Реклама
Реклама
10.03.15 10:38

Фейкова фірма "ремонтує" черкаську каналізацію за 320 тисяч (ФОТО)


Реклама
Фейкова фірма
 
У Черкасах уже понад 3 місяці на вул. Гоголя між Котовського і Пушкіна прокладають зливову каналізацію.
 
На ці роботи мерія спрямувала з бюджету понад 320 тисяч грн, уклавши договір із "фіктивною" фірмою.
 
Фахівці стверджують, що роботи проводяться з порушенням усіх можливих стандартів, а вартість робіт завищена в 10 разів. Хто підрядник, у що "закопують" міські гроші, та хто це допустив, з’ясовував кореспондент Вікка.
 
На початку листопада 2014 року міська влада в особі директора департаменту житлово-комунального комплексу Андрія Наумчука уклала договір підряду з невідомою до того фірмою – фізичною особою-підприємцем Трояченко Наталією Володимирівною на капітальний ремонт мережі зливової каналізації по вул. Гоголя від вул. Пушкіна до вул. Котовського.
 
Суму виконання робіт оцінили в приблизно 322 тисячі грн. Уже 8 грудня мерія перерахувала на рахунок підрядника 220 тисяч грн авансу. Всі ремонтні роботи підрядник зобов’язався виконати до 25 грудня.
 
Проте сьогодні на цьому місці перекопано половину вулиці, по дорозі розлилася величезна калюжа, а також утворилося кілька провалів асфальту й газону.
 
"До тієї калюжі, яка була, тепер ще додалася яма, яка утворилася посеред дороги, що веде у двір будинку, – скаржиться жителька будинку по вул. Пушкіна, 67, Світлана. – Приїхали кілька людей, насипали туди землі зверху, поставили гілку дерева в яму. Тепер сміттєвоз не може заїхати у двір. Така сама велика яма там поряд на трасі каналізації. Коли воно впаде – одному Богу відомо".
 
Відповідно до плану виконання робіт, запланована траса зливової каналізації має у двох місцях пересікти заїзди у двір та кілька під’їздів до офісів.
 
За словами керівника депутата міськради Олександра Згіблова, згідно з кошторисною документацією, там уся траса мала бути зроблена у відкритий спосіб.
"Тобто прорита траншея, засипано пісок, покладена труба, знову засипано пісок, а потім відновлене покриття. Цього не зробили. Там під проїздами лопатами вирили тунелі й поклали туди трубу. Зробили теж неякісно, в результаті обвалився проїзд, що веде у двір будинку Пушкіна, 67", – зазначив він.
 
На його думку, всі ці роботи – "суцільне непорозуміння".
 
"По-перше, використовується пластикова розтрубна труба, яка є дуже вартісною, і якої немає сенсу використовувати. Якщо вже береться пластик, то доцільніше використовувати пластикову трубу для з’єднання методом зварювання встик. Вона дешевша втричі. Вони ж беруть найдорожчу трубу, яка тільки є. У Черкасах – це перший кусок зливової каналізації, який буде зроблений із такої труби", – повідомив Згіблов.
 
Крім того, за його словами, першу половину каналізації від вул. Котовського до половини кварталу трубу засипали без додавання піску.
"Після того ніхто його не розкопував і ніякого піску туди не додавав. Пісок туди привезли й висипали вже після публікації в пресі. Труба була зарита ще раніше, а після того її ніхто не розкопував", – наголосив депутат.
 
На думку Згіблова, зливову каналізацію взагалі не слід було прокладати.
"Адже поряд під дорогою по Гоголя йде хороша, азбестоцементна труба, яка працює. Тобто там уже є готова зливова каналізація. А для того, щоб вона запрацювала, достатньо було з’єднати між собою два колодязі (відстань близько 8 метрів). Під час будівництва вулиці цю зливову каналізацію зробили, але забули врізати її в колектор", – пояснив він.
 
Депутат переконаний: зараз там абсолютно абсурдні й невиправдані витрати.
"Це б коштувало максимум 30 тисяч гривень із усіма розкопками, відновленням асфальту, прочищенням забитої труби тощо. Замість того вирішується прокласти дорогу й неправильну трубу. Ще й із порушенням усіх можливих норм і правил виконання подібних робіт", – резюмував Згіблов.
 
А підрядник хто?
 
У договорі підряду виконавцем робіт зазначена Наталія Трояченко. У мерії зізналися, що вперше уклали договір із такою особою. Раніше ФОП Трояченко Наталія Володимирівна фігурувала у тендері на ремонт внутрішньо-квартальних проїздів, за результатами якого мерія уклала угоду на 1,88 млн грн із ПП "Дорстрой" депутата-екс-"регіонала" Христинівської райради Роберта Григоряна.
 
До того ж, Наталія Трояченко значиться директором ПП "Хладком", що спеціалізується на виробництві промислового холодильного та вентиляційного устаткування.
 
Однак, якщо перейти за вказаним посиланням на сайт "Хладкому", то відбувається перехід на сайт компанії "Хладсервіс". Там нашому виданню розповіли, що підприємства "Хладком" уже давно немає.
"Такого підприємства вже давно-давно немає. Я знаю, що колись було таке підприємство, що нам телефонували, а зараз де воно – невідомо. Уже його десь 6 років, як не існує", – повідомив  заступник директора з розвитку "Хладсервісу".
 
Відповідно до угоди, юридичною адресою ФОП Трояченко Н. В. вказана адреса звичайного житлового будинку, а саме: вул. Ільїна, 263, кв. 3.
 
Нашому виданню стало відомо, що за цією адресою нині живе батько "підприємниці" Володимир Трояченко. Саме його і застали в квартирі за вказаною адресою. Він розповів, що Наталії Трояченко нині всього 23 роки, а проживає вона у Дахнівці.
 
"Навіть не знаю такого ФОП, нічого про це мені ніхто не казав, – каже чоловік, видихуючи перегаром. – Я її бачив востаннє в суботу (28 лютого), у матері моєї гостювала. Вони з жінкою від мене пішли, зараз живу сам".
 
"Жінка працює в котельні на обласній лікарні. А дочка до мене практично не приходить. Вона тут прописана, тому, мабуть, і зареєструвала свою ФОП на цю адресу. Живуть вони десь у Дахнівці, по-моєму, на вул. Ворошилова, хоча я там жодного разу не був. Дочка народилася 1 лютого 1992 року, зараз їй уже 23 роки", – зазначив батько Трояченко.
 
Із соціальних мереж стало відомо, що переможниця 300-тисячного тендеру на капремонт зливової каналізації закінчила міську школу №3, потім три роки навчалася у Черкаському політехнічному технікумі, а згодом перевелася до Черкаської філії Київського національного університету технології та дизайну.
 
У соцмережах "підприємниця" не стидається виставляти на показ свої відверті знімки. Сміливо позує в купальнику та іншому відкритому одязі, а також виставляє світлини з нічних тусовок.
 
Нашому видання вдалося також поспілкуватися з Наталією Трояченко.
"Я коментувати нічого не буду, на такі питання я не відповідаю і жодні інтерв’ю давати не хочу", – сказала категорично дівчина, почувши питання про неякісні роботи на Гоголя.
 
"Я вважаю, що там роботи виконані нормально. Там усе якісно, проблем немає. Більше не можу з вами спілкуватися", – кинула слухавку Трояченко, пославшись на зайнятість.
 
У Департаменті ЖКК відхрещуються від підрядника
 
Директор департаменту житлово-комунального комплексу Черкаського міськвиконкому Андрій Наумчук говорить, що уклав угоду з такою фірмою через брак часу, що залишився до кінця року.
 
"Звичайно, що можна було б із іншими укладати угоду, – каже він. – На той момент я був тривалий час на лікарняному. Цим питанням займався тодішній директор департаменту Олександр Риджаніч і начальник управління вуличної інфраструктури Сергій Отрешко".
 
"Враховуючи те, що тоді досить мало часу залишалося до кінця року, тому шукати когось іншого вже було пізно. Якщо ті вже погодилися виконувати ці роботи, тому було укладено договір із ними. У перший робочий день, коли я вийшов, то розібрався, чому договори досі не підписано, мовляв, один підрядник уже є, то він і буде виконувати роботу", – пояснив Наумчук.
Він констатував, що раніше ця ФОП подібних робіт у Черкасах не виконувала.
 
"Представники цієї фірми приходили не до мене, а до Отрешка або Риджаніча. Саме вони з ними контактують", – відхрестився чиновник.
 
Він також пояснив, чому не уклав угоду з фірмою, яка раніше протягом тривалого часу виконувала подібні роботи: "У 2014 році у нас не було відносин з попередньою фірмою. Вони обслуговували, а обслуговування і капітальний ремонт – це різні речі. Тому вирішили їх не долучати".
 
Натомість заступник директора департаменту ЖКК Черкаського міськвиконкому Олександр Риджаніч запевняє, що не спілкувався з підрядниками робіт на Гоголя взагалі.
 
"Це підписував особисто чинний директор департаменту, він спілкувався з цими людьми. Я договір не підписував, значить я цих людей не знаю. Ніяких актів виконаних робіт у цьому питанні я теж не підписував", – наголосив він.
 
У мерії кажуть, що сума робіт не завищена, а підрядник усе виконає
 
Керівник профільного департаменту Андрій Наумчук говорить, що на об’єкті є технічний нагляд, який слідкує за станом виконаних робіт.
"За словами представника технагляду, всі недоліки робіт усунено за рахунок підрядника. Зокрема, уже розкопано і засипано пісок туди, де його було мало", – повідомив він.
 
На запитання, чому підрядник не завершив роботи до 25 грудня 2014 року, чиновник відповів: "Їм винесено штрафні санкції, що вони нічого не зробили".
 
За словами Наумчука, інформація про паралельну каналізацію на тій ділянці вулиці не відповідає дійсності.
 
"Там посередині дороги йде колодязь, і куди він врізається – ніхто не знає. Класти асфальт набагато дорожче, ніж зробити каналізацію в зеленій зоні. Якщо врізатися в те, що є під дорогою, то ніхто не знає, якої якості та каналізація. Також складно перевіряти, що там насправді зарито, тобто там є якась недобудована труба", – констатував він.
 
Крім того, представник мерії запевнив, що врізатися в каналізацію під дорогою коштувало б значно дорожче, ніж 30 тисяч грн.
"Із приводу ціни робіт, то її перевіряла державна експертиза. Початкова ціна була значно більшою. Експертиза врізала ціну приблизно на 10-20 %. Усе, що можна було здешевити – вона здешевила", – наголосив Наумчук.
 
Він також додав, що підрядник зобов’язався відновити асфальт на в’їзді у двори, коли будуть відповідні погодні умови.
 
"А те, що там на ґрунті є просідання, то це була аварія Водоканалу на іншому боці вулиці, від чого розмило й ту ділянку, де прокладали зливову каналізацію", – пояснив посадовець.
 
Він визнав, що роботи там ще не завершено.
 
"Там має бути 5 люків, 10 дощеприймачів, відновлено благоустрій, а з боку Пушкіна по Гоголя роботи ще зовсім не розпочато. Для того, щоб завершити роботи, в новому бюджеті має бути це прописано", – підсумував Наумчук.
Водночас експерти з подібних робіт підрахували для vikka.ua, що з усієї спрямованої суми підряднику, а це, нагадаємо, понад 320 тисяч грн – 50-60 % це його чистий заробіток.
 
"Якби ніде не було завищень, то вони б заробили десь половину суми. Але, враховуючи, що там не поклали пісок десь на 30 тисяч грн., також не проливали водою трубу, що передбачено в кошторисі, бо це зима, то зароблена сума там буде значно більшою", – резюмував співрозмовник видання.
Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

23 листопада 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
18:59
Як вимикатимуть світло на Черкащині 24 листопада
16:21
У Черкасах насмерть збили жінку
13:22
Військовий із Черкас перебуває у Пентагоні
12:36
Черкаська громада попрощалася з двома мужніми воїнами
11:32
Скільки зараз коштують квартири у Черкасах
09:20
У Черкасах в останній шлях провели маму загиблого військового
22 листопада 2024
20:03
Рушники черкаської майстрині представили у Марокко (ФОТО)
19:00
Храму на Уманщині передали рукописну ікону 19 століття
18:18
На Черкащині знищили 7 безпілотників: є пошкодження
18:00
Стало відомо графік відключення світла на Черкащині на 23 листопада
17:04
Британія визнала корупціонером власника черкаського "Азоту" Фірташа та запровадила проти нього санкції
16:18
На Уманщині внаслідок автотрощі загинули дві людини, ще одна - постраждала
16:09
Черкащан запрошують написати повідомлення для капсули часу
15:46
У Черкасах сталася аварія
15:29
Житель Уманщини, який ухилявся від сплати аліментів, отримав новий вирок
14:14
У Черкасах у Свято-Михайлівському соборі встановили військових частин гарнізону
13:39
Правоохоронці з'ясовують обставини розстрілу собак на Черкащині
13:05
Укрзалізниця анонсувала запуск нового поїзда з Харкова до Черкас
12:33
У Черкасах попрощалися із молодими захисниками
11:55
У одному із черкаських парків висадили дуби
11:33
На Черкащині прогнозують значний мокрий сніг
10:55
У Канівській громаді попрощаються із ветераном війни