21.05.20 10:20

Віктор Євпак: “Я йду на вибори разом із командою професіоналів”


Віктор Євпак: “Я йду на вибори разом із командою професіоналів”

 

Він успішний IT-підприємець, однак зараз вирішив балотуватися на посаду міського голови Черкас та разом зі своєю командою запропонувати місту інший шлях розвитку.

Про те, що останнім часом говорили у політичних кулуарах місцевого політикуму, Віктор Євпак розповів у ексклюзивному інтерв’ю Zmi.ck.ua. 

Про місцеві вибори та партію

- Наша команда братиме участь у виборах міського голови та депутатів Черкаської міськради.  Це станеться незалежно від того, які будуть виборчі правила, застави та політичні тенденції.

Ми йдемо в політику разом із командою, щоб змінити життя на краще у місті Черкаси. Нас цікавить вирішення конкретних проблем. Щоб змінювати місто – одного міського голову недостатньо. Дуже важливий зв’язок – міського голови та його більшості у міськраді. Щоб ця більшість була не умовна, не договірна, а принципова, яка об’єднана однією місією – якісні зміни в місті Черкаси.

Єдине, поки незрозуміло, як буде проходити передвиборча кампанія, чи дозволять агітувати у дворах, наскільки довго триватиме карантин. А цей елемент – один із найголовніших.

Про політичних союзників та опонентів

- Зараз бачу,  що жодна партія не заведе в раду 22 міських депутатів. Тому треба формувати цю більшість зараз. Я вірю, що єдиний шанс для порятунку Черкас – це коли навколо персони міського голови об’єднуються багато якісних та прогресивних політичних сил. Я буду над цим працювати.

Одне знаю точно, що наш головний опонент – чинний міський голова Черкас Анатолій Бондаренко та його команда. Маючи 2,5 мільярди гривень бюджету, було зроблено так мало. Про закупівлю картоплі по 16 грн/кг для садочків та асфальт по 3000 грн, коли можна було взяти за 2000 грн – ми ще окремо поговоримо.

Тому навколо себе гуртуємо тих, хто не задоволений тим розвитком міста, який був 4,5 роки із величезним децентралізаційним бюджетом, і хочуть якісних позитивних змін. Тому вже сьогодні кажу: друзі, давайте об’єднуватися. Тоді буде команда, яка об’єднана навколо проблем міста, а не навколо дерибану та підрядів. Саме так бачу єдиний реальний шанс змінити місто.

Про перемовини щодо висування від “Слуги народу”

- З такою ініціативою виступали члени команди “Слуги народу”. Було кілька зустрічей. Я запропонував їм своє бачення вирішення проблем міста Черкаси як майбутній кандидат на посаду міського голови і команду в міськраду. Просто бути кандидатом на посаду міського голови від цієї політичної сили мені нецікаво. Про це так і сказав їхнім представникам. Мені цікаво працювати разом з командою, бо якісні зміни самостійно я не зможу зробити. Має бути лідер і команда. Якщо вони поділяють наші цінності та наші ідеї змін міста – є сенс говорити далі.

Я б хотів, щоб мене та команду підтримали “Слуга народу”, “Голос” та інші прогресивні партії, які хочуть вирішувати проблеми міста Черкаси.

Думаю, що це питання остаточно вирішиться за два тижні. Вже треба стартувати. Ми в будь-якому разі будемо йти на вибори.

Про свою команду

- Команда 2020 Віктора Євпака – це люди, які пройшли серйозну підготовку останні чотири з половиною роки. Ми були на “Школі мерів”, регулярно проводили стратегічні сесії, навчання, запрошували фахівців із різних сфер муніципалітетів інших успішних міст України і “прокачували” свої знання. Наша команда – це люди, які люблять Черкаси і хочуть тут жити.

Моя головна ціль останні кілька років – інвестувати в команду. Оскільки фаховість депутатів – не менш важлива, аніж мера. Це не випадкові люди, які вскочили у потяг, який підійшов. На жаль, у черкаському політикумі випадкових людей вистачає. З деякими з них, наприклад, конкурував на останніх парламентських виборів. Сьогодні бачимо, що із таких випадкових людей результату нуль.

