14.03.19 12:57

"Якщо не зупинимо міграцію – Україну розвивати буде нікому", - Скоцик у Черкасах


 

Без подолання корупції та зміни системи управління державою Україна перетвориться на човен, що йде на дно, - вважає кандидат у президенти України Віталій Скоцик. Днями у Черкасах він презентував власну стратегію розвитку країни та зустрівся з жителями міста Кам’янки.

Як врятувати «націю заробітчан»

Для Віталія Скоцика поїздки країною і зустрічі з людьми в усіх її куточках стали головним способом донести свої ідеї. Починаючи з 2014 року, коли очолив Аграрну партію, і тепер, коли він балотується в президенти як самовисуванець, про всі проблеми людей він дізнається від них самих.

Головне зараз – зберегти продуктивні сили в Україні, інакше економіку нікому буде розвивати, вважає Скоцик. Слід у найкоротший термін підвищувати мінімальний рівень зарплати хоча б до рівня Польщі.

«Місячна зарплата має бути не меншою ніж 16 тисяч грн або 100 грн за годину роботи. У нас зараз в чотири рази менше, тому ми стаємо нацією заробітчан. Держава витрачає кошти на навчання  дітей, а потім вони їдуть за кордон і працюють там на чужу економіку. І наша держава не отримує податків. Якщо ми не зупинимо шалену міграцію – втратимо все. Бо люди і земля є головною цінністю України», - переконаний Віталій Скоцик.

На його думку, без поліпшення економічного клімату в Україні також розвитку не буде. Зараз боротьба з корупцією нагадує спортивну риболовлю: упіймали, сфотографували і відпустили. Якщо так триватиме далі – держава працюватиме лише на чиновників і буде слабкою.

Кандидат у президенти наголосив, що в Україні потрібно змінити всю систему управління державою.

«За чотири з половиною роки, які я відпрацював у регіонах, я був якщо не в усіх, то в абсолютній більшості районів, міст, селищ по всій нашій країні. Я чітко бачу, що нам потрібно змінювати всю систему управління державою. Громади повинні отримати більше прав розпоряджатися своїми ресурсами, 70% зібраних коштів повинні лишатися на місцях», - зазначив Скоцик.

Головним має бути парламент

Він наголошує, що має відбутися перехід до парламентської системи управління, у якій Президент залишиться, але має виконувати виключно три представницькі функції: відповідати за зовнішню політичну діяльність, бути головнокомандувачем і гарантом Конституції.

«Ніяких виконавчих функцій, зокрема і керівництва економікою», - зазначив політик.

Парламент, за його словами, має складатися із нижньої палати та верхньої палати — сенату. При цьому варто скоротити загальну кількість народних обранців. Також варто розформувати державні адміністрації і передати більше повноважень органам місцевої влади — тобто здійснити справжню децентралізацію.

«У нижній палаті - не більше 125 депутатів. Це в середньому один представник від чотирьох районів. Має бути верхня палата із 80 сенаторів, яка розділяється на чотири підпалати. Перша -  рада старійшин, в яку входять усі колишні президенти, якщо вони перебувають в межах країни і можуть здійснювати таку діяльність. У її підпорядкуванні: зовнішня політика, служба безпеки, судова система і т.д.. Друга  - економічна підпалата, якій підпорядковується уся економічна діяльність, голова Національного банку тощо. Четверта - палата територій, якій підпорядковуються місцеві органи влади. Четверта - наукова дума, яка займається розвитком науки і освіти», - розповів Віталій Скоцик.

Прем’єр-міністром, за його словами, має стати лідер партії, яка виграє парламентську кампанію. Він формує коаліційний уряд.

«Він представляє програму дій на рік. Якщо в коаліційному уряді не впоруються з цією програмою через рік, то автоматично, за оцінкою парламенту, ідуть у відставку», - зазначив політик.

Безпека країни, безпека кожного

Також кандидат у президенти наголосив на необхідності зміни закону про національну безпеку, адже в його основі має бути безпека кожного громадянина держави.

