Як черкащанам пережити весняний "сюрприз" із черговим тарифним подорожчанням
Реклама
З 1-го березня на українців чекає чергове здорожчання. Цього разу вартість електроенергії для населення зросте в середньому на 26%. Такий весняний "сюрприз" передбачила своєю постановою Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. До слова, це буде вже п’яте підвищення за останні два роки.
Про це повідомляє vikka.ua.
Своєю Постановю НКРЕКП передбачала привести тарифи на електроенергію для побутових споживачів до економічно обґрунтованого рівня. Однак протягом 2015-2016 років відбулося зростання середньозваженого тарифу на електричну енергію. Середній роздрібний тариф на електроенергію для населення (економічно обґрунтований тариф) у січні 2017 року становить 2,31 гривні за 1 кВт/год з ПДВ. Тобто, зараз населення платить тільки 42,29% ринкового рівня тарифу. Про це свого часу повідомляли ЗМІ.
Таким чином, як зазначають у НКРЕКП, навіть після останнього етапу підвищення тарифів, передбаченого постановою, населення сплачуватиме за електроенергію менше її ринкової вартості. При цьому наголошується, що НКРЕКП розглядає можливість подальших заходів з приведення тарифів на електроенергію, яка постачається населенню, до економічно обґрунтованого рівня.
Отож сьогодні українці платять за електроенергію за трьома тарифами залежно від обсягу споживання: до 100 кВт/год – 71,4 копійки, від 100 до 600 кВт/год – 129 копійок та за понад 600 кВт/год – 163,8 копійки.
За новими тарифами замість 71,4 копійки споживачі платитимуть вже 90, а замість 129 копійок – 168. При цьому окремого тарифу для тих, хто споживає понад 600 кВт/год, не буде. Цю групу прирівняли до абонентів, які споживають від 100-600 кВт/год.
Якщо приміром родина черкащан у двокімнатній квартирі споживала в середньому за місяць до 90 кВт, і електроенергія обходилася їй у близько 65 гривень, то за новими тарифами вони платитимуть вже більше 80 гривень. Найбільше постраждають ті абоненти, щомісячні обсяги споживання яких перевищують 100 кВт/год. Приміром, якщо родина сплачувала за електроенергію 180 гривень (140 кВт/год), то з 1 березня вона віддаватиме вже 235 гривень.
Як з новими рахунками вкластися у старий бюджет розповідає черкаський інженер-винахідник Андрій Рубан. Він зауважує: перш ніж почати заощаджувати, варто зрозуміти, на що саме витрачаєте електроенергію.
Найелементарнішими діями на шляху до економії електроенергії можуть бути налаштування комп’ютера. Потрібно встановити режим очікування, що настає через 15-20 хвилин. Таким чином пристрій буде в режимі мінімального споживання енергії, коли ви не працюєте за ним.
Коли йдете з дому, вимикайте прилади, а не залишайте їх в режимі очікування.
Лампочки варто замінити на світлодіодні. Попри свою більшу вартість, вони можуть працювати роками.
У тих, хто має бойлер або ж часто користується пральними машинами чи посудомийками, незамінним може стати двозонний лічильник. Власникам таких лічильників електроенергія, спожита із 23 ночі до 7 ранку, обходиться удвічі дешевше, ніж денна.
А ті, хто готують на електроплитах, варто частіше користуватися мікрохвильовою чи індукційною піччю. Енергії вони споживають значно менше, до того ж на приготування страви витрачається менше часу.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter