26.12.17 09:15

ЗМІст Черкас у 2017-му: 12 подій, які найбільше запам'ятались



ЗМІст Черкас у 2017-му: 12 подій, які найбільше запам'ятались

 

Ось нині добігає кінця черговий том книги із серії “Живемо в Черкасах”. На перший погляд, рік 2017-тий, якому за історичною нумерологією пророкували якусь революційність,наче надто швидко проскочив повз, нічого толком не змінивши. Однак, у пам’яті таки залишились "зарубки", які допоможуть відтворити головні події року-2017, які відбулись у наших рідних Черкасах. Тож, зі Zmi.ck.ua спробуємо перегорнути ці сторінки ще раз.

P.S. Вирішили обійтися без тих подій, які мають політичний присмак, адже вони не несуть надії на те, що Черкаси колись “пройдуть” свій шлях через “каналізаційні труби історії” та врешті стануть найкращим, найкомфортнішим та найдивовижнішим місцем на планеті.

1.

Ще й масові новорічні гуляння не добігли кінця , а вже 6 січня черкаські перевізники почали вимагати зміни тарифу на міські перевезення. Причому в ультимативній формі, погрожуючи залишити місто зовсім без транспорту. Деякі обурені черкасці готові були йти ва-банк та навіть закликали створити прецедент - щось на кшталт заколоту ображених пасажирів. Головний аргумент-переконання - зміна тарифу аж ніяк не вплине на якість послуги та не стимулюватиме перевізників розвиватись у цьому напрямі. Протистояння так і не вийшло, а обоюдним претензіям не було дано хід, залишивши їх вирувати у форматі кухонних посиденьок. З третьої спроби виконком таки пішов на поступки перевізникам та дозволив змінити тариф, збільшивши його до 4 грн.

 

Цікаво, що зараз транспортники вирішили бути більш хуткими та діяти на упередження ще до бою новорічних курантів. Тепер треба готуватись до вартості проїзду в місцевих маршрутках в 5 грн. Зі всіма до болю звичними наслідками - некоректними водіями та кондукторами, невизначеним графіком, і що головне - небезпечним проїздом в автобусах, в яких дуже часто відпадають колеса та двері.

 

2.

Наймолодша черкаська альпіністка підкорила взимку найвищу вершину України Говерлу(2061 м.). Щоправда, однорічна на той час Вікторія приборкувала гору разом із своїми батьками - відомою скелелазкою мамою Оленою Редькою та президентом Черкаської федерації альпінізму та скелелазіння В’ячеславом Полежайко. Пересувалась юна спортсменка верхи на батьківському рюкзаці.

3.

8 лютого дійсно у люту холоднечу представники черкаських ЗМІ дружно вийшли на Соборну площу на акцію протесту “Ні” безкарності за злочини проти журналістів”, ініційовану Національною спілкою журналістів України. Мерзли медійники не дарма, адже робота журналіста не зважаючи на уроки Майдану сьогодні залишається вкрай небезпечною та часто непередбачуваною. До того ж й досі не покарні ті, хто понівечив журналістів під час Революції Гідності. Прикро, але факти упередженого ставлення до преси з погрозами фізичної розправи й сьогодні мають місце.

4.

У березні ми дізнались про наміри створити в Черкасах новий заводський майданчик підприємством Saturn. Цей інвестор, який доволі швидко знайшов спільну мову з міською владою, і який вже кілька років тому організував успішне виробництво в Каневі, готовий працевлаштувати 1,2 тис. нових працівників, а ще поповнити споживчий ринок духовками, м’ясорубками, холодильниками та конвекційними обігрівачами. Але не лише побутовою технікою живе пересічний містянин! Інвестор пообіцяв Черкасам і те, що дійсно має зігріти душу справжнього естета. Небачене у нас досі диво - повітряну скульптуру.

