Реклама

У Черкасах хірурги обласної лікарні розпочали виконувати нові операції
Реклама


Черкасцю Денису Крещенку щелепно-лицеві хірурги виконали ендопротезування скронево-нижньощелепного суглоба. Після двомісячної реабілітації він зможе нормально жувати й говорити.
Про це пише "Суспільне".
Дотепер такі операції у лікарні не виконували, розповів керівник закладу Віталій Шило. З його слів, їх започаткував хірург з двадцятирічним досвідом Олексій Товстокорий — до переїзду в Черкаси він оперував у Херсоні. Нині ділиться досвідом з місцевими колегами.
Денис Крещенко у вересні 2024 року травмував скронево-нижньощелепний суглоб. Тоді ж його прооперували в Кропивницькому.
"Розтрощена була щелепа. Були вставлені скоби в нижній щелепі, і на верхній щелепі", — розповів пацієнт.
Лікарі зробили все, що могли, та функції щелепи не відновилися. Нині, додав Денис, не може нормально говорити та жувати:
"Що було в їхніх силах, вони зробили. Але, як показала практика, треба це все переробляти, оскільки кістка не зрослася. Воно тримається на одних пластинках і буває випадає сама щелепа".
Тож суглоб доведеться замінити. Його виготовили у Києві з полімеру та титану, розповів щелепно-лицевий хірург Олексій Товстокорий. У професії він 20 років. Раніше подібні операції виконував у рідному Херсоні. Звідти до Черкас переїхав через війну.
Таке втручання — надзвичайно складне, пояснив медик. Дениса чекає два-три місяці реабілітації. Але, якщо протез "приживеться" і все йтиме за планом, він зможе повернутися до звичного життя, додав хірург:
"Результатом цієї операції повинно стати відновлення функцій щелепи, завдяки чому людина зможе нормально їсти, жувати кусати, кусати їжу, нормально розмовляти. Не буде ловити ту щелепу в якийсь момент, при розмові, наприклад".
Подібні операції на Черкащині не проводили. Пацієнтів зі схожими травмами і патологіями скеровували до столиці чи інших обласних центрів. В обласній лікарні, окрім Олексія Товстокорого, до таких протезувань долучаться й інші спеціалісти, розповів керівник медзакладу Віталій Шило.
"Крім пацієнтів, які зазнали травм під час війни, також оперуватимемо пацієнтів, які потрапили в дорожньо-транспортні пригоди, в яких є травми обличчя чи голови. На сьогодні ми працюємо над тим, щоб скерувати потік пацієнтів, які потребують такої допомоги, в наш лікувальний заклад".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter