12.08.16 09:33

Роботи в Нацполіції області повно, а от людей бракує



Роботи в Нацполіції області повно, а от людей бракує

 

На площі Богдана Хмельницького, звідки півроку тому складали присягу нові патрульні поліцейські, минулого четверга відбулися урочистості, присвячені першій річниці Нацполіції України. Свято за годину закінчилося й кожен співробітник поліції приступив до роботи. За цей рік область училася жити не з міліцією, а поліцією, а колишні міліціонери пройшли перевірку, чи можуть вони працювати в нових умовах.

Про це інформують Вечірні Черкаси.

Від свят – до буднів

Річницю створення Національної поліції України відзначили урочисто – вишикувані на плацу співробітники ГУ Нацполіції області, патрульні поліцейські Черкас приймали вітання від заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергія Овчаренка, першого заступника голови Черкаської обласної ради Валентина Тарасенка, заступника міського голови Геннадія Шевченка та секретаря міської ради Олександра Радуцького. Вони ж відзначили кращих працівників поліції за участі керівництва ГУ Нацполіції, патрульної поліції Черкас та інших служб, з врученням нагород, подяк і цінних подарунків рядовим, капралам, старшим сержантам, майорам. Посвідчення учасника бойових вручено шістьом співробітникам ГУНП.

- Черкаси стануть найбезпечнішим містом, адже ви почали боротися зі злочинністю, стихійною торгівлею, всіма негативними проявами, які більше 20 років накопичувались  у Черкасах, – подякував за роботу поліцейським Геннадій Шевченко.

22-річна канівчанка Юлія Сліпченко з дипломом еколога сьогодні – рядовий патрульної поліції. Говорить, що все, чого очікувала від роботи – й обіцяного матеріального, і в плані спорядження – вона має.

- Розчарувань немає, ми будемо прагнути до всього кращого, в що вірять і на що сподіваються українці,  – говорить Юлія. – Зріс кредит довіри до нас. Маленькі дітки підбігають, вітаються до нас. Люди почали в рази більше дзвонити в поліцію і просити про допомогу. А ще приємно, що на вулицях підходять до нас і просто дякують, що ми є.

Патрульного  поліцейського Черкас 22-річного Юрія Чорнозуба прийшли привітати дружина Наталія й маленький синочок Леонід. Чоловік із продавця-консультанта перетворився в упевненого в своїх силах і знаннях патрульного поліцейського. За півроку Юрій не зневірився в роботі й щиро зізнався, що і в матеріальному, і в моральному плані робота дуже змінила його.

За рік з поліції пішло 204 особи

За рік у лавах Нацполіції області відбулося багато чого: були звільнення, доходить фінал атестування, хтось не витримав морально й полишив роботу, когось не задовольнила зарплата.

По суті Головне управління Нацполіції області відзначило тільки півріччя, адже поліція, а не міліція ми почали говорити саме з листопада. Якщо точніше, 7 листопада почало працювати Головне управління Національної поліції в Черкаській області. Штатна чисельність тоді ще УМВС області, яка становила 4500 одиниць, за рік «здулася» до 2500.

Близько 300 співробітників було звільнено за скороченням, деякі підрозділи пішли у «вільне плавання», як от підрозділи захисту економіки (колишнє УБЕЗ), протидії наркозлочинності, кіберзлочинності, поліції охорони (колишнє ДСО), патрульна поліція. Вони тепер напряму підпорядковуються Національній поліції України.

- За рік служби Нацполіції з лав ГУ НП області було звільнено 204 співробітника, з яких 135 – офіцерів, 53 – сержантського складу, за власним бажанням з лав поліції області пішло 89 осіб, – поінформувавзаступник начальника управління кадрового забезпечення ГУНП області Руслан Горяченко.

З інших мотивів, як от за скороченням роботу поліцейського лишило 17 осіб, за порушення службової дисципліни розпрощалися з 12-тьма.

- За тиждень рапорти на звільнення пишуть до 15-ти осіб, - з прикрістю констатує Руслан Горяченко. – Низька зарплата, процес атестування, ненормований робочий день, робота за себе і за того колегу (не малий некомплект) це все не приваблює молодих людей. Іде молодь, яка могла б іще працювати довго. 3,5 тисячі гривень – це достойна зарплата?