Такі в славній Європі давно стали звичним культурним явищем. Хтось, звісно, може ущипливо підмітити - от ми, як завжди - без штанців та в капелюсі ! Яка в біса європейська інсталяція серед кратерів місцевих доріг та тротуарів !? Але, коли владі хоча б хтось прищіплює любов до прекрасного, то вже є прорив.

5.

У квітні в Черкасах з’явився високошвидкісний 3-G інтернет. Таким чином ми нарешті вийшли зі списку міст, які пасуть задніх у плані використання сучасних інтернет-технологій. Позаду лишився, здається, тільки Житомир. Технічним проривом “намбер ту” можна було б вважати й широко пропіарену можливість безготівкової оплати квитків за проїзд у міському транспорті, тобто через мобільні пристрої. На жаль, новація майже не прижилась - то інтернет довго “грузиться”, то кондуктор заважає прогресивним пасажирам йти у ногу із часом. словом, все у наших Черкасах як у відомій пісеньці : “Крокодил не ловится, не растет кокос”.

6.

Черкаси стають цікавішими. На початку квітня відомий скульптор Владислав Димйон презентував дві міні-копії архітектурних пам’яток міста, які швидко стали родзинками та місцями паломництва туристів та гостей міста. Їх розмістили біля приміщення обласного РАГСу та будинку Цибульських ( музей Кобзаря).

Міні-копії автор забезпечив написами англійською та українською мовами. Цікавим є те, що архітектурні мініатюри мають також написи  шрифтом Брайля, що дозволяє знайомитись з пам’ятками Черкас незрячим людям. Міні-копії вже почали обростати своїми легендами. Так, говорять, якщо потерти мініатюрну фігурку будівлі РАГСу можна вирішити питання якнайшвидшого вступу у шлюб.

До речі, для тих кому нестерпно хочеться пов’язати себе узами Гіменея, в місті запровадили новину - шлюб за добу. Одружувати закоханих взялося КП “Центральний стадіон “. Серед перших 68 пар відзначились й публічні у місті особи.

Швидкий шлюб взяли голова Черкаського відділення НОК України Андрій Більда та екс-депутат міської ради Марина Волошенко.

А поки Владислав Димйон працює над новими скульптурами у форматі міні. Наступними у Черкасах будуть копії будинку, де нині розміщується редакція газети “Черкаський край” та будівлі художньої школи імені Данили Нарбута.

7.

Черкасам не має бути чужою любов до книгочитання. Тому звісно запам’ятався наш найперший Книжковий фестиваль. Він був настільки успішним, що отримав всі шанси на життя та статус очікуваного щорічного заходу на кшталт Львівського книжкового форуму. Тож нам є куди тягнутись. Між іншим, це не просто припущення, адже у Книжковому фестивалі в Черкасах взяли участь кілька тисяч потенційних читачів.

8.

За останній рік якісний крок вперед зробили і черкаські боксери, які привчили до успіхів не лише на всеукраїнському, а й на міжнародному рівні. Загалом робота тренерів Олександра Піскуна, Андрія Мальованого, Віктора Петриченка, Зуфара Міфтахова та інших наставників продемонструвала, що Черкащина вже у найближчому майбутньому може справді стати справжнім боксерським серцем України. Таку ціль перед боксерською сім’єю ставить президент Федерації боксу Черкаської області Сергій Тищенко. І команда дуже переконливо рухається у цьому напрямку. Прізвища братів Майдакових, Гончара, Мазура, Овсяннікова, Муньки, Меньших, Кофмана вже наводять страх на суперників із інших регіонів ще задовго до виходу на ринг.

9.

Наприкінці травня в усіх поліклініках Черкас було завершено встановлення системи онлайн-запису на прийом до лікаря. Цей дійсно революційний для міста проект було реалізовано завдяки фінансовим можливостям громадського бюджету. Медична галузь міста активно долучається до інтернет-технологій. Певною мірою ми у цьому плані можемо слугувати “пілотом” для інших українських міст. Адже дійсно йдемо на випередження. Черкаські пацієнти також вже мають електронні картки та власний “Медичний кабінет” в інтернет-просторі.

10.

Автомобільний клуб “Черкаси” відзначився феєричним фестивалем “Крутий спуск”. У ньому взяли участь незвичні засоби пересування, зроблені черкаськими умільцями з видумкою та добрим почуттям гумору. “Креативні тачки” долали спуск Замкового узвозу під оплески захопленого глядацького наповпу.

11.

На початку літа Черкаси отримали справжній дарунок. У міському зоопарку відкрилась нова сучасна експозиція “Земля ведмедів та вовків”. Проект цієї сучасної споруди, яку сміливо можна вважати найкращим прикладом осучаснення нашого зоопарку, було здійснено за рахунок спонсорських коштів корпорації “Roshen”. Так, головний інвестор вклав в експозицію європейського зразка більше ніж 20 млн. грн. І не дарма — аналогів такому багаторівневому живому куточку, де тварини вільно розгулюють по величезній вол’єрі-галявині, огороженній від глядачів склом, більше в жодному українському зоопарку не має.  До речі, черкаський зоопарк, яким талановито керує директор Євген Ван, давно став родзинкою міста та улюбленим місцем відпочинку містян.

12.

На День міста черкащани стали свідками встановлення нового богатирського рекорду. Троє відомих стронгменів - черкащанин Віктор Юрченко, Олександр Лашин з Маріуполя та його тезка з Чернігова - Олександр Пекалов перетягували бульваром Шевченка зв’язку тролейбусів загальною вагою 75,5 тон. Їм вдалося не просто зрушити “состав” з місця, але й пересунути конструкцію на відстань 36 м. лише за 44 секунди. Новий рекорд України зафіксував представник Книги рекордів України Юрій Підчибій. Задоволенні новою перемогою над собою хлопці жартували, що в такий оригінальний спосіб перевірили якість асфальтного покриття черкаського бульвару. І в цьому була певна доля правди. 

 

До зустрічі у 2018-му!

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

01 червня 2023
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:11
Жителів Черкащини попереджають про грози
19:43
Радіаційний фон на території Черкащини у межах норми
18:12
Поліцейські Звенигородки вилучили у чоловіка гранату 
17:34
У Черкасах погасили марку до Дня захисту дітей (ФОТО)
16:35
Судитимуть жителя Черкас, який зберігав вдома дитячу порнографію
15:58
У Черкасах митрополиту УПЦ МП вдруге обрали запобіжний захід
15:18
У Черкаській області потонув чоловік 
14:59
Підтопленими на Черкащині лишаються ще 5 дворів
14:21
Рятувальники Черкащини закликають не спалювати суху траву
13:58
Захисники за добу знищили майже пів тисячі окупантів
13:19
Черкаські патрульні виявили чоловіка, який перебував у розшуку
12:51
Сьогодні в Черкасах провели в останню путь ще одного захисника
12:15
У Черкасах збирають 100 тис гривень на ремонт авто для захисників
11:55
У Черкасах ніяк не можуть прибрати безпритульних агресивних собак з мікрорайону, де займаються і лікуються дітки
11:12
Які комунальні тарифи зростуть в Україні з 1 червня
10:48
На Черкащині викрили посадовців, які завдали збитків державі на понад мільйон гривень (ВІДЕО)
10:23
Підписали черкаські захисники: на аукціоні продали прапор за рекордну суму
09:51
За деякими адресами в Черкасах немає холодної води
09:21
Під час пожежі у Золотоноші травмувалася людина
08:04
У Черкасах пояснили зміну тарифу на електроенергію
31 травня 2023
20:11
У перші дні літа на Черкащині переважатиме мінлива погода
19:36
Понад 300 закладів освіти на Черкащині завершили навчальний рік