15.06.16 09:15

Заступник мера Роман Буданцев: “Всі черкаські двори ми плануємо зробити європейськими”



Заступник мера Роман Буданцев: “Всі черкаські двори ми плануємо зробити європейськими”

 

Транспортна реформа,реконструкція бульвару Шевченка, ремонт доріг, фонтани, пляжі та “Європейські” двори.  Про все це журналіст Zmi.ck.ua поспілкувався із заступником міського голови Черкас Романом Буданцевим, який опікується найбільш проблемною в місті сферою -  ЖКГ.

- Зараз у місті відбувається активна реалізація цієї програми. Це ноу-хау міського голови Анатолія Бондаренка, з яким він йшов на вибори. Вже є перші результати, зокрема за адресою Шевченка, 224. Паралельно подібні роботи виконують відразу в 12 дворах. Загалом у цьому році ми зробимо 50 дворів, на що із міського бюджету було виділено 10 мільйонів гривень.

- Багато містян запитує, якими були критерії відбору дворів для ремонту?

- Це були пропозиції як активних мешканців із різних мікрорайонів Черкас, так і депутатів. Їх було дуже багато, і це цілком зрозуміло. Але міська влада чітко визначила, що реалізацію програми потрібно починати із найбільш занедбаних, де покриття взагалі у жахливому стані. У планах -  через деякий час зробити відповідним чином кожен двір. Знову ж  таки, все буде залежати від матеріальних ресурсів, які будуть наявні  в бюджеті.

- Існують  побоювання, що у подібних дворах плитка швидко може потріскатися. Тим більше, під тиском машин, які будуть  по ній їздити.

- Товщина цієї плитки -  6 см, що дозволяє спокійно їздити машинам і навіть не хвилюватися за її естетичний вигляд. Я нещодавно повернувся із відрядження у Суми, де досліджував ефективність реалізації саме програми “Євродвір”, що діє там останні три роки.

- І які результати?

- У них “європейський двір” - це  не лише викладка плиткою дороги, але й заміна каналізації. Двір повністю приводять до ладу, оновлюючи його. Над реалізацією програми працює лише один підрядник, у якого чітко налагоджений взаємозв’язок із комунальними структурами – СУБами, водоканалом.  Один двір роблять за місяць, а підрядник гарантію на роботи дає мінімум на десять років.  Із міського бюджету на реалізацію виділено 30 мільйонів і таку ж суму для підтримки вже зроблених дворів.  Міська влада насправді побудувала чітку схему, яка відмінно працює.

- А у Черкасах скільки років гарантії дає підрядник?

- По-перше, ми співпрацюємо із кількома підрядниками. По-друге, роботи відбуваються не у рамках капітального, а поточного ремонту тротуарів.  Тому формально на папері – це один рік, оскільки лише такий термін можливий у рамках поточного ремонту.  Але технологічний процес однаковий: залишається його правильно виконати і результати будуть на десять років. Якщо робота була виконана неякісно, то підрядник буде її перероблювати, незважаючи на будь-які документи. В майбутньому ми побудуємо таку ж чітку схему, як і в Сумах. Це стосується як організації праці, так і загалом підходу до впровадження програми.

- Чи не є поява плитка у дворах  дорогим задоволенням?

- Насправді сьогодні вартість така ж, що і зробити асфальт.  Тільки потрібно розуміти, окрім естетичної функції, і зручність появи плитки на прибудинковій території. У нас як буває:  стався порив каналізації, відповідні служби знімають шар асфальту, щоб ліквідувати проблему.  А плитку комунальники зможуть завжди розібрати, виконати ремонтні роботи і покласти на місце. Це  і зручніше,  і дешевше.

- А за що міський голова на одній з нарад « виписав» догани окремим керівникам СУБів? Є інформація, що  саме через програму “Євродвір”.

- Це справді так. Зрозумійте, що  наш міський голова звик працювати дуже динамічно, і відповідний темп роботи задає і всім службам. Він хоче, щоб роботи виконувалися якісно та швидко. І якщо виникають незрозумілі паузи –реагує відповідним чином. Це все, що можу сказати.

 

-  У цьому році на реконструкцію центральної алеї Черкас із міського бюджету було виділено 10 мільйонів гривень.  Сьогодні містяни можуть бачити на власні очі, наскільки інтенсивно відбуваються роботи.. Зараз роботи ще тривають, але вже зараз можу сказати, що у цьому році нам не вдасться повністю їх закінчити по всьому бульвару.

-  А в чому причина? Ми розраховували, що бульвар повноцінно отримає нове обличчя вже найближчим часом.

- Питання у фінансуванні, оскільки заявлених коштів на реалізацію цього проекту банально не вистачає. Тому що головний пріоритет – це ремонт доріг. Якщо в бюджет надійдуть додаткові кошти для завершення робіт по бульвару  – ми залюбки все виконаємо. Але реалії поки такі.

