Реклама
Реклама
28.08.20 15:53

У Медведівці відкрили першу громадську майстерню на Черкащині


Реклама
У Медведівці відкрили першу громадську майстерню на Черкащині

 

Проєкт реалізували за фінансової підтримки Уряду Швеції, Благодійного фонду «МХП-Громаді» та Черкаської агенції регіонального розвитку у межах спільного проєкту «Посилене партнерство для сталого розвитку», що реалізується ПРООН в Україні. У його межах на Черкащині відкриють три громадські майстерні.

Бюджет проєкту склав 1 139 000 гривень. Із них 499 тисяч вклав БФ «МХП-Громаді», 570 тисяч – ПРООН, який фінансує Уряд Швеції, а ще 70 – Черкаська агенція регіонального розвитку.

Ідея створити громадську майстерню виникла в організаторів ще у другій половині 2018-го року. Напрямки співпраці напрацьовували шляхом опитування селян. За результатами, більшість людей у сільських місцевостях обмежена в отриманні якісних послуг у різноманітних галузях.

Представник БФ «МХП-Громаді» Микола Єфремцев зазначає, що для реалізації проєктуу МедведівціЧигиринського районунеобхідно було відновити будівлю, в якій зараз розташована громадська майстерня.

- Коли ми шукали приміщення, в якому реалізовувати проект, обійшли і стару лікарню, і школу територіальної громади. Виявилося, що вони в настільки занедбаному стані, що за короткий час їх відновити неможливо. Найоптимальнішим варіантом виявилося це приміщення, в якому раніше розташовувалося банківське відділення. Однак у ньому відходила задня стіна – приміщення доживало свій вік. Попри це ми вирішили його відновити. І я згадую, як у січневі морози та холод заливали бетон у фундамент, наскільки важко було координаторам та працівникам. Тому я бажаю вам успіхів у збереженні та розвитку майстерні. Щоб сюди приїжджали люди і користувалися тим, що разом зробили, - зазначив Микола Єфремцев. 

Голова Медведівської ОТГ Олексій Лавриненко відмітив, що створення громадської майстерні – не перший внесок МХП в розвиток ОТГ.

- Раніше нам підприємство «Урожай» Групи МХП подарувало вантажний автомобіль, який дуже потрібний у громаді. Ця майстерня, коли була лише проектом, викликала багато сумнівів. Але зараз ми тішимося, що нам це вдалося. Коли ми її офіційно відкриємо, у мене, як у голови ОТГ буде ще більше завдань. Тому що потрібно рухатися далі, щоб майстерня приносила користь людям, - каже голова ОТГ.

Олексій Лавриненко хоче, аби громадська майстерня вийшла в подальшому на новий рівень. Відтак він пропонує, щоб одна з працівниць викладала школярам і ті отримували сертифікати за проходження практики.

- Я пропоную, аби наша майстер перукар  викладала школярам техніку стрижок і створення зачісок. Після проходження навчання дівчата можуть отримати сертифікати про можливість надавати свої послуги охочим. Можливо, це стане чиїмось куснем хліба, - зазначив голова Медведівської ОТГ.

Зараз у громадській майстерні працюють четверо майстрів. Наталія Басівська - перукар,майстер по дереву Леонід Посипайко, кравчиня Олена Рожкова та майстер по металу Анатолій Громовий. Реалізатори проєкту нагородили всіх робітників подяками за те, що вони відгукнулися на пропозицію керівництва ОТГ працювати у майстерні. Також керівник впровадження проєкту Світлана Остряніна нагородила людей, причетних до розбудови та облаштування майстерні.

- Для мене було дуже хвилююче розпочинати. Я переживала, коли спілкувалася з громадами та людьми, шукала майстрів в ОТГ. І зараз, коли я приїжджаю в майстерню і бачу, що там працюють справжні фахівці, думаю, що все було не дарма. Я висловлюю величезну подякуЮріюРоманчі, який контролював процес будівництва майстерні від початку до кінця. Ще вдячна місцевій владі, а саме Олексію Лавриненку, за ентузіазм, з яким поставились до нашого проєкту, і за надану в процесі допомогу. Дуже багато зусиль доклала Оксана Починська, яка разом з нами збирала людей по громаді, - зазначила Світлана Остряніна.

- Головна мета, яку ми хотіли втілити в життя  – це допомогти селянам отримувати якісні послуги, але економити свої кошти і час. Зараз, коли в майстерні працюють фахівці, я впевнена, що життя багатьох людей значно полегшиться. Тому приходьте, користуйтеся обладнанням, бо для цього ми й створили громадський простір, - каже Світлана Остряніна.

Юрій Романча, громадський діяч та виходець з Чигиринщини, пригадує, як розпочинали ремонтні роботи у занедбаному сільському приміщенні. Багато хто не вірив, що встигнуть вкластися у визначені проєктом терміни. Добре, що на той час ідею підтримав директор ТОВ «НВФ «Урожай» Групи МХП Олександр Воскобойнік, який дуже переймається розвитком Чигиринщини, незважаючи на те, що підприємство там не веде свою діяльність. Він сказав, що Чигиринщина має обов’язково стати першою, де відкриється такий громадський простір і громада може розраховувати на підтримку МХП у його реалізації. І нам це вдалося.

Також у майстерню придбали 3D-принтер. Його використовуватимуть учні під час шкільних занять та на дозвіллі, аби повністю оволодіти методикою користування інструментом.

Організатори проєкту зазначають, що все обладнання, яке придбали для громадської майстерні, передають на баланс сільської ради. Обмежень по періоду використання інструментів немає.

На повноцінне життя коштів, які зароблятимуть працівники майстерні, навряд чи вистачатиме. Перукарка Наталія Басівська каже, що майже всі виручені гроші витрачатиме для сплати комунальних послуг.

- Мені подобається працювати, бо я знаю, що корисна людям. До того ж у мене є чоловік, який мене забезпечує, а живемо ми в селі – тож проблеми з харчуванням не буде, - жартує пані Наталія.

Окрім невисоких цін на послуги перукаря (50 гривень – чоловіча, 70 – жіноча зачіска) у громадській майстерні діє система знижок і пільг.

- До нас ходять такі соціальні категорії людей як АТОвці, малозабезпечені чи багатодітні сім’ї. Деяким соціальним категоріям ми надаємо послуги безкоштовно, іншим робимо більші чи менші знижки, - розповідає Наталія Басівська.

Організатори громадської майстерні зазначають, що зупинятися на досягнутому не планують. У подальшому кількість майстрів хочуть збільшити та розширити спектр їх роботи. У майбутньому ж голова Медведівської ОТГ Олексій Лавриненко планує «вивести» громадський простір за межі територіальної громади, аби в село приїжджали люди, щоб скористатися послугами місцевих майстрів.

За словами директорки Агенції Регіонального розвитку Черкаської області Любові Ропало, проєкт допоможе людям отримувати якісні послуги на території своєї ОТГ та економити час і кошти. Днями на Черкащині відкриють ще дві громадські майстерні у межах даного проєкту – в Степанцях на Канівщині та у Єрках на Катеринопільщині.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

25 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:17
У Черкаській області зводять укріплювальні дамби
19:13
В Умані чоловік намагався незаконно продати зброю
18:10
Пропонував 400 доларів: у Черкасах нетверезий водій намагався дати хабаря поліцейським
17:11
Суддю, що збив нацгвардійця з Черкащини, тимчасово відсторонили від посади
16:51
На Звенигородщині прощатимуться із загиблим військовослужбовцем в його день народження
16:38
У Черкасах жителі своє побутове сміття викидують в урни скверів та парків
15:48
У Смілі збільшилась кількість пошкоджених будинків до понад 70
15:21
Один із навчально-наукових інститутів ЧНУ запрошує на день відкритих дверей
15:10
Черкаські волонтери отримали церковні нагороди
14:57
У Тальному на фасаді школи встановили меморіальну дошку на честь загиблого воїна
14:14
На Черкащині попрощаються із полеглим захисником
13:49
На Звенигородщині п'яний водій їздив без посвідчення у комендантську годину
13:18
Стало відомо, чи будуть черкасці отримувати субсидію в неопалювальний сезон
12:34
У прокуратурі повідомили хронологію ранкової атаки ворога на Черкащину
11:59
Не стало відомого черкаського спортивного функціонера
11:30
У Повітряних силах повідомили подробиці ракетного удару по Смілі
10:40
На вулиці Черкас повертається велопатруль
10:14
У Смілі внаслідок ворожої атаки пошкоджено майже півсотні приватних будинків
09:55
Невистачає зовсім трішки: черкаським військовим необхідна допомога
08:35
Руйнацій через ворожу атаку зазнала Сміла: на місці 6 постраждалих
08:00
Зранку ворог атакував Черкащину: є пошкодження та постраждалі
24 квітня 2024
19:40
У селі на Черкащині на одній з вулиць підтопило більше десяти будинків (ФОТО)