04.01.21 17:34

Нові експозиції черкаського зоопарку серед найкращих урбаністичних проєктів десятиліття в Україні



Нові експозиції черкаського зоопарку серед найкращих урбаністичних проєктів десятиліття в Україні

 

Нові експозиції Черкаського зоологічного парку серед 15 найкращих урбаністичних проєктів десятиліття в Україні.

Про це повідомляє "Хмарочос".

Команда українських архітекторів з бюро Project 7 розробила дві нові експозиції для Черкаського зоопарку ‒ "Вовки і ведмеді" та "Зубри і олені" – у яких чи не вперше в Україні реалізували принцип "зануреної експозиції".

"Ми прагнули розробити простір для тварин та людей, де архітектура забезпечить гідне співіснування, гуманне ставлення до тварин, безпеку та нестиме нові культурні цінності", ‒ розповідає Сергій Русанов, засновник Project 7. ‒ Ще однією ідеєю було створити привабливий зоопарк не завдяки збільшенню видів тварин у ньому, а цікавим комбінованим експозиціям, у яких архітектура допомагає краще розкрити різні аспекти їх життя".

У випадку з вовками та ведмедями, занурення забезпечується системою пандусів. Внизу можна побачити, як ведмеді та видри купаються в озері, а зверху – опинитися на одному рівні зі штучним пагорбом для вовків.

У частині для оленів та зубрів "занурити" відвідувачів у експозицію вирішили за допомогою системи містків, піднятих над зоною для тварин. Вони мають ще одну функцію – непомітно розділяють вольєр на кілька окремих ділянок з міркувань безпеки. На території цієї експозиції архітектори намагалися максимально зберегти природне озеленення. Ще однією особливістю зони став ставок, очищення води у якому відбувається завдяки спеціально підібраним рослинами.

"Вже після першого етапу реконструкції вдалося збільшити кількість відвідувачів з 90 до 176 тисяч на рік, а час відвідування – до однієї з половиною години, – розповідає Русанов. ‒ Ми прагнемо досягти 250 тисяч відвідувачів на рік. Це оптимальна кількість, яка не зашкодить території і тваринам, й водночас дозволить зоопарку жити без залучення державних коштів".

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#зоопарк #парк #тварини #експозиції #архітектори

Останні новини

08 червня 2023
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
11:43
Лісівники Черкащини можуть прихистити постраждалих внаслідок підриву Каховської ГЕС
11:15
Черкаський спортсмен став рекордсменом Всесвітніх ігор
10:51
На Черкащині тричі горіло сміття на відкритих територіях
10:19
У Золотоноші затримали чоловіка з психотропними речовинами
09:56
Судитимуть підлітка, який на Черкащині скоїв наругу над могилою військовослужбовця
09:22
На одній з вулиць Черкас відсутнє водопостачання
07 червня 2023
20:14
У Черкаській області продовжується потепління
19:15
Черкаські триатлети вибороли нагороди чемпіонату України
18:34
На Черкащині за п’яну їзду судили водія
17:25
Черкаська лікарня отримала потужний генератор
16:26
Ще один потяг курсуватиме через Черкаси
15:40
"Перемагаємо словом правди!": в Черкасах відбувся доброчинний забіг до Дня журналіста
15:24
У Черкасах тривають гідравлічні випробування: хто залишився без гарячої води
14:51
"Планета дитинства": в Черкасах працює денний літній табір
14:17
Ще 6 полеглих канівців посмертно нагородили відзнаками
13:53
У черкаському ЦНАПі запровадили нову послугу
13:23
На Черкащині рятують дуб Максима Залізняка, що всихає
12:45
У Черкасах затримали чоловіка з наркотиками
12:15
Захисники за добу знищили ще 880 окупантів
11:56
Сапери Черкащини повернулися з деокупованої Харківщини та Херсонщини (ФОТО)
11:21
У Черкасах планують відремонтувати ще 8 вулиць
10:42
Черкащанин виборов "бронзу" на чемпіонаті України з легкої атлетики