Реклама
Реклама
16.06.16 16:50

Як і де подорожувати: плюси та мінуси туристичних маршрутів Черкащини


Реклама
Як і де подорожувати: плюси та мінуси туристичних маршрутів Черкащини

 

За офіційними показниками кількість туристів на Черкащині повільно, але стабільно зростає.

В той же час, туроператори говорять про зменшення охочих відправитися з ними у тур Черкащиною. Частково це пояснюється кризою, частково – новими тенденціями у способах подорожування. Про найпопулярніші маршрути Черкащини, їх сильні та слабкі сторони, перспективи розвитку дізнавався сайт vikka.ua.

Усього в області зареєстровано 19 туроператорів і за останні роки їх кількість збільшилася.

"Упродовж 2014 року історико-культурні об’єкти регіону відвідало близько 709 тисяч туристів та екскурсантів, що перевищує показники 2013 року більш ніж на 6 тисяч осіб. За 2015 рік кількість відвідувачів становила майже 710 тисяч", – поінформував начальник управління інвестицій, міжнародного співробітництва та регуляторної політики Черкаської ОДА Василь Стеценко.

При цьому він підкреслив, що кількість туристів та екскурсантів вираховується лише за даними музеїв та заповідників.

"Близько 80% відвідувачів приїздять сюди з метою ознайомлення з історичним та культурним потенціалом регіону. Зокрема в Чигиринський, Корсунь-Шевченківський, Канівський та Уманський райони, історія яких тісно пов’язана з добою козацтва", – розповів він.

Резиденція Богдана Хмельницького, Чигирин. Фото k2k.org.ua

Внаслідок економічної кризи кількість відвідувачів черкаських туристичних місць поменшала. Про це сайту vikka.ua розповіла представник одного з туроператорів Черкас, що здійснює екскурсійні тури по області, Жанна Поліщук.

Водночас представниця туроператора відзначила цікавість туристів до Холодного Яру. Також вона зазначила, що багато чого можна подивитися у Корсунь-Шевченківському: цвітіння бузку, палац Лопухіних, корсунський парк. А найбільш улюбленим серед туристів є чигиринський напрям та уманський парк "Софіївка".

"Що стосується Чигирина, то головним мінусом цього напрямку є жахлива дорога. Раніше з Черкас туди доїжджали за годину. Тепер же, щоб якось уникнути ям, автобус їде на 20 хвилин більше", – пояснила менеджер з туризму.

За її словами, ця дорога – ще не найстрашніша. "У порівнянні з дорогою до Умані, шлях до Чигиринщини – європейська траса. Також туристам не вистачає елементарних зручностей. До біотуалету в Умані треба вистояти чергу, а туалети на трасах – лише на заправках", – розповіла Жанна Поліщук.

Національний дендропарк "Софіївка". Фото bpkuraj.com

Найбільше Черкащиною цікавляться самі жителі області та гості з найближчих регіонів: Кіровоградської, Полтавської та Київської областей. Також туроператор проводив екскурсії для туристів з Німеччини та Італії.

Наразі, крім традиційних екскурсійних маршрутів в Україні набирає обертів такий напрям, як каучсерфінг. Дослівно з англійської термін перекладається як диван та мандри і є "світовою мережею гостинності". Каучсерфери створюють спільноти у соціальних мережах, де люди пропонують один одному подивитися їхнє місто, краєвиди та безкоштовно надають ліжко для ночівлі.

Не обійшов цей світовий мейнстрім і Черкаську область. За словами черкащанки Яни Проценко, все більше її земляків долучаються до каучсерфінгу. Сама дівчина у такий спосіб об’їздила всю Україну, за винятком хіба що Сходу країни, Миколаївської області та Чернівців. Коли мандрувала разом з хлопцем, то їздили автостопом, а коли подорожувала сама, брала квитки на автобуси, потяги.

Яна Проценко. Фото vk.com

Неодноразово Яна приймала гостей і у себе в Черкасах. Вона підкреслює, що для України Черкащина залишається темною конячкою і весь туристичний потенціал регіону, доки перебуває у стані розвитку.

"Люди не знають про туристичні місця Черкащини, в інтернеті майже немає інформації. Тому, де не буваю, завжди розповідаю про наш край, про цікаві місця", – зазначає вона.

 На переконання дівчини, наразі у розвиток туризму на Черкащині влада не тільки не вкладається, але й перешкоджає йому.  

"Туризму заважає розвиватися корупційна складова. Наприклад, я знаю людей, які давно хочуть зробити у Холодному Яру національний парк, але їм не дають. У нашому місті багато активних людей, котрі могли б зробити Черкащину привабливішою, але їхні ініціативи чомусь не підтримуються. Наприклад, серед проектів, що були представлені на конкурсі "Громадський бюджет", була ідея стріт-арту. За неї мало проголосувало", – пояснює Яна Проценко.