- Чому тоді мощення плитки на бульварі відбувається хаотично: одну частину зробили (від Котовського до центру Черкас), пауза,  а потім іншу частину почали роботи неподалік “Темпу”?

- Справа в тім, що до міської влади із проханням звернулися представники ТРЦ “Depo’t” , відкриття якого вже найближчим часом має відбутися. Мовляв, облаштуйте, будь-ласка,неподалік бульвар, щоб все було гарно та охайно. Представники міської влади пішли назустріч інвестору, який заплатив велику пайову участь та платитиме податки до бюджету. Я вважаю, що це правильний крок. Тому на бульварі, навпроти ТРЦ, дійсно вже вимостили плитку, будуть встановлені лавки та урни. Але роботи тривають і в інших місцях. Згодом вся алея буде вимощена.

 

-  У Долині троянд сьогодні на фінальному етапі роботи зі спорудження нового фонтану.  Є сподівання, що вже до кінця червня будівельники зможуть завершити цей проект.  А вже на початку липня ми зможемо запустити його в експлуатацію.

- Скільки коштувало будівництво?

- Із міського бюджету було виділено 1 млн  300 тис грн.  Одразу зазначу, що подібні проекти коштують від 2 млн грн.  Я радий, що нам вдалося знайти оптимальний і дешевший варіант. Фонтан буде “сухого”  типу і , на мою думку, оригінальним.  Скоро ви на власні очі побачите цю красу. Подібний – теж «сухого» типу працює біля адмінприміщення КП «Черкасиводоканал», але цей стане справжньою окрасою улюбленого  місця відпочинку черкащан – Долини троянд  .

- Яка ситуація із будівництвом питних  фонтанчиків у парках та скверах міста, на що із бюджету буде витрачено близько 300 тисяч гривень?

- Ми лише почали працювати за цим напрямком. Зараз можу повідомити, що буде встановлено поки що 19 таких фонтанчиків.

- Їх поява викликала неоднозначну реакцію у черкащан.

- Я знаю. Однак на власні очі переконався у необхідності  їх встановлення по місту. Як ви знаєте, у сквері “Юність” такий вже розташований. Основна їх функція – питні  бювети. Але ось зовсім нещодавно бачив , як під час прогулянки жінка  з малечею підійшла до фонтану і вмила дитину, яка забруднилася після ласування морозивом.  Також людині, особливо влітку,  через спеку в середмісті може стати погано. Вона зможе підійти та хоча б вмитися, аби стало легше. Тому і практична доцільність все- таки є.

- Романе Петровичу, скажіть, будь-ласка, що робити із черкаськими “озерами”, які постійно виникають після великих дощів у Черкасах? Причому проблемні ділянки кожного разу одні і ті ж.

- Давайте про кожну із них поговоримо окремо. Наприклад, останні декілька разів вода затримувалася біля літака на перехресті вулиць Смілянської та 30-років Перемоги.  Комунальники вже двічі у каналізації знаходили  будівельне сміття. А поруч як раз відбувається будівництво.  Тому ми  ретельно перевіряємо стан колодязів перед кожним дощем. Хочу підкреслити, що каналізація у тій частині міста працює добре, оскільки її відремонтували.  Щодо вулиці Одеської, то ремонт вже розпочався.

- А як щодо вулиці Гагаріна?  Там теж постійно панує “Венеція”.

- Насправді це дуже  дивна  ситуація . Виїхали наші спеціалісти на місце, щоб розібратися, в чому причина проблеми. Почали  шукати , де розташована зливова каналізація.  У результаті виявилося, що місцеві жителі декілька років тому засипали її землею та посадили там клубу.  Квіти цвітуть і все нормально. А потім дивуються, звідки стільки води після дощів. Вже працюємо над усуненням цієї проблеми.

 

- Із 1 червня у Черкасах офіційно стартував пляжний сезон. Міська влада безпосередньо відповідає за підготовку трьох комунальних пляжів. Я особисто  виїжджав на місця та перевіряв їхню готовність до прийому відпочиваючих.

-Однією із найголовніших проблем черкаських пляжів є їхня надмірна засміченість.

-  Силами комунальників ми прибрали пляжі, за які відповідаємо. Також на кожному із них є встановлені урни, щоб люди мали змогу викинути сміття. Якщо їх раптом десь не стало або недостатня кількість  – нехайчеркащани телефонують за номером 1505, будемо реагувати.

Інша справа – культура відпочинку. …

- А як щодо безпеки для відпочиваючих?

- На муніципальних пляжах постійно працюють бригади рятувальників. Всі хлопці  - фахівці , тому швидко зреагують, якщо комусь  раптом  знадобиться допомога  на  воді. До речі, за весь час існування комунальних пляжів там потонула  жодна людина.

