16.02.19 12:33

Як черкащанам подорожувати частіше, а платити менше: корисні поради мандрівникам



Як черкащанам подорожувати частіше, а платити менше: корисні поради мандрівникам

 

Черкаський мандрівник Олена Литвинова у власному блозі поділилася секретом, як можна подорожувати у різні країни світу, але при цьому багато не витрачаючи грошей.

З чого почати?

Звичайно ж, з плану. Куди ви хочете поїхати, що саме ви хочете подивитися, де плануєте зупинятися, як будете переміщатися між населеними пунктами – про все це слід подумати заздалегідь.

Чим раніше ви почнете планувати поїздку, тим дешевше вона вам обійдеться.

Корисна порада: завжди відштовхуйтеся від авіаквитків! Вартість житла завжди більш-менш стабільна, а от коливання вартості авіаперельоту можуть здивувати. Краще, щоб приємно.

А як же турагенства? Я сам не впораюся!

Впораєтеся! Я не купую пакетні тури, тому що мені нецікаво, коли мій відпочинок планують за мене, мені не хочеться підлаштовуватися під чийсь графік / ритм / настрій, мені, відверто кажучи, не хочеться проводити в компанії ледь знайомих людей все той час, який я можу витратити на більш глибоке занурення в атмосферу того міста, куди я вирішила поїхати.

Якщо ви раніше їздили тільки з турагентством, перший раз може бути хвилюючим. Але тільки перший раз. Після першого досвіду самостійних подорожей вам вже не захочеться їздити якось інакше.

Як заощадити на житлі в подорожах

Airbnb

Мій найулюбленіший вид розміщення. На Airbnb величезний вибір кімнат, квартир і будинків по всьому світу – від бюджетних до люксових. Знімати кімнату в спільному домі або квартирі або селитися в окремому котеджі – справа ваших уподобань і гаманця.

Я вважаю за краще винаймати окрему квартиру, де ніхто нікому не заважатиме, і я зможу повноцінно відпочити після насиченого туристичного дня.

Важливо – читайте відгуки і вивчайте важливі для вас деталі.

Деякі господарі зустрічають вас особисто, щоб віддати ключ і показати, що до чого в їхній квартирі. Це дає додатковим бонусом – ви можете з перших рук отримати інформацію про найближчі магазини, хороші кафе, цікаві для відвідування місця – те, про що місцеві знають куди більше за будь-який довідник. З іншого боку, це прив’язує до часу. Тоді має сенс звернути увагу на варіанти з “автоматичним” поселенням – після оплати вас чекає докладна інструкція про те, де будуть знаходитися ключі. Ви поселитеся та виселитеся самостійно, навіть не зустрічаючись з господарями.

Питання – чи не бояться вони залишати на незнайомих людей своє майно? Напевно, ні. На сайті завжди можна залишити відгук, і якщо ви крупно накосячилі, більше ніхто не захоче мати з вами ніяких справ. Господарів це також стосується, тому всі люб’язні, доброзичливі і сповнені ентузіазму вам допомогти.

В описі житла зазвичай вказуються всі важливі подробиці щодо наявності кухонної техніки, білизни та інших речей. Зазвичай надається все, що потрібно.

Ви бронюєте, можете при цьому відправити вітальний лист господареві зі словами типу “Привіт! Мене звуть Олена, я збираюся в ваше прекрасне місто і буду щаслива зупинитися у вас “. Це не обов’язково, але я завжди так роблю – мені здається, це повинно бути приємно. Гроші блокуються на карті, яку ви вказали як платіжний засіб у своєму акаунті. Після підтвердження господарем вашої броні гроші з карти списуються, і ви гарантовано в’їжджаєте туди, куди вибрали.

Зареєструватися і відразу отримати доступ до величезної бази доступного для мандрівників житла у всіх куточках світу можна тут – Airbnb . При реєстрації за цим посиланням ви отримаєте на свій баланс 34 євро на першу поїздку, а я буду готова відповісти на всі ваші запитання. У Airbnb є мобільний додаток, також рекомендую його завантажити на телефон – дуже зручно.

Booking.com

Якщо вам більше до душі готелі, а не апартаменти, йдемо, звичайно ж, на букінг – Booking.com.

Тут теж все просто і зрозуміло: місто, дати, кількість людей, тип номера, тип харчування. Іноді можна знайти варіанти з безкоштовним трансфером. Наприклад, в останній поїздці в Будапешт я знайшла готель, який за умови поселення від трьох ночей абсолютно безкоштовно забрав нас з аеропорту і точно так само безкоштовно відвіз в день виїзду. Економія приблизно в 50 євро – приємно!

Як дешево купувати авіаквитки

Шукати заздалегідь і не забувати моніторити всі можливі варіанти, в тому числі з пересадкою. Іноді це можливість не тільки заощадити, але і побіжно познайомитися з містом, де відбувається пересадка, якщо для цього достатньо часу.

Заощадити можна не тільки на ранньому бронюванні, а й на багажі. Деякі лоукости пропонують авіаквитки абсолютно за смішними цінами, якщо ви летите тільки з ручною поклажею. Подумайте, наскільки необхідна вам на поїздку в 3-4 дні велика валіза, яку потрібно буде здавати в багаж? Може, обійдетеся маленькою валізою, яку можна взяти з собою в салон, і заощадите гроші?

У будь-якому випадку варто уважно вивчати пропозиції кожної авіакомпанії, що стосуються правил і тарифів на перевезення багажу. Найголовніше – пам’ятати про максимально допустиму вагу і набір предметів, заборонених до перевезення в салоні літака.

Купуйте квитки і реєструйтеся на рейс онлайн! Це безкоштовно, на відміну від реєстрації в аеропорту.

Також рекомендую підписатися на розсилку тих авіакомпаній, які літають з вашого міста / регіону, щоб не пропустити акції або просто вигідні дешеві пропозиції. І обов’язково реєструйтеся в усіх можливих програмах лояльності, наприклад, можливість накопичувати милі, щоб потім обміняти їх на авіаквитки в Panorama Club від МАУ – відмінний спосіб здорово заощадити на перельотах.

До речі, чи знаєте ви, що з МАУ можна накопичувати милі і «на землі»? Кожен раз, коли купуємо в магазинах-партнерах, ви будете отримувати милі на свій рахунок, які потім можна конвертувати в гроші при купівлі авіаквитка? Умови можна знайти на сайті МАУ в відповідному розділі – Панорама Клуб від МАУ .

Рекомендую також підписатися на два канали в Телеграм, де збираються цікаві пропозиції з авіаперельотів для самостійних мандрівників: lowcostavia і pognali_ua.

Їжа – що їсти в подорожах?

Навіть якщо я зупиняюся в готелі, я беру тільки сніданки. Все інше – можна знайти в місті, не прив’язуючись до графіка і не переплачуючи.

Супер-модні туристичні місця зазвичай дорогі, але завжди можна знайти щось душевне, колоритне і доступне, якщо поцікавитися у місцевих жителів.

У кінці-кінців, скрізь є продуктові магазини, і якщо ви вибрали airbnb, при бажанні можете готувати собі самі.

Внутрішні поїздки по країні – корисні поради

Якщо у ваших планах відвідування декількох міст, шукайте автобуси або потяги.

Мені дуже подобається Flixbus – це надійний перевізник з більш ніж 2000 маршрутів по всьому світу, комфортабельні автобуси з кондиціонерами і туалетом. Відправляються і прибувають хвилина в хвилину згідно розкладу – незалежно від наповненості. Квитки можна купити тільки через інтернет. Вартість від 5 євро.

Іноді краще їхати на потязі. З особистого досвіду – влітку дороги в Італії дуже завантажені, і якщо, не дай бог, якась пригода, можна застрягти надовго. У цьому сенсі потяги набагато надійніші.

Порада номер один: не бійтеся брати другий клас або квитки на звичайний регіональний (НЕ експрес) поїзд. Там так само чисто, зручно, як в першому, просто не такі сучасні вагони. Ціна на швидкісний потяг може бути вище в два рази, а виграш за часом може становити всього півгодини-годину, що взагалі не час, якщо у вас комфортабельне сидіння і працює кондиціонер.

Порада номер два: купуйте квитки онлайн і хоч трохи заздалегідь! Особистий досвід: за квитки на поїзд Флоренція – Падуя , куплені буквально за годину до відправлення на в касі залізничного вокзалу Флоренції, я віддала 48 євро, в той час як вранці того ж дня на сайті їх вартість дорівнювала 32 євро. Я не була впевнена в точному часі свого повернення, тому вирішила не ризикувати – тільки після купівлі дізналася, що квиток залишається в силі протягом пари годин з моменту обраного рейсу, тобто все досить гнучко.

Мобільний зв’язок

В аеропорту перед посадкою в літак я відключаю сім-карту мого оператора, а по прильоту включаю другу – TravelSim. Це набагато дешевше роумінгу. Пакети у сервісу різні, вибирайте під свої потреби. Якість і швидкість інтернету, без якого я ніяк не можу, мене цілком влаштовують. Удома бажано поповнити баланс карти з запасом – нехай краще щось залишиться на рахунку, цей залишок не згорить, скористаєтеся при наступній поїздці. У точках продажу підкажуть, як правильно вибрати пакет, допоможуть з його активацією і поповненням рахунку.

Дізнатись деталі та придбати карту можна тут – Travelsim.

Ще трохи корисних порад самостійному мандрівникові

Беріть з собою хоча б парочку банківських карт на випадок втрати / крадіжки / блокування та інших несподіванок. У мене з собою традиційно кілька карт Приватбанку і монобанк – останній хороший тим, що там є реально працюючий кешбек. За Приватбанк – не забудьте про всяк випадок перед поїздкою вказати, де і коли закордоном плануєте використовувати карту, щоб її не заблокували в цілях вашої ж безпеки. З монобанком цього не потрібно.

Готівку також краще мати при собі, хоча б у самій невеликій кількості. Незважаючи на те, що навіть контролери в громадському транспорті ходять з переносним терміналом, іноді без готівки просто ніяк. Сувеніри, місцевий ринок, якісь дрібні послуги – може статися так, що ніяких варіантів оплати, крім як кеш, не буде.

Не бійтеся звертатися по допомогу – від вас ніхто не відмахнеться. 99% іноземців на ваше запитання дадуть відповідь з посмішкою і зроблять все можливе, щоб вам допомогти.

Яскравих вражень від нових відкриттів!

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

18 березня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:07
На Черкащині вручали нагороди рідним полеглих воїнів
19:01
У Черкасах затримали чоловіка, який збував наркотики
18:13
Історична подія: збірна Черкаської області посіла 3 командне місце чемпіонату України з боксу серед юніорів
18:01
Юнаку, який зґвалтував малолітню дівчинку у Черкаському районі, не змінили вирок
17:03
В авто була дитина: стало відомо деталі ДТП на Звенигородщині, у якій загинула людина (ФОТО)
16:42
У Черкаській області виявили ліс із червонокнижною рослиною
16:21
На Звенигородщині посмертно нагородили молодого захисника
15:49
У Черкасах розробили довідники для ветеранів
14:57
На Шполянщині попрощаються із військовим
14:33
На Черкащині внаслідок водопілля можливі затоплення
13:31
На Звенигородщині сталася ДТП: одна людина загинула, двоє - травмовані
13:07
Фонд держмайна пропонує приватизувати спиртзавод на Черкащині вартістю понад 6 мільйонів
12:57
Омбудсмен представив уповноваженого з прав людини на Черкащині
12:26
У Черкасах шукали малолітню дитину
11:29
На Уманщині чоловік зберігав вдома понад кілограм коноплі
10:58
Скільки малюків з'явилося за тиждень у Черкасах
10:31
У центрі Черкас пропонують перейменувати вулицю на честь відомого активіста та захисника
09:57
На війні загинув військовий із Умані
09:12
Черкащанин викрав із недобудови інструменти будівельника
17 березня 2024
17:49
Стало відомо, скільки у черкаському парку продали вареників, щоб відремонтувати дрони
15:28
У Черкасах водій на бульварі зніс стовп та розтрощив Audi
12:12
Черкащанка у Парижі записала розмову з Макроном (ВІДЕО)