01.12.14 17:17

Морозна зима в області почалась на тиждень раніше



Морозна зима в області  почалась на тиждень раніше
 
Зазвичай зима на Черкащину приходить на 2 дні раніше календарних строків – 29 листопада. Але у цьому році вона опередила календар на тиждень (стійкий перехід відбувся – 22.11).
 
Про це повідомляє Черкаський обласний центр з гідрометеорології.
 
Минулих вихідних мінімальна температура повітря опускалася до 10-12° морозу. Посилювали дію холоду підвищені відносна вологість повітря (до 60-80 %) та північно-східний вітер (до 6-9 м/с). Промерзання ґрунту збільшилося до 8-17 см. Суттєві опади відмічалися лише в останні 3 дня листопада, коли в області випало від 2 до 5 мм снігу й утворився сніговий покрив висотою 0-4 см. Поява, хоч і незначного, снігового покриву – дуже доречна, оскільки він захищає зимуючі рослини та робить світлішими найдовші в цей час ночі. Мінімальна температура ґрунту на глибині 3 см знизилася до 2-5º морозу (за попередніми розрахунками температура 15-16º у фазі кущіння та 12-13º морозу у фазі сходи вже є небезпечною для озимини, а сніговий покрив, здатний захищати озимину від вимерзання, повинен бути не менше 5 см.).
 
Учасникам дорожнього руху варто пам’ятати, що із появою зимових опадів небезпечними стають дороги і тротуари, зростає загроза виникнення дорожньо-транспортних пригод та збільшення травматизму людей.
 
Температура води в річках знизилася до 0°, почалося льодоутворення, але перший лід ще дуже тонкий, замаскований випавшим снігом, тому виходити на нього вкрай небезпечно! Оскільки безпечна товщина льоду становить для одного пішохода 7 см, для групи людей – не менше 15 см. Тому Гідрометцентр застерігає бути уважними поблизу водних об’єктів.
 
За прогнозом, у першій половині тижня, під впливом східного антициклону, опади припиняться, морози посиляться до 13-18º вночі, та 4-9º вдень. У другій половині тижня, через вплив циклону із заходу, небо захмариться, морози дещо послабляться: вночі 8-13º, вдень 1-6º, але суттєвих опадів не очікується.
 
2 грудня очікуються метеорологічні умови високого забруднення атмосферного повітря завдяки наявності затримуючих шарів (інверсій). Зважаючи на це, підприємствам міста та області варто скоротити викиди з метою зменшення шкідливий концентрацій в атмосферному повітрі.
 
Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#новини #черкащина #зима

Останні новини

09 червня 2023
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:15
Завтра на Черкащині переважатиме сонячна та суха погода
19:33
Освітні заклади та лікарні тепер можуть обміняти старі лампи на LED
18:23
У Черкаській області обрали кращого спортсмена місяця
17:23
На Черкащині засуджено неповнолітнього, який зламав щелепу знайомому
16:31
На Кременчуцькому водосховищі закінчується нерестова заборона
15:50
На одному з кладовищ знайшли схованку з боєприпасами (ФОТО)
15:23
Рятувальники показали, як ліквідували наслідки ворожої атаки на Уманщині (ВІДЕО)
14:43
Від Черкаського району захисникам передали позашляховик
14:16
На Черкащині через суд вимагають повернути земельну ділянку з власності громадянки рф
13:52
Долучайся до команди ЦСО "А" СБУ – наближай Перемогу!
13:19
Жителі Черкас можуть запропонувати свої варіанти назв вулиць
12:49
Наловили риби на понад 300 тис грн: на Черкащині викрили двох браконьєрів
12:17
Містяни просять вирубати тополі в Черкасах 
11:58
Черкаська учениця здобула перемоги на всеукраїнських конкурсах
11:24
Прокуратура почала розслідування ракетного удару по цивільним об’єктам Уманщини
10:42
Черкаські енергетики вперше за дев'ять місяців відновили світло на Херсонщині
10:13
На одній з черкаських вулиць відсутнє водопостачання
09:57
У річці на Черкащині потонула дитина
09:20
Учора окупанти завдали ракетного удару по Уманщині (ФОТО)
08 червня 2023
20:16
Завтра на Черкащині домінуватиме антициклональний характер погоди
19:12
У Канівській громаді створили протиепізоотичну комісію
18:32
На Жашківщині засуджено двох чоловіків, які сітками виловлювали рибу