 

- Цьогоріч у Черкасах, мабуть, рекордна кількість доріг, де виконують як капітальний, так і поточний ремонт. Якщо не завадить погода (а вона останнім часом не сприяє), то ми встигнемо виконати той план, який було затверджено. Поки що із графіку ремонтники не збились. Хочу нагадати, що раніше традиційно дороги починали приводити до ладу ближче до осені. Ми ж активно працюємо із весни. Зараз немає можливості займатися розмовами та гаяти час, а треба просто працювати і працювати.  Для порівняння – минулого року недовиконання робіт  по ремонту доріг  було на 72 мільйони гривень.

- Чи за швидкістю виконання робіт невтрачається якість?

- За якістю у нас особливий контроль. До того ж,  у договорі з підрядником, який виграє тендер, чітко прописана гарантія від нього як мінімум на 5 років.  Роботи виконуються за новими технологіями, коли асфальт укладається товстим шаром.  Ви можете спостерігати на деяких ділянках доріг, як підрядники за власний кошт переробляють «огріхи» , в тому числі і на тих дорогах, які були неякісно зроблені в минулі роки. Це і є наш контроль за якістю. А дійсно якісні роботи дозволять на 20 років забути місту про проблеми із дорогами.

- А як можете оцінити роботу КП  “ЧЕЛУАШ” під керівництвом Олександра Плюти?

- Як ви знаєте, це підприємство було у катастрофічному стані. Тому нашим головним завданням було його реанімувати, щоб працівників підприємства також можна було залучати до ремонту доріг. Зараз за добу фахівці КП в середньому кладуть 220 тонн асфальту. Раніше рекордом вважалося 100 тонн.

Через півтора місяці у  розпорядженні КП  буде нова техніка, яку вже фактично придбано. На це ми виділити із бюджету 7 млн грн. Щоб ви розуміли - востаннє міська влада виділяла кошти для покращення інфраструктури КП “ЧЕЛУАШ” у 2008 році. І от тоді ми зможемо об’єктивно поглянути на діяльність Плюти на посаді директора.

 

-  Одним з доручень міського голови Анатолія Бондаренка  було запровадження в Черкасах сучасного підходу до вирішення комплексу транспортних проблем. Є багато думок та варіантів, як це можна зробити. Ми запросили спеціалістів  із Грузії, які у себе вдома реалізували якісну транспорту реформу, аби вони поділились своїм досвідом.

 Вони познайомилися із особливостями пасажиропотоку у нашому місті, , зібрали потрібні дані та незабаром продемонструють нам своє бачення вирішення цих  проблем саме в Черкасах. Якщо нас влаштує результат – будемо із ними співпрацювати. Умовами міської влади є перехід на електронний квиток, єдина інформаційна система і екологічні види транспорту.

- На одному із останніх засідань виконавчого комітету було прийняте рішення про безкоштовний проїзд у міському електротранспорті  для школярів та студентів денної форми навчання технікумів та університетів

- Це також була ініціатива міського голови Анатолія Бондаренка.  Зараз він дав доручення вивчити можливість безкоштовного проїзду школярів і студентів на наступні роки.

Ми обговорили лише частину наших планів, насправді їх набагато більше. Сподіваємося їх всі втілити, адже хочемо зробити Черкаси найкращим  і найкомфортнішим містом.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

20 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
14:41
Знайшли навіть автомобільні покришки та каністри: поблизу Черкас прибрали трикілометрову прибережну зону
13:11
Черкаським захисникам передали 10 квадроциклів та причепів до них
12:09
На Черкащині зацвіли більше сотні тюльпанів (ФОТО)
09:00
Поліція посилила патрулювання на вулицях Черкас
19 квітня 2024
20:01
Якою буде погода на вихідних у Черкаській області
19:02
В Умані чоловік намагався контрабандою вивезти культурні цінності
18:02
У Черкасах чоловік напідпитку повідомив про "фейкове" пограбування
17:01
Проект реконструкції набережної представлять на огляд у черкаському ЦНАПі
16:33
У Городищі прощатимуться із полеглим військовим
16:22
В Умані шахрай ошукав більше двадцяти людей в інтернеті на майже 200 тисяч
15:37
На Черкащині до ПЦУ приєдналася ще одна парафія
14:45
Небайдужий черкасець виявив незаконного мігранта
14:19
У Черкасах виявили групу молоді, яка мала близько 20 пакетиків з наркотиками
13:45
На Золотоніщині чоловік заборгував понад 100 тисяч гривень аліментів
13:03
Куди у Черкасах звертаться ветеранам та їх сім'ям за допомогою
12:58
Черкаські спецпризначенці отримали симулятори FPV-дронів
12:29
У Тальному на палаці Шувалова встановили охоронну дошку
11:52
Назавжди 22: у Черкасах прощатимуться із загиблим захисником
11:37
Черкасець зберігав вдома понад півкілограма наркотиків
10:48
У частину черкаських медзакладів повернули подачу теплопостачання
10:26
На Звенигородщині горів автомобіль
09:43
Смілянам декілька днів не можна використовувати питну воду