14.03.19 12:57

"Якщо не зупинимо міграцію – Україну розвивати буде нікому", - Скоцик у Черкасах


 

Без подолання корупції та зміни системи управління державою Україна перетвориться на човен, що йде на дно, - вважає кандидат у президенти України Віталій Скоцик. Днями у Черкасах він презентував власну стратегію розвитку країни та зустрівся з жителями міста Кам’янки.

Як врятувати «націю заробітчан»

Для Віталія Скоцика поїздки країною і зустрічі з людьми в усіх її куточках стали головним способом донести свої ідеї. Починаючи з 2014 року, коли очолив Аграрну партію, і тепер, коли він балотується в президенти як самовисуванець, про всі проблеми людей він дізнається від них самих.

Головне зараз – зберегти продуктивні сили в Україні, інакше економіку нікому буде розвивати, вважає Скоцик. Слід у найкоротший термін підвищувати мінімальний рівень зарплати хоча б до рівня Польщі.

«Місячна зарплата має бути не меншою ніж 16 тисяч грн або 100 грн за годину роботи. У нас зараз в чотири рази менше, тому ми стаємо нацією заробітчан. Держава витрачає кошти на навчання  дітей, а потім вони їдуть за кордон і працюють там на чужу економіку. І наша держава не отримує податків. Якщо ми не зупинимо шалену міграцію – втратимо все. Бо люди і земля є головною цінністю України», - переконаний Віталій Скоцик.

На його думку, без поліпшення економічного клімату в Україні також розвитку не буде. Зараз боротьба з корупцією нагадує спортивну риболовлю: упіймали, сфотографували і відпустили. Якщо так триватиме далі – держава працюватиме лише на чиновників і буде слабкою.

Кандидат у президенти наголосив, що в Україні потрібно змінити всю систему управління державою.

«За чотири з половиною роки, які я відпрацював у регіонах, я був якщо не в усіх, то в абсолютній більшості районів, міст, селищ по всій нашій країні. Я чітко бачу, що нам потрібно змінювати всю систему управління державою. Громади повинні отримати більше прав розпоряджатися своїми ресурсами, 70% зібраних коштів повинні лишатися на місцях», - зазначив Скоцик.

Головним має бути парламент

Він наголошує, що має відбутися перехід до парламентської системи управління, у якій Президент залишиться, але має виконувати виключно три представницькі функції: відповідати за зовнішню політичну діяльність, бути головнокомандувачем і гарантом Конституції.

«Ніяких виконавчих функцій, зокрема і керівництва економікою», - зазначив політик.

Парламент, за його словами, має складатися із нижньої палати та верхньої палати — сенату. При цьому варто скоротити загальну кількість народних обранців. Також варто розформувати державні адміністрації і передати більше повноважень органам місцевої влади — тобто здійснити справжню децентралізацію.

«У нижній палаті - не більше 125 депутатів. Це в середньому один представник від чотирьох районів. Має бути верхня палата із 80 сенаторів, яка розділяється на чотири підпалати. Перша -  рада старійшин, в яку входять усі колишні президенти, якщо вони перебувають в межах країни і можуть здійснювати таку діяльність. У її підпорядкуванні: зовнішня політика, служба безпеки, судова система і т.д.. Друга  - економічна підпалата, якій підпорядковується уся економічна діяльність, голова Національного банку тощо. Четверта - палата територій, якій підпорядковуються місцеві органи влади. Четверта - наукова дума, яка займається розвитком науки і освіти», - розповів Віталій Скоцик.

Прем’єр-міністром, за його словами, має стати лідер партії, яка виграє парламентську кампанію. Він формує коаліційний уряд.

«Він представляє програму дій на рік. Якщо в коаліційному уряді не впоруються з цією програмою через рік, то автоматично, за оцінкою парламенту, ідуть у відставку», - зазначив політик.

Безпека країни, безпека кожного

Також кандидат у президенти наголосив на необхідності зміни закону про національну безпеку, адже в його основі має бути безпека кожного громадянина держави.

