи раніше не телефонувала. А зараз я не боюсь просто так набрати його номер. Нам не треба ставити захмарних цілей. Я його виховувати не збираюсь, а просто прагну зараз стати для нього другом, – каже жінка.

Анжеліка зізнається, що мріє про батька для своїх дітей, але тепер у виборі чоловіка буде обережною.

– Мені хочеться, щоб вони (діти, – ред.) переживали батьківську любов. Але поки я не готова будувати будь-які стосунки, бо мені потрібно відновитися. Можливо, колись знайдеться “моя” людина, але тепер я знаю, якою вона має бути, – ділиться черкащанка.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#Черкаси #історія життя #Анжеліка Бузовська

Останні новини

24 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
19:40
У селі на Черкащині на одній з вулиць підтопило більше десяти будинків (ФОТО)
19:12
У двох районах Черкащини можуть бути підтоплення
18:03
На Черкащині триває набір до лав патрульної поліції
17:17
У Черкасах виявили двох нелегалів з Америки
16:57
У Черкасах чоловік продавав наркотики через інтернет
16:06
Які графіки відключення електроенергії діятимуть на Черкащині в разі дефіциту потужності в енергосистемі
15:58
Грабіжник, який напав на літнього чоловіка на Черкащині, проведе понад 4 роки за ґратами
15:11
Синоптики попереджають про небезпеку на дорогах Черкащини
14:34
Не стало відомого журналіста з Черкащини
13:57
Стало відомо, що роздають військові біля черкаських ТРЦ
13:44
В Уманському районі сталася смертельна ДТП
13:19
Які фільми черкащани можуть подивитися в кіно (АФІША)
12:55
В Умані під час аварії постраждав неповнолітній мотоцикліст
11:31
У Черкасах знайшли два боєприпаси
11:00
У Черкасах під стіни обленерго завітали активісти (ФОТО)
10:56
У Черкасах не продаватимуть воду за деякими адресами
10:39
Через транспортування пилу із Сахари на Черкащині спостерігається помутніння неба
09:53
616 підприємців подали свої бізнес-ідеї на конкурс "Роби своє"
09:50
На Звенигородщині прощатимуться із полеглим захисником
09:22
У Черкасах у Соснівці побудують житловий будинок
23 квітня 2024
20:19
На Черкащині можливі підтоплення
19:16
На Уманщині чоловік зґвалтував та задушив жінку, яку збив на дорозі