Тому не хотів, щоб так було у нашій команді. Це нові професійні обличчя в різних сферах – екологія, освіта, сортування сміття, ЖКГ, ОСББ, підприємництво, юридичні аспекти, транспортні експерти, медичні тощо. У нашій команді вже 25 людей готові балотуватися і боротися за перемогу. Ми обов’язково зробимо публічну презентацію та всіх покажемо. Жоден із них не був ніколи в політиці, тому черкаському політичному бомонду ці імена невідомі.

Зараз ми хочемо системно підійти до виборчої кампанії, щоб був час підготуватися, а не так, як це було на парламентських виборах. Виборці будуть бачити, що це люди, які є професіоналами у своїй справі, де вони стали успішними.

Про гроші на кампанію

- Я буду розраховувати здебільшого на власні кошти. Ще одне джерело доходів – фандрейзинг. Якщо людина бере гроші на кампанію в якогось олігарха, то стає від нього залежною. Тому йти цим традиційним для української політики шляхом не збираюся. Натомість якщо кандидату готові “задонатити” прості люди, це вже свідчить про підтримку його ідей і стратегії.

Такий же шлях пройде вся наша команда – кожен збиратиме кошти на свою міні-кампанію. Цілком реально – піти до своїх друзів, знайомих, родичів, сусідів та переконати дати хоч 50 грн на кампанію. Вибори – це мистецтво переконувати. Якщо ти не можеш переконати людину дати хоч мінімальну суму, то як будеш переконувати депутатів-колег проголосувати за якийсь свій проект рішення?

Крім того, ми готові повертати гроші, якщо вони будуть від людей, отримання коштів від яких ми вважаємо неприйнятним. Так робила партія “Голос” під час виборів до Верховної Ради.

Напрями своєї політики

- Найголовніша проблема Черкас сьогодні – це відсутність робочих місць. Це не я кажу, а результати соціологічного опитування. Звісно, роль влади – не відкривати заводи. Але саме влада формує систему, де приватний підприємець відчуває себе захищеним, де правила – однакові для всіх. У Черкасах, на жаль, це працює так: цьому можна поставити МАФ, а цьому – не можна.

Має бути зрозуміла і прозора система. Умовно, от захотіла людина відкрити в місті власну справу. Міська влада має активно допомагати, робити все, щоб було створено хоча б одне робоче місце. Це і демонструє якість влади. Такий підхід дасть можливість залучати у місто міжнародні інвестиції.

В IT ми це робимо вже десять років. До карантину в наш офіс eKreative щомісяця постійно приїжджали інвестори із США, Англії, Німеччини, Південної Кореї. Їх не лякає, що це Черкаси. Їх не лякає навіть жахлива дорога Київ-Черкаси. Вони бачать тут потенціал. І хочуть вкладати.

Після приходу нашої команди у владу я б хотів, щоб результати нашої роботи оцінювали саме через аспект кількості створених робочих місць із високим рівнем заробітної плати.

Окрім того, нині національна стратегія пов’язана із діджиталізацією. Ми бачимо, як ефективно працює Михайло Федоров та Міністерство цифрової трансформації України. Вони хочуть зробити спеціальну економічну зону для затягування інвестицій та створення робочих місць. Чому б Черкасам не стати пілотним містом?

Є багато думок щодо реформування міського транспорту. Свою публічну діяльність я розпочав із безоплатного для міста GPS-додатку “Mapamagic”, завдяки якому можна відслідковувати графік руху транспорту. Звісно, це локальне рішення. Але вже зараз зрозуміло, що тема транспорту в місті вимагає системних рішень.

Ще одна важлива проблема – це безпека. На жаль, Черкаси сьогодні – небезпечне і певно мірою кримінальне місто. Не дарма отримало прізвисько Черкаго. Треба констатувати, що сьогодні в місті вбивають не лише простих людей, а й журналістів, депутатів і чиновників. Як люди тут можуть почуватись у безпеці? 

Про зміни політичних сил

- Сьогодні я є не є членом жодної партії. Свого часу був у “Демальянсі”.  Потім звідти пішов голова і фактично партія припинила своє існування. Я не захотів “помирати” разом із нею.