«Наразі фактично це закон про захист правлячого політичного клану. Громадянин може потребувати захисту і від влади, тому керівник Служби безпеки не може підпорядковуватися Президенту, він має підпорядковуватися підпалаті старійшин», - зазначив Віталій Скоцик.

На його думку, така система більше працюватиме на обслуговування інтересів громадян, а не правлячої верхівки.

Окрім цього, на переконання політика, в Україні армія має бути повністю контрактною.

«Я щиро вважаю, що ми не досягаємо сильної обороноздатності за рахунок армії, яка ґрунтується на призові людей. Це зайві витрати для економіки. З 2014 року «виїхали» на ентузіазмі, волонтерстві та патріотизмі. Але далі, щоб люди належним чином служили в армії, їм треба платити високі зарплати і гарно забезпечувати, як це робиться у наших західних сусідів і, на жаль, у східних також, де ставлення до армії на порядок інше, ніж у нашій країні», - сказав Скоцик.

Нещодавно Віталій Скоцик відвідав Брюссель, де представляв свою програму і спілкувався з європейськими політиками. Його погляд на міжнародні зв’язки України імпонує прагматизмом.

«Те, що я побачив у Європарламенті – сьогодні підтримки чинного Президента України в Європі, на жаль, немає. У самій Європі накопичилося багато протиріч, вона бореться з власними проблемами. Важливо, щоб новий Президент зміг вибудувати взаємовідносини із нашими сусідами, зокрема і з далекими, як США чи Китай. Партнерство з двома економічно найсильнішими державами світу дасть нам поштовх до розвитку», - переконаний Віталій Скоцик.

Без радикальних змін і перезавантаження держави Україна стане політичним титаніком, підсумовує політик.

«Ми зараз – як пасажири пробитого човна. Хто вміє плавати і в кого є сила доплисти до берега - той допливе. А берег для більшості наших громадян - це країни Західної Європи, хтось допливає до ще більш віддалених країн. А хто не може з цього човна вискочити – буде тонути разом із ним. Цей процес можна зупинити за рахунок демократичної зміни влади, переформатувавши державу і залатавши в ній пробоїни», - переконаний кандидат у президенти.

*політична агітація


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+EnterОстанні новини

19 травня 2019
18:18
Із першого червня черкасці зможуть повернути кошти переплати по субсидіях (ВІДЕО)
17:12
Пішохідну алею облаштовують у Черкасах
16:30
Врятовані пухнасті та пернаті: у черкаському зоопарку переповіли історії принесених тварин (ВІДЕО)
15:19
Черкасців запрошують на свято вареників
14:10
Уночі в Черкасах сталося дві аварії: є постраждалі (ФОТО)
13:52
Надихаючись Маямі: як у Черкасах відроджують пляжі
12:40
Як нагодувати черкащанам дитину на 10 гривень
11:20
У центральній частині Черкас сьогодні буде перекритий рух транспорту (графік)
10:38
Мер Черкас відреагував на хвилю "замінувань" у місті
09:52
У центрі Черкас знову сталося "замінування"
18 травня 2019
18:46
У центрі Черкас відзначився черговий "герой" паркування (ФОТО)
17:50
Черкаси уквітчують яскравими кашпо (ФОТО)
16:50
Колишній губернатор Черкаської області Ткаченко більше не радник Порошенка
15:42
Черкаські депутати поділилися, чи били їх батьки в дитинстві та за що, якщо так (ВІДЕО)
14:50
На Черкащині очікуюються грози та місцями град
13:50
"Чиї ями?": чи вірять черкасці у силу громадської думки?
12:40
Невідомі, які “замінували” Черкаси, вимагають 7 мільйонів євро
11:40
Норвежці побудують сонячну електростанцію в Черкаській області
10:27
"Я б до часу розмінування підвісив "мінувальників" за я*ця", - головний медик Черкас
09:03
Вибухівку не знайдено: у Черкасах завершили обстеження 17-ти об'єктів
17 травня 2019
20:17
На Черкащині під час руху загорілася вантажівка
19:35
Липневе тепло: черкащанам розповіли про погоду у вихідні
18:26
Маленький черкащанин організував майстер-клас із гри в шахи (ВІДЕО)