«Наразі фактично це закон про захист правлячого політичного клану. Громадянин може потребувати захисту і від влади, тому керівник Служби безпеки не може підпорядковуватися Президенту, він має підпорядковуватися підпалаті старійшин», - зазначив Віталій Скоцик.

На його думку, така система більше працюватиме на обслуговування інтересів громадян, а не правлячої верхівки.

Окрім цього, на переконання політика, в Україні армія має бути повністю контрактною.

«Я щиро вважаю, що ми не досягаємо сильної обороноздатності за рахунок армії, яка ґрунтується на призові людей. Це зайві витрати для економіки. З 2014 року «виїхали» на ентузіазмі, волонтерстві та патріотизмі. Але далі, щоб люди належним чином служили в армії, їм треба платити високі зарплати і гарно забезпечувати, як це робиться у наших західних сусідів і, на жаль, у східних також, де ставлення до армії на порядок інше, ніж у нашій країні», - сказав Скоцик.

Нещодавно Віталій Скоцик відвідав Брюссель, де представляв свою програму і спілкувався з європейськими політиками. Його погляд на міжнародні зв’язки України імпонує прагматизмом.

«Те, що я побачив у Європарламенті – сьогодні підтримки чинного Президента України в Європі, на жаль, немає. У самій Європі накопичилося багато протиріч, вона бореться з власними проблемами. Важливо, щоб новий Президент зміг вибудувати взаємовідносини із нашими сусідами, зокрема і з далекими, як США чи Китай. Партнерство з двома економічно найсильнішими державами світу дасть нам поштовх до розвитку», - переконаний Віталій Скоцик.

Без радикальних змін і перезавантаження держави Україна стане політичним титаніком, підсумовує політик.

«Ми зараз – як пасажири пробитого човна. Хто вміє плавати і в кого є сила доплисти до берега - той допливе. А берег для більшості наших громадян - це країни Західної Європи, хтось допливає до ще більш віддалених країн. А хто не може з цього човна вискочити – буде тонути разом із ним. Цей процес можна зупинити за рахунок демократичної зміни влади, переформатувавши державу і залатавши в ній пробоїни», - переконаний кандидат у президенти.

*політична агітація


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+EnterОстанні новини

24 березня 2019
22:11
Уманчанка, яка виграла Гелік, приїхала забрати авто (ФОТО)
18:25
У Черкасах відзначився черговий "герой" паркування
17:34
У центрі Сміли чоловікові погрожували пістолетом
16:43
Місто на смітті: у Черкасах відзняли фото, які змушують задуматися
15:35
Черкащанин вирощує екзотичний фрукт
14:54
"Гелендваген", який виграла 17-річна уманчанка, виявився битим
13:21
ТОП-5 найбільших підприємств-боржників із виплати заробітної плати на Черкащині
12:47
На Черкащині відкрили другий сервісний центр МВС
11:30
Самотнім літнім черкасцям передали телевізійні тюнери
10:40
У Черкасах комунальники cтворюють нову алею (ФОТО)
09:36
Один у полі - воїн: мер Черкас озброївся сміттєвими пакетами і пішов на набережну (ФОТО)
23 березня 2019
18:17
Суд покарав хасидів з Нью-Йорка за псування розп’яття в Умані
17:45
Немовляті з Черкас збирають кошти на операцію
16:47
Черкасці долучилися до "чистого челенджу" (ВІДЕО)
15:30
У черкаському парку пройшла екоакція (ФОТО)
14:20
На Черкащині сталася ДТП за участі вантажівки: дитина померла в реанімації
13:49
Для Черкас встановили нові тарифи на воду
12:40
В черкаській лікарні тепер виявляють рак на ранніх стадіях
11:23
У роботі черкаського кінотеатру відбулися зміни
10:30
У черкаському кардіоцентрі зробили унікальну операцію без кровотрати
09:45
Черкащанин зупинив Кріштіану Роналду
22 березня 2019
20:22
Черкащанин на Рівненщині до смерті побив свою дружину (ФОТО)
19:40
Якої погоди черкащанам очікувати у вихідні