Некомплект у лавах ГУНП області на сьогодні становить 11%, а це близько 300 посад. До кінця серпня, тобто закінчення процесу атестування, він ще зросте. Боюся сказати, наскільки, – аналізує Руслан Горяченко.

Кадрова голодовка найбільше вразила Катеринопільське, Маньківське відділення та кінологічний центр. Там некомплект становить 50%, у слідчих підрозділах – 20%, інспекторському складі превентивної діяльності – 8%, кримінальній поліції – 7%.

Атестування «підчистило» лави поліції області - близько 50 % керівників було звільнено з займаних посад рішенням атестаційних комісій. Завершилося атестування лише І та ІІ груп. Зі 197 керівників середньої ланки 26 позбулися займаних посад, по чотирьох й досі не прийнято рішення, вони ще проходять обстеження на поліграфі. Близько 230 керівників ГУ Нацполіції області вже пройшли тестування і по них ухвалено рішення. Не завжди позитивне. До кінця серпня має завершитися атестування третьої групи, до якої входить весь інший особовий склад. Близько 1900 працівників ще не пройшли атестування. Із 10 серпня п’ять атестаційних комісій розпочнуть роботу на базі Головного управління.

Важливе матеріальне

Заробітня платня в ГУ НП за рік зросла в середньому на 1000 - 1200 грн.

Але якщо зарплатня патрульного поліцейського Черкас становить більше 8000 грн., то поліцейський батальйону поліції особливого призначення отримує нині 3,5-4 тисячі гривень. А це один із основних боєздатних підрозділів поліції – батальйон поліції особливого призначення, який по тривозі в найкоротший термін часу, в повній екіпіровці готовий виїхати на місце події в будь-яку точку області. Цей підрозділ створено з кращих, які не заплямували себе участю у відомих негативних подіях, співробітників спецпідрозділів «Беркут» і «Грифон».

- Невеличка паралель: по черкаській вулиці їде автомобіль “Пріус” з працівниками патрульної поліції, які отримують щонайменше 8 тис. гривень заробітної платні. А поруч пішки крокує оперативник чи дільничний ГУ НП з папкою в руках, в якій немало заяв від населення й які він має розглянути за день, і в нього зарплата 4-4,5 тисячі гривень. Причому він уже капітан поліції, а в “Пріусі” сидить рядовий -  то це якось неправильно, - говорить Руслан Горяченко. – Я абсолютно не хочу сказати, що у патрульних треба забрати і дати їм — ні в якому разі! Графік несення служби патрульного достатньо нелегкий та напружений, робота по 12 годин, у нічний час, робота з важким контингентом і т.д., але має бути якась відповідність між навантаженням у роботі людини і її заробітком. Мова лише про це.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#Черкаси #Нацполіція

Останні новини

16 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
14:34
Вимагав 6 тисяч доларів за фальшиву інвалідність: на Черкащині затримали адвоката
13:50
Черкаський гарнізон ДСНС поповнили 18 лейтенантів
13:15
“Черкасиенергозбут” повідомив про зміни в законодавстві, що стосуються споживачів-власників генеруючих установок
12:37
На Черкащині чоловік вбив батька свого товариша
12:14
Черкаські фехтувальники здобули нагороди чемпіонату України
11:06
Поламали дерева: у Смілі розшукують двох вандалів
10:52
У Черкасах більше ста будинків залишились без електропостачання
10:26
В Умані прощатимуться із загиблим воїном
09:30
В одному із черкаських садочків представили нову керівницю
09:08
Над Черкащиною вночі працювали сили ППО
15 квітня 2024
20:03
На Черкащині водій з ознаками сп'яніння мав при собі наркотики
19:05
У Черкаській області зареєстрували майже 5 тисяч хворих
18:07
На Городищині в останню путь провели військового
17:02
Черкасці зможуть подарувати військовим паску
16:45
Синоптики попередили черкащан про різку зміну погоди
16:17
У Каневі чоловіки наловили риби на майже 300 тисяч
15:51
Прикидав тіло гіллям і втік: поблизу Умані чоловік вбив знайому
15:17
Привіт, тазику: в Черкасах стартували гідравлічні випробування
13:52
Дівчаток більше: скільки малюків народилося у Черкасах за тиждень
13:36
Уманчанин сплатить штраф за спалювання трави
12:46
У Смілі в останню путь провели захисника
11:58
Меценат Денис Парамонов дарує Tesla за донат на лікарні