15.01.20 09:17

Рейтинг Zmi.ck.ua: 20 найбільш впливових людей Черкас 2019 (підсумок)Рейтинг Zmi.ck.ua: 20 найбільш впливових людей Черкас 2019 (підсумок)

 

Редакція інтернет-видання Zmi.ck.ua оприлюднює результати голосування читачів у рамках проєкту “20 найбільш впливових людей Черкас” за підсумками 2019 року.

_________________________________________________________________________________

Культура

Людмила Фіть – організатор Черкаського книжкового фестивалю

Те, що колись здавалося неможливим – сьогодні має чітке обличчя.

Черкаси на книжковому олімпі знайшли своє місце і вже третій рік поспіль у місті відбувається книжковий фестиваль, на який приїздять зі своїми роботами кращі письменники України.

Це стало можливим завдяки ідеї та організаторським здібностям Людмили Фіть, яка зуміла навколо одної мети об’єднати десятки та сотні людей. І це попри всі організаторські труднощі, які традиційно виникають під час проведення будь-якого заходів.

 

Ольга Касьянова - ведуча, організатор "Summer Challenge"

Відома ведуча Ольга Касьянова вже давно є прикладом того, як можна бути успішною, але водночас залишатися позитивною та відкритою для спілкування. 

Останні декілька років одним із головних літніх заходів у Черкасах є саме дітище Касьянової – фестиваль тімбілдінгу "Summer Challenge". Кожного разу під його прапорами успішно та яскраво об’єднуються бізнес, благодійність, спорт, екстрим, музика, наука та розваги.

У 2019 році фестиваль залучив соціально-відповідальні підприємства та громаду для підтримки найменших черкащан – передчасно народжених дітей для придбання візуалізатора вен для неонатального центру Черкаської обласної дитячої лікарні.
 

Денис Гайда – співорганізатор ГайдаFest 

Це представник молодої та талановитої спільноти у Черкасах, яка має бажання жити і розвиватися в Україні.

Свого часу вона об’єднала власні зусилля, щоб максимально популяризувати культурні Черкаси на рівні всієї України.

Таким чином, Денис разом з однодумцями створив ГайдаFest, який допоміг приїхати в наше місто сотням туристів із різних куточків держави. За час існування фестивалю організатори зуміли знайти свою аудиторію серед черкащан і регулярно збирають аншлаги на різних мистецьких та культурних заходах.

Спорт

Максим Міхельсон – головний тренер БК "Черкаські Мавпи”

Баскетбольного тренера Максима Міхельсона  у спортивній спільноті давно ставлять у приклад щодо професіоналізму та працелюбства.  Багато тренерів можуть працювати лише вже із готовими професійними баскетболістами. Ніхто не хоче чекати “завтра”, коли за результат на табло питають вже “сьогодні”.

Михайлюк, Кобець, Руслов, Воєвода – це вихованці баскетбольної школи “Черкаських Мавп” та тренера Максима Міхельсона зокрема.

Цікаво, що той же Михайлюк вже другий рік будує свою кар’єру в найсильнішому баскетбольному турнірі світу – НБА.

 

Андрій Більда – голова відділення НОК в Черкаській області

Підтримка талановитих спортсменів – це один із основних етапів їхнього подальшого розвитку. 

Цю істину для себе давно зрозумів Андрій Більда, який тривалий час очолює федерацію тріатлону Украни та відділення НОК в Черкаській області.

Свого часу Більда сам був спортсменом, але саме через відсутність підтримки та подальших перспектив закінчив свою кар’єру та подався у бізнес. Тому отримавши фінансову можливість Більда багато років займається підтримкою талановитих спортсменів. Неодноразово відзначався кращим спортивним меценатом року.

 

Марина Мальована – черкаська боксерка

2019 рік для талановитої черкаської спортсменки Мальованої вийшов надрезультативним.

Серед її здобутків - перше місце на чемпіонаті України у Харкові та тріумф на Кубку України, що проходив у Черкасах. А головне – Марина дебютувала на професійному боксерському рівні. Причому зробила це відразу в Німеччині, де їй вже вдалося здобути пояс інтернаціональної чемпіонки цієї країни.

Серед найближчих спортивних завдань для Мальованої – це поїздка на літню Олімпіаду в Токіо у складі збірної України у 2020 році.

