14.02.19 09:00

Сергій Тарута: "Успіх економіки України - це нові робочі місця з достойною зарплатою"


Сергій Тарута:

 

Команда людей справи партії «Основа» має план дій із відновлення української промисловості, що сприятиме зростанню економіки.

Позиція лідера партії Сергія Тарути: успіх економіки України — це насамперед нові робочі місця з достойною зарплатою. Щоб так стверджувати, політик має колосальний професійний досвід — впродовж усього життя розвивав індустріальні підприємства в Україні, створював десятки тисяч високооплачуваних робочих місць. У «Основи» є стратегія економічного розвитку України, Доктрина збалансованого розвитку, створена вченими-економістами та бізнес-співтовариством.

Стратегічні орієнтири партії «Основа» полягають у тому, що Україна до 2030 року повинна ввійти до топ-тридцятки країн світу з економічного зростання ВВП на рівні $710-750 мільярдів, а щорічні темпи росту економіки мають сягати не менш ніж 10%.

Для країн, що розвиваються, ООН рекомендує збільшувати ВВП на душу населения щорічно не менше ніж на 7%. А Україні, щоб тільки розрахуватися з боргами, потрібне зростання не менше 6% у рік. Впродовж 2016-2018 років темпи росту української економіки залишалися нижчими середніх світових показників і становили 2-3% за рік. Промисловість в країні не розвивається — у 2018-му промислове виробництво збільшилося на якихось 1,1%.

Необхідна нова економічна програма, що дасть можливість країні стрімко розвиватися, а громадянам повернутися додому з-за кордонів, достойно заробляти й будувати майбутнє у власній країні.

Нова економічна модель, котра гарантує підвищення капіталізації, ріст кредитних та інвестиційних показників України, перехід від кредитної моделі економіки до інвестиційної, сформульована в Доктрині збалансованого розвитку«Україна-2030». Це науково обґрунтований документ, який Сергій Тарута спільно з командою розробив і представив міжнародним експертам та партнерам у 2015-2018 роках.

Реалізація стратегії прискореного економічного зростання країни — єдиний шлях виходу з кризи та підвищення добробуту громадян України, впевнені в партії «Основа».

— У нинішньої влади відсутня стратегія промислового розвитку країни. Тільки проукраїнська економічна модель може бути протиставлена перетворенню нашої країни у сировинний придаток. Нам потрібно скористатися досвідом інших держав — стимулювати переробку сировини, створюючи додаткову вартість всередині країни, надавати дешеві довгострокові кредити і т.ін. Нам потрібне стрімке економічне зростання на 10% та вище, якого можна досягти у рамках реалізації розробленої нами Доктрини збалансованого розвитку «Україна-2030», — говорить Сергій Тарута.

Необхідно реалізувати структурні зміни в економіці з переходом від сировинної моделі до виробництва високо- і середньотехнологічної продукції. Потрібно також створити умови для успішної модернізації національної економіки, інноваційного прориву України, розвитку національної інноваційної інфраструктури, активізації співпраці в трикутнику «бізнес-наука-освіта», вважають у партії «Основа». Наука має стати основою інноваційної економіки України, на наукові дослідження з бюджету необхідно виділяти не менше 3% ВВП.

— Гостра потреба забезпечення успішного розвитку в Україні також галузей креативної економіки — кінематографії й телебачення, образотворчого мистецтва, музичного виробництва, ІТ-сектору, туризму, культури та спорту, — зазначає Сергій Тарута.

Одним із ключових зобов’язань партії «Основа» є створення двох мільйонів робочих місць із достойною зарплатою після перезавантаження влади в країні.

Підприємствам, котрі закрилися у 2014-2018 роках, треба виділити безпроцентні кредити на відновлення виробництва — на роботу зможуть повернутися мільйон працівників. Підприємствам, що успішно розвиваються, — довгострокові дешеві кредити на розширення виробництва, й це сприятиме створенню ще одного мільйона нових робочих місць. Створивши таким чином два мільйони робочих місць із достойною зарплатою, країна запрацює, заявляють в «Основі».

— Два мільйони робочих місць — обґрунтована цифра. Під час виведення американської економіки з рецесії за 2010-2016 роки було відкрито рекордні 22,3 мільйона вакансій. Ми зобов’язуємося створити нові робочі місця з розрахунку одна додаткова вакансія на кожних дев’ять економічно активних українців. І зробимо це за рахунок відновлення ефективного виробництва та створення перспективних нових напрямків, — коментує наміри команди голова партії «Основа» Андрій Ніколаєнко.

Державні й приватні заводи за реалізації Доктрини отримають замовлення на 150 мільярдів гривень у рік на виробництво власних суден, літаків, гвинтокрилів, автомобілів, локомотивів, зброї для армії. Розгорнеться масштабне будівництво доріг і мостів. Наука отримає замовлення на нові розробки. Все, що країна купує за кордоном, ми повинні замінити власним українським виробництвом. Повернемо державне замовлення на українські заводи, й країна запрацює, наполягають у партії «Основа».

*політична агітація


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+EnterОстанні новини

26 квітня 2019
09:30
У Черкасах затримали викрадачів металу
09:05
На яких черкаських вулицях сьогодні не буде електропостачання
25 квітня 2019
20:22
На Черкащині висадили понад тисячу гектарів лісу
19:21
Стало відомо, якої погоди варто очікувати черкащанам на Великдень
18:40
В Умані відновили пошкодженне хасидами розп'яття
17:16
У Черкасах збудують нові вольєри для безпритульних тварин
16:34
Бондаренко вимагає покарати прокурора області за справу про підкуп виборців
15:59
Мешканці черкаської багатоповерхівки вже більше трьох місяців без гарячої води
15:45
У Черкасах затримали викрадачку нижньої білизни
15:00
Офіційно. У Черкаській міській раді - новий депутат (ФОТО)
14:41
На Черкащині браконьєри наловили карасів на майже 7000 гривень
14:10
Жителі Черкас просять почистити пісок на місцевих пляжах
13:40
На черкаському перехресті не розминулися дві автівки (ФОТО)
13:09
Жителів Черкас навчатимуть виготовляти амулети-обереги
12:45
Некерований мотоцикл влетів у трьох черкащан: є потерпілі (ФОТО)
12:10
В одному з мікрорайонів Черкас зріжуть 90 дерев
11:50
У Черкасах відбулися пам'ятні заходи до 104-ї річниці геноциду вірменського народу
11:13
До уваги черкащан: Верховна Рада ухвалила закон про мову
11:03
У Долині троянд запрацював пішохідний фонтан
10:47
Черкаські вогнеборці працюють у жахливих умовах (ФОТО)
10:27
У Черкаській області триває ямковий ремонт доріг
10:15
На Черкащині чоловік під час сварки зарізав свого товариша
09:49
У Черкасах вандали влаштували погром на цвинтарі