Фото vk.com / Яна Проценко

ЧИТАЙТЕ:

Розвитку туризму на Черкащині заважають погані дороги та сервіс

Недоліки інформації про цікавинки Черкащини підкреслюють і гості міста. Серед тих, кого дівчина приймала та допомагала знайти житло у Черкасах, киянин Гліб Чех. Взимку хлопець автостопом з’їздив до Москви, а потім у такий же спосіб добрався до Одеси та інших міст.

У травні Гліб Чех з другом вирішив, що настала черга відвідати Черкаси і майже одразу через соціальну мережу віднайшов Яну.

"Ми домовились про житло і виїхали з Києва автостопом. Водій, що нас підвозив, виявився далекобійником. Дорогою розповів багато цікавих історій про Золотоношу. Дуже сподобалася легенда про султана та його золото", – зазначив хлопець.

Він підкреслив, що місто та краєвиди Черкас йому надзвичайно сподобалися. "Я навіть переїхав би сюди жити. А от за місто не виїжджали", – зазначив він.

Одним з недоліків Черкащини, як потенційно туристичного регіону, є відсутність доступного житла. Популярні серед приїжджих до Києва, Львова, Одеси та інших привабливих для туристів міст хостели на Черкащині відсутні.

Фото vk.com / Яна Проценко

"Наскільки мені відомо, у нас хостелів взагалі немає. Цей вид бізнесу в області наразі відсутній", – пояснив у коментарі директор Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА Роман Карманнік.

За його словами, цьогоріч планується оновити туристичний сайт Черкаської області, де буде зібрана максимально повна інформація про туристичні місця регіону з відео та детальними маршрутами.

"Ми намагатимемося встигнути закінчити сайт до вересня та презентувати його на обласному інвестиційному форумі. Крім того, 18 червня у Чигирині пройде перший обласний туристичний форум, де ми обговоримо найкращий досвід таких організацій у Львові, Херсоні, Одесі", – зазначив  Роман Карманнік та висловив сподівання, що результатом цього форуму стане створення Туристичної асоціації Черкащини.

Наразі до послуг туристів у Черкаській області діє 9 національних та державних історико-культурних і природних заповідників, а також Національний дендрологічний парк "Софіївка". Серед найбільш відвідуваних туристичних центрів регіону є:

– Національний історико-культурний заповідник "Чигирин";

– Шевченківський національний заповідник, м. Канів;

– Національний дендрологічний парк "Софіївка", м. Умань;

– Національний історико-культурний заповідник "Батьківщина Тараса Шевченка", Звенигородоський район;

– Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник;

– Канівський державний природний заповідник; державний історико-архітектурний заповідник "Стара Умань", м. Умань;

– Державний історико-культурний заповідник "Трахтемирів", Канівський район;

– Державний історико-культурний заповідник "Трипільська культура", с. Легедзине Тальнівського району;

– Кам’янський державний історико-культурний заповідник.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

25 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
12:34
У прокуратурі повідомили хронологію ранкової атаки ворога на Черкащину
11:59
Не стало відомого черкаського спортивного функціонера
11:30
У Повітряних силах повідомили подробиці ракетного удару по Смілі
10:40
На вулиці Черкас повертається велопатруль
10:14
У Смілі внаслідок ворожої атаки пошкоджено майже півсотні приватних будинків
09:55
Невистачає зовсім трішки: черкаським військовим необхідна допомога
08:35
Руйнацій через ворожу атаку зазнала Сміла: на місці 6 постраждалих
08:00
Зранку ворог атакував Черкащину: є пошкодження та постраждалі
24 квітня 2024
19:40
У селі на Черкащині на одній з вулиць підтопило більше десяти будинків (ФОТО)
19:12
У двох районах Черкащини можуть бути підтоплення
18:03
На Черкащині триває набір до лав патрульної поліції
17:17
У Черкасах виявили двох нелегалів з Америки
16:57
У Черкасах чоловік продавав наркотики через інтернет
16:06
Які графіки відключення електроенергії діятимуть на Черкащині в разі дефіциту потужності в енергосистемі
15:58
Грабіжник, який напав на літнього чоловіка на Черкащині, проведе понад 4 роки за ґратами
15:11
Синоптики попереджають про небезпеку на дорогах Черкащини
14:34
Не стало відомого журналіста з Черкащини
13:57
Стало відомо, що роздають військові біля черкаських ТРЦ
13:44
В Уманському районі сталася смертельна ДТП
13:19
Які фільми черкащани можуть подивитися в кіно (АФІША)
12:55
В Умані під час аварії постраждав неповнолітній мотоцикліст
11:31
У Черкасах знайшли два боєприпаси