Громадські діячі

Віталій Козир – голова обласної ВГО “Сокіл”

Віталій Козир є співорганізатором низки екологічних, патріотичних, військово-спортивних та культурних заходів.  Наймасштабнішими, в яких беруть участь сотні та тисячі людей, є табір "Гайдамацьке коло", стрілецький турнір імені Мирослава Мисли, спортивна локація на Холодний Яр - фестиваль нескореної Nації.

Проводить в позаробочий час безкоштовні тренування зі спортивного ножового бою (є сертифікованим інструктором) та зі стрільби.

Також допомагає волонтерам збирати речі для дитячих будинків та інших осіб, що потребують підтримки.

 

Володимир Болсуновський – голова ГО “Спілка ветеранів повітряно-десантних військ та військ спеціального призначення” 

Володимир Болсуновський є ініціатором створення у Черкасах Будинку Ветеранів, який має запрацювати вже найближчим часом. У колишньому приміщенні дитячого садочку за адресою Чехова 112 розмістять ветеранські спілки, кабінет юридичної та психологічної допомоги, творчу та реабілітаційну кімнату, музей, гурток військово-патріотичного виховання та навіть власну дитячу відеостудію.

Також там працюватиме громадська організація “Птаха” для дружин та матерів загиблих воїнів.

Неподалік осередку за його ініціативи вже відкрили стелу пам’яті загиблих в російсько-українській війні 28 черкащан.

Також Болсуновський є єдиним представником Черкаської області у Міністерстві у справах ветеранів, учасник АТО.

 

Макс Тимчій – ідейний засновник проєкту“РІД”

Рід, історія та духовність. Перші літери цих трьох слів сформували назву безкоштовного мобільного додатку “РІД”.

Саме його разом із однодумцями на волонтерських засадах створив програміст Макс Тимчій, щоб кожен бажаючий черкащанин міг безкоштовно вдосконалити власне володіння українською мовою. Таким чином,  завдяки хлопцям та їх додатку можна краще дізнатися історію України, особливості мови та культури.

Також цей мобільний додаток — це не лише можливість дізнатися щось нове, а й спосіб випробувати себе, змагаючись з іншими учасниками, адже рівень просування кожного з користувачів залежатиме від його рівня активності й бажання розвиватися.

Меценати та волонтери

Араік Мкртчян – черкаський бізнесмен

Відомий підприємець є меценатом із тривалим стажем. Про його благодійну допомогу містом вже ходять легенди.  Мовляв, до Араіка коли не прийдеш – завжди допоможе, коли потрібно, не відмовить.

Попри те, що вже п’ять років не є депутатом  Черкаської міської ради, він продовжує опікуватися Південно-Західним районом, зокрема навчальними закладами, які розташовані на його колишньому окрузі. А Палац молоді став традиційним майданчиком для свят, які організовує для малечі та її батьків Мкртчян. 

Вже не один рік щонеділі безкоштовно організовує екскурсії до Красногірського жіночого монастиря, що поблизу Золотоноші.

 

Оксана Циганок –  військовий волонтер

З 2014 року це незмінна трудівниця, яка об’єднує різні підприємства, бізнесменів та меценатів заради однієї мети – допомоги армії.

Ні для кого не секрет, що якби не самовіддана праця добровольців та волонтерів на початку війни, то Україні було важко стримати агресію Росії та побудувати боєздатну армію.

Скільки разів за останні п’ять їй доводилося бути у зоні бойових дій пані Оксана, мабуть, точно і не підрахує. Однак бажання Циганок допомогти армії та поїхати на передову, щоб віддати бійцям смаколики, у свій час не зупинила навіть вагітність.

 

Павло Собко – військовий волонтер

Кожні три тижні Павло Собко у зоні ООС, щоб в черговий раз передати українським захисникам смаколики та гостинці від небайдужих черкащан.

Інколи доводиться відвозити військову та комп’ютерну техніку. Насправді інколи складається враження, що Павлу не важливо, що потрібно зібрати – головне допомогти.

Собко як ніхто інший знає, як забезпечується армія, чого дійсно не вистачає військовим на передовій, адже постійно перебуває на зв'язку зі своїми побратимами на фронті.

 

Політика

Олексій  Мельник – депутат Черкаської міської ради

Для багатьох поява Олексія Мельника у цій номінації стала несподіванкою. Він далеко не той політик, який звик виступати на мітингах чи під час сесій із гучними промовами. Мельник більше характеризується послідовною роботою.

Його кандидатуру для рейтингу запропонували та більшістю голосів підтримали здебільшого  саме жителі округу, від якого Мельника було свого часу обрано у депутати.