Зараз найбільше симпатизую “Голосу”, від якого і балотувався на парламентських виборах. Але я вважаю, що важливо об’єднуватися не навколо брендів політичних сил, а навколо ідей. Для мене головний “бренд” – Черкаси. Саме навколо його розвитку і хотілося б об’єднувати людей.

Сьогодні нашій команді альтернативи у плані фаховості немає. На жаль, зазвичай спостерігаємо практику, коли люди збираються разом у рік виборів і йдуть спільним списком. Наша команда вже кілька років разом. Разом вдосконалюємо знання, разом напрацьовуємо ідеї. 

Про можливий тиск

- Є кілька різновидів тиску.  Почнемо з мітингів щодо якихось непопулярних дій влади – із цим потрібно боротися якісною комунікацією. В такому разі нам треба чітко донести, чому ми це робимо і як це зробить життя людей краще. Адже коли приходимо до лікаря, а він дає несмачну пігулку, ми однак приймаємо її. Оскільки хочемо вилікуватися.

Інший різновид – це сірість кандидатів. Мені немає чого приховувати. Я готовий вкотре пройти тест на детекторі брехні. Мій бізнес прозорий, легальний та соціально-активний. Що стосується команди, то тут так само – за нею немає якихось корупційних шлейфів та інших неприємних речей. 

Останнє – це фізичний тиск. Тут я вже не можу нічого гарантувати своїй команді. Сам вже готуюся до цього. Можливо, будуть якісь охоронці. Але мені б хотілося вірити, що ми перейшли вже 90-ті та всі ці розправи. Своєю публічністю ми будемо забезпечувати свою фізичну безпеку.

Про саботаж роботи працівниками міськради в разі перемоги на виборах

- Будь-який міський голова в Україні із цією проблемою зіштовхується. Це не приватна компанія, так просто не звільниш людину, навіть якщо та відмовляється виконувати роботу. Але я вивчав це питання. На сьогодні є достатньо юридичних методів, як навіть в такій недолугій системі провести потрібні зміни. Головне, щоб була політичні воля. Коли хочеться прибрати непрацюючу систему, то все можливо. Як казав Нельсон Мандела: це завжди здається неможливим, поки це перший хтось не зробить.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+EnterОстанні новини

28 травня 2020
20:40
Кому належить люк через відсутність якого дитина впала у колодязь в Черкасах?
19:50
Епідемія коронавірусу на Черкащині йде на спад
18:33
Де у Черкаській області нині ремонтують дороги? (cписок)
17:18
Світла пам'ять: в зоні ООС не стало військового із Черкащини
16:37
ТОП-5 місць у Черкасах з "поганою" історією
15:50
Бізнесмен із Черкащини серед найбагатших людей України за версією Forbes
15:27
Недотримання дистанції та продавці без рукавичок – результати перевірки смілянського ринку
14:51
"МВС і прокуратура підтвердили, що жодних кримінальних проваджень стосовно мера Черкас Бондаренка немає", - адвокат
14:16
Двом сестричкам, які осиротіли внаслідок ДТП на Черкащині, терміново потрібна допомога
13:55
У Черкасах завтра відбудеться онлайн останній дзвоник
13:22
Черкаській обласній лікарні придбали ангіограф (ФОТО)
12:51
Посадовець Черкаської міської ради постане перед судом через закупівлю картоплі
12:22
Іноземців, які підірвали банкомат на Черкащині, затримали (ВІДЕО)
11:49
З ями на Черкащині рятували корову (ФОТО)
11:27
Хворих на коронавірус в Черкаській області перевалило за 400 осіб
10:55
На Черкащині повідомляють про штормове попередження
10:24
Два боєприпаси знищили сапери на Черкащині (ФОТО)
09:59
Водоканал у Черкасах повністю відновив докарантинний графік продажу артеріанської води
09:23
Стало відомо, хто сьогодні у Черкасах буде без світла (ПЕРЕЛІК)
27 травня 2020
20:44
У Черкасах на два тижні перекриють одну із вулиць через капітальний ремонт бульвару
19:12
Хто зливає нечистоти на пляжі у Черкасах? (ВІДЕО)
18:39
У Черкасах по Дніпру із початку червня почне курсувати теплохід (ГРАФІК)
17:33
Через своє незаконне звільнення: мер Сміли відсудив майже 800 тисяч