Черкащанам доведеться платити за повірку лічильників
Реклама
Постійне подорожчання тарифів на комунальні послуги змушує черкасців встановлюти лічильники.
Прилади із обліку на газ, гарячу і холодну воду, електрику є вже у багатьох квартирах. В окремих випадках люди також встановлюють лічильники на тепло, пише vikka.ua.
Варто відзначити, що раз у 3-4 роки ці лічильники необхідно здавати на повірку. Інша справа, що це завдання не із легких, оскільки повністю дозволяє відчувати всю суть бюрократичної системи держави. Зокрема це виклик контролера, зняття пломби, звернення до метрології, потім знову виклик контролера, щоб опломбувати лічильник. Якщо все це вчасно не зробити, доведеться платити штраф.
Але зараз в Уряді обіцяють, що подібний підхід буде набагато спрощено. Чи так це насправді?
"Порядок, за яким проводиться повірка лічильників, затверджений постановою Кабміну від 8 липня 2015 року № 474. Там чітко сказано, що надавач послуг повинен поставити до відома мешканця про планову повірку рекомендованим листом. Крім того, прописаний обов’язок надавача на час повірки чи ремонту лічильника встановити тимчасовий", – зазначив директор ДП "Черкасистандартметрологія" Михайло Чорнопищук.
Іншими словами, споживачу потрібно домовитися з надавачем послуг про візит контролера та дочекатися його. Всю роботу, як переконують урядовці, комунальники візьмуть на себе.
Однак на практиці не все так просто.
Зателефонувавши до "Черкасиобленерго", кореспондент vikka.ua з’ясував: щоб замовити послугу позапланової повірки лічильника, потрібно їхати у Черкаський міський РЕМ (вул. Благовісна, 166). Там споживач має оформити відповідне звернення та ще й сплатити доведеться 200,14 грн. Проте, якщо ваші сумніви у достовірності роботи лічильника не будуть марними, енергетики обіцяють повернути кошти.
Ще одним міфом виявилась і обіцянка законодавців, що повірку лічильників здійснює за власний рахунок постачальник послуг. Насправді ж вартість повірки просто буде включена у тариф. Так, для прикладу КП "Черкасиводоканал" донедавна брав з квартири за повірку лічильника 47 гривень. Наразі підприємство тимчасово не здійснює повірку, а вже з лютого її вартість обіцяють включити до тарифу, тобто для споживача подорожчає куб води. А, приміром, Черкаська ТЕЦ і "Черкаситеплокомуненерго" вже давно включили цю послугу у вартість тарифу.
Крім цього, доки у вас немає лічильника, за послугу доведеться платити за загальним тарифом. А термін, в який вам повинні перевірити та повернути лічильник, не вказаний. У п. 15 постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630 вказано, що "періодична повірка засобів обліку води проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги згідно з середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці".
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter