04.05.15 16:32

Які професії користуються попитом у роботодавців на Черкащині?



Які професії користуються попитом у роботодавців на Черкащині?
 
Директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко розповів про основні напрямки модернізації служби зайнятості, професії, які сьогодні стали затребуваними та пільги для учасників АТО.
 
- Зараз багато говорять про модернізацію служби зайнятості. В чому вона полягатиме?
 
Перед службою стоїть багато завдань. Без перебудови діяльності нам не обійтись. Нові підходи до роботи полягають у тому, щоб працівники служби йшли до людей – як до тих, хто шукає роботу, так і до роботодавців.
 
Запроваджується багато новацій. Планується створення інформаційно-консультаційних центрів, які будуть сприяти підвищенню ефективності роботи служби зайнятості.
 
Започатковуватимуться під егідою місцевих органів виконавчої влади пілотні проекти з комплексного обслуговування окремих категорій громадян – сервісні центри «під одним дахом». В них людина зможе отримати цілий ряд соціальних послуг.
 
Створюватимуться бізнес-інкубатори та консалтингові центри для надання комплексної допомоги з ведення бізнесу усім бажаючим підприємцям-початківцям.
 
Запроваджується європейський досвід підтвердження неформальної освіти працівників. Відправною точкою у цьому процесі є підписання минулого тижня Головою Державної служби зайнятості Ярославом Кашубою та заступником Голови Ради Федерації роботодавців України, Президентом Інституту професійних кваліфікацій Олексієм Мірошниченком Меморандуму про взаєморозуміння між державною службою зайнятості та Громадською Організацією «Інститут професійних кваліфікацій».
 
Здійснюється супровід працівниками служби зайнятості окремих категорій безробітних після їх працевлаштування упродовж 6 місяців. Ця інновація впроваджується на основі вивчення міжнародного досвіду.
 
До вирішення проблем безробіття в Україні залучені міжнародні організації. Один із таких проектів реалізує програма розвитку ПРОООН, вона компенсує витрати на зарплату тим підприємствам, які беруть на роботу не менше 5 переселенців.
 
Усі ці зміни повинні здійснювати кваліфіковані працівники служби зайнятості, тому підвищенню кваліфікації персоналу приділятиметься особлива увага. Зокрема, ъх направлятимуть за кордон вивчати міжнародний досвід, натомусть в Україну запрошуватимуть зарубіжних тренерів.
 
- Чи зміняться підходи до роботи з клієнтами?
 
Ми постійно працюємо над поліпшенням якості послуг, наближенням їх до людей. У приміщенні залізничного вокзалу ім.Т.Шевченка (м.Сміла) створили консультаційний пункт служби зайнятості для переселенців, консультуємо громадян і в Центрі гостинності для переселенців у м.Черкаси. Створено мобільні групи для допомоги переселенцям за місцем їх тимчасового проживання. До складу цих груп включено волонтерів. Волонтерські організації провели навчання і тренінги для працівників служби зайнятості, безробітних, у тому числі переселенців.
 
Співпраця налагоджена з громадською організацією «Спільнота біженців з Донецька та Сходу України». Для допомоги демобілізованим військовим служба зайнятості співпрацює з військкоматами області, взаємодіє з владою, волонтерами.
 
Широко застосовуються сучасні інформаційні технології. На порталі служби зайнятості діють сервіси для шукачів роботи та роботодавців, є можливість отримати веб-консультації. Нещодавно запроваджено анкетування клієнтів – кожен бажаючий може залишити свій відгук про роботу того чи іншого центру зайнятості.
 
- Які професії зараз користуються попитом у роботодавців?
 
Наші фахівці аналізують, кого шукають роботодавці через центри зайнятості. Цього року до переліку актуальних потрапили наступні професії: тракторист, продавець, кухар, охоронник, бухгалтер, оператор заправних станцій, слюсар-ремонтник, швачка, рибалка прибережного лову, електрогазозварник, вчитель середнього навчально-виховного закладу, торговельний представник, електромонтер із ремонту та обслуговування електроустаткування, медсестра, верстатник деревообробних верстатів, комірник, спеціаліст державної служби, менеджер (управитель) зі збуту, касир торговельного залу.
 
Незмінним попитом користуються високваліфіковані робітники, особливо ті, що мають суміжні професії (слюсар-ремонтник, слюсар з ремонту електрообладнання, маляр-штукатур, лицювальник-плиточник, кухар-кондитер, перукар-манікюрник, водії автотранспортних засобів).
 
Чи передбачені якісь пільги учасникам АТО, якщо вони звертатимуться в центри зайнятості ?
 
Указом Президента України передбачено забезпечення в найкоротші строки оформлення учасникам АТО допомоги по безробіттю, надання послуг із працевлаштування, професійної підготовки і підвищення кваліфікації.
 
Цю категорію громадян включено до переліку осіб, які мають право на отримання ваучера для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття. Ваучер учасники АТО з інвалідністю можуть отримати незалежно від віку.
 
Запроваджено індивідуальний супровід упродовж 6 місяців після працевлаштування окремих категорій громадян, серед яких і переселенці та учасники АТО, а також люди з інвалідністю. Підготовлені і розміщені в усіх військкоматах області інформаційні матеріали.
 
За ініціативи обласної служби зайнятості залучено психологів навчальних закладів до психологічного супроводу учасників АТО в місцях, де вони проходитимуть профнавчання.
 
Професійні психологи провели для персоналу служби тренінги, круглі столи, де навчали працювати з цією категорією клієнтів. Тренінги проводяться і для учасників АТО. Службі зайнятості сприяють волонтерські організації, заклади освіти та охорони здоров’я, інші державні та громадські організації області. На регіональному рівні з ними укладено 6 угод про співпрацю. Районними та міськими центрами зайнятості у рамках цієї співпраці укладено 87 угод.
 
Президент наголосив, що робота з працевлаштування демобілізованих учасників АТО – це справа не лише служби зайнятості, і закликав вирішувати це питання спільно. На Черкащині відчувається активна взаємодія для допомоги демобілізованим. Днями на сесії затверджено обласну Програму підтримки учасників АТО, в яку увійшли і пропозиції служби зайнятості.
 
До СЗ звернулись понад 69 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців. Одна особа працевлаштована, 67 отримують допомогу по безробіттю, один погодився на тимчасову зайнятість.
Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

19 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
19:02
В Умані чоловік намагався контрабандою вивезти культурні цінності
18:02
У Черкасах чоловік напідпитку повідомив про "фейкове" пограбування
17:01
Проект реконструкції набережної представлять на огляд у черкаському ЦНАПі
16:33
У Городищі прощатимуться із полеглим військовим
16:22
В Умані шахрай ошукав більше двадцяти людей в інтернеті на майже 200 тисяч
15:37
На Черкащині до ПЦУ приєдналася ще одна парафія
14:45
Небайдужий черкасець виявив незаконного мігранта
14:19
У Черкасах виявили групу молоді, яка мала близько 20 пакетиків з наркотиками
13:45
На Золотоніщині чоловік заборгував понад 100 тисяч гривень аліментів
13:03
Куди у Черкасах звертаться ветеранам та їх сім'ям за допомогою
12:58
Черкаські спецпризначенці отримали симулятори FPV-дронів
12:29
У Тальному на палаці Шувалова встановили охоронну дошку
11:52
Назавжди 22: у Черкасах прощатимуться із загиблим захисником
11:37
Черкасець зберігав вдома понад півкілограма наркотиків
10:48
У частину черкаських медзакладів повернули подачу теплопостачання
10:26
На Звенигородщині горів автомобіль
09:43
Смілянам декілька днів не можна використовувати питну воду
09:28
У Черкасах десятки будинків залишились без світла
18 квітня 2024
20:36
У Тальному планують відкрити пам'ятну дошку полеглому воїну
19:15
На Черкащині опади перевищили до 70% місячної норми
18:01
У черкаському дендросквері зацвіла сакура (ФОТО)
17:27
Примарилося зґвалтування: у Черкасах пенсіонерка сплатить штраф за неправдивий виклик