Таким чином напередодні виборів до міської ради Олексій отримав чіткий сигнал від своїх прихильників.

Окрім того, не варто забувати – саме від роботи Мельника та колективу очолюваного ним КП "ЧЕЛУАШ" залежить стан черкаських доріг і наскільки цілішими при цьому будуть автівки містян.

 

Дмитро Кухарчук – очільник обласного "Нацкорпусу"

Його дії та публічні висловлювання знаходять серед черкащан як підтримку, так і нерозуміння. Але байдужих до діяльності  Дмитра  Кухарчука серед громадсько-політичного сектору важко знайти.

Минулого року він “виганяв” тодішнього президента України Петра Порошенка з Черкас, бився з поліцією, боровся із тодішнім обласним прокурором Овчаренком, сидів під домашнім арештом і взяв участь у виборах народних депутатів.

Для нього цей виборчий досвід також був вперше і підсумкове третє місце можна вважати непоганим майданчиком на найближче політичне майбутнє. Такої цікавої агітаційної кампанії Черкаси не бачили вже давно. 

 

Роман Діскант – керівник фракції ВО “Батьківщина” в Черкаській міськраді

Роман Діскант є одним із найбільш досвідчених депутатів у нинішній каденції. Для нього вона вже стала третя поспіль. У колег по депутатському корпусу характеризується виваженою та конструктивною позицією.

Існує велика ймовірність, що Діскант знову спробує власні сили на чергових виборах до міської ради осінню 2020 року від партії Юлії Тимошенко.

А поки він продовжує смачно частувати містян у своїх закладах громадського харчування та взявся до будівництва нового рибного ресторану біля Долини троянд – на місці легендарної “Рибки”. Традиційно для себе активно займається благодійною діяльністю.

 

Бізнес

Радислав Ткаченко – співзасновник будівельної компанії Надія”.

Минулий рік для Ткаченка та його компанії видався напрочуд вдалим.

Із початку 2019 року було розпочато будівництво одразу трьох сучасних багатоповерхівок у різних мікрорайонах Черкас, які вже планують здати в експлуатацію найближчим часом. Таким чином у місті з кожним роком покращується житловий фонд та з’являється можливість у молодих сімей за помірну ціну придбати сучасне житло на первинному ринку. 

Cам Радислав Ткаченко переконаний, що Черкаси мають унікальну локацію, але вона використовується навіть не на половину.  Ткаченко мріє створити сучасні майданчики із видом на Дніпро.

 

Віталій Лаут – засновник інтернет-провайдеру “Маклаут”

Колись це був інтернет лише для Південно-Західному району, а сьогодні його компанія надає послуги не тільки у Черкасах, а й далеко за їх межами.

Віталій Лаут своєю роботою довів, що, попри складну економічну ситуацію в Україні, можна якісно надавати сервіс для своїх абонентів і навіть вигравати конкуренцію у провідних всеукраїнських провайдерів.

Також його компанія завжди активно виконує і соціальну місію – зокрема це технічна підтримка різноманітних спортивних заходів, а також безкоштовне розміщення камер відео спостереження у різних частинах міста.

 

Андранік Казарян – співзасновник будівельної компанії “Надія”

(Цьогоріч читачі Zmi.ck.ua вирішили віддати свої голоси одразу за двох представників відомого на Черкащині забудовника. Тому, щоб не повторювати інформацію про успіхи компанії, коротко розкажемо про соціальний проєкт, який започаткував переможець рейтингу)

У Черкасах планують облаштувати ділянку набережної, пішохідні алеї в мікрорайоні Митниця, а також реконструювати будівлю Рибного ряду та прилеглу територію.

Такі публічні простори міста включили до всеукраїнського архітектурного конкурсу "Архітектура змін".  Основним ініціатором втілення цієї ідеї є саме Андранік Казарян. Наразі архітектори готують концепції, кращі з яких можуть бути покладені в основу подальшого проєктування.

Таким чином, забудовник переконаний, що цей проєкт дасть можливість продовжити перетворювати Черкаси у привабливе місце не тільки для містян, а й для туристів. Адже своїм головним принципом у роботі Казарян вважає створення доступного комфорту для людей.

Вибір редакції

Анатолій Бондаренко – міський голова Черкас

Для Анатолія Бондаренка 2019 рік був непростим.  Як у господарському плані, так і політичному. З одної сторони, йому вдалося відремонