09.07.15 10:30

Як захистити свою машину від крадіїв?



Як захистити свою машину від крадіїв?
 
Із початку 2015 року на території Черкаської області викрадено 78 автомобілів, із яких 44 повернуто власникам.
 
Викрали на три хвилини
 
О 18.36 черкащанин Сергій лишив автівку на стоянці біля «Епіцентру», а о 18.39 вона вже від’їхала. Без нього. До сьогодні Сергій не бачив свій Daewoo Lanos, пишуть Вечірні Черкаси.
 
«Тойоту-Лендкрузер», залишену на платній стоянці, не побачив зранку і депутат обласної ради Олександр Коротков. Запис на камері зовнішнього спостереження і план перехоплення не допоміг ні міліції, ні власнику.
 
Місяцем раніше в депутата Черкаської міської ради Андрія Більди вночі вкрали Toyota Camry.
 
- Купка битого скла – це все, що знайшов зранку біля будинку на місці, де ввечері припаркував свій автомобіль, – написав депутат на своїй сторінці у соціальній мережі.
 
-? Я поставив машину на сигналізацію. За годину ми повернулись і машини вже не було. Коли ми проглядали відео з камер відеоспостереження з кімнати охорони супермаркету, машина простояла на стоянці рівно три хвилини, - розповів Сергій.
 
Черкащанин припускає, що в момент, коли він зачиняв машину і ставив її на сигналізацію, зчитали код із сигналізації.
 
-? Сигналізація «Шериф» мені не допомогла. У мене до цих пір удома лежить сигналізація, яка під охороною. І повідомлення не прийшло, хоча й відстань невелика. Сигналу, який би мене насторожив, не було, - Сергій віднині покладатися на сигналізацію не буде.
 
Технічний прогрес подарував автомобільним злодіям масу нових шляхів викрадення машини. І тих, хто працює по старинці - за допомогою відмички, кусачок, упевнений Сергій, сьогодні не зустрінеш.
 
-? Виривати проводи, тягнути два мішки інструменту, нині ніхто не буде. Злодій, як господар, відчинив дверцята, сів в автівку і поїхав, - говорить Сергій.
 
Техніка, тобто камери відеоспостереження на стоянці, недосконала, адже не дозволяє побачити людину, машину, і номерний знак. При наближенні вона розпливається і немає чіткості в картинці. В одній з припаркованих машин у салоні був відеореєстратр, який зафіксував мою машину з новим власником прямо в упор, але роздивитися її номери неможливо. На перехресті Сумгаїтської камери є, але вони не працюють, бо немає коштів на їх утримання. Раніше таксисти допомагали в пошуках викрадених авт. Передана інформація розліталась по рації, а оскільки таксисти курсють містом, то хтось і міг зустріти викрадену автівку. Не певен, що нині такий принцип пошуку діє.
 
Сергій не сподівається на те, що автівку знайдуть і вважає, що заради власної безпеки навіть ставлячи машину на сигналізацію, варто зачиняти автівку тихо, не привертаючи увагу до звуку сигналізації. А найкраще – ставити блоки, які дозволять проконтролювати рух авто і страхувати автівку.
 
Начальник ВДАІ в Черкаській області Ярослав Чубатюк дивується малій кількості платних нічних автостоянок, адже це, окрім того що прибутковий бізнес, ще й вирішення проблеми викрадення авт. Але матеріальне становище деяких сімей таке, що їм складно знайти вісім гривень, аби заплатити за ніч на автостоянці. З іншого боку, говорять автовласники, на таких стоянках авта ще більш незахищені, ніж біля під’їзду, де власник може виглянути у вікно, де є освітлення, камери відеоспостереження, які встановлюють самі автовласники.
 
Кращий захист
 
Із початку 2015 року на території Черкаської області викрадено 78 автомобілів. Власникам повернули 44.
 
Пріоритетності в тому, які авта найчастіше уганяють, говорить Ярослав Чубатюк, немає: від Жигулі 1975 року до Тойоти 2014 року.
 
Топ-пятірка авто, які найчастіше викрадають: ВАЗ, Toyota, Lexus, Land Rover, Daewoo Lanos.
 
-? Проблема викрадень, які збільшились удвічі - загальноукраїнська. Тобто це не проблема Черкаської області, – аналізує Ярослав Чубатюк. – Чим нижчий рівень життя людей, тим більше скоюється злочинів.
 
Пошук ускладнює той факт, що не всі автівки, які викрадають, рухаються на тих самих номерних знаках.
 
Код сканують за допомогою спеціального приладу – автограбера. Грабіжник сканує сигнал авто і потім відчиняє машину, посилаючи «підробку». Є й більш професійні пристрої, а точніше – цілі комплекси. До їхнього складу входять високочутливий приймач, комп'ютер, гарний передатчик, направлена антена та інше. Такі комплекси вміють сканувати сигнали будь-якої складності й розшифровувати їх. Ще один спосіб, що підвищує ймовірність підбору коду, – це створення штучних направлених перешкод. Тоді автовласник декілька разів натискає кнопку сигналізації, але сигнали до машини не доходять. Оскільки кожного разу посилається новий сигнал, граберу стає легше аналізувати і підбирати можливі варіанти відповіді.
 
Суттєво підвищити безпеку автомобіля можуть різноманітні системи фізичного захисту. Є, наприклад, спеціальні замки на коробку передач. Та й у дверях автівки теж є замки, які можна зачиняти, виходячи з неї. Щоб постійно знати, що відбувається з автомобілем, можна використовувати сигналізацію з GSM-модулем. Цей пристрій по стільниковому зв'язку передає на смартфон господаря інформацію стосовно спрацювання сигналізації, відчинення дверей чи багажника, увімкнення двигуна, спрацювання датчика удару та про інші події.
 
Працівники ДПС, у разі надходження сигналу про викрадення автомобіля, діють відповідно до плану заходів «Перехват».
 
Правила безпеки для автовласників
 
1.? Зберігати транспорт на стоянках, що охороняються або в гаражах.
 
2.? Не залишати транспорт у відлюдних місцях.
 
3.? Застосовувати маркування транспортного засобу та його деталей, протиугонну автомобільну систему, GPS-відстеження транспортного засобу, додаткову систему запуску двигуна (секретна кнопка, пульт запуску), страхування транспортного засобу, пристрої, що блокують педалі та кермо.
 
4.? Не тонувати скло автівки. Це ускладнює й заважає слідчим діям і співробітникам ДАІ у розкритті злочину.
 
Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

20 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
09:00
Поліція посилила патрулювання на вулицях Черкас
19 квітня 2024
20:01
Якою буде погода на вихідних у Черкаській області
19:02
В Умані чоловік намагався контрабандою вивезти культурні цінності
18:02
У Черкасах чоловік напідпитку повідомив про "фейкове" пограбування
17:01
Проект реконструкції набережної представлять на огляд у черкаському ЦНАПі
16:33
У Городищі прощатимуться із полеглим військовим
16:22
В Умані шахрай ошукав більше двадцяти людей в інтернеті на майже 200 тисяч
15:37
На Черкащині до ПЦУ приєдналася ще одна парафія
14:45
Небайдужий черкасець виявив незаконного мігранта
14:19
У Черкасах виявили групу молоді, яка мала близько 20 пакетиків з наркотиками
13:45
На Золотоніщині чоловік заборгував понад 100 тисяч гривень аліментів
13:03
Куди у Черкасах звертаться ветеранам та їх сім'ям за допомогою
12:58
Черкаські спецпризначенці отримали симулятори FPV-дронів
12:29
У Тальному на палаці Шувалова встановили охоронну дошку
11:52
Назавжди 22: у Черкасах прощатимуться із загиблим захисником
11:37
Черкасець зберігав вдома понад півкілограма наркотиків
10:48
У частину черкаських медзакладів повернули подачу теплопостачання
10:26
На Звенигородщині горів автомобіль
09:43
Смілянам декілька днів не можна використовувати питну воду
09:28
У Черкасах десятки будинків залишились без світла
18 квітня 2024
20:36
У Тальному планують відкрити пам'ятну дошку полеглому воїну
19:15
На Черкащині опади перевищили до 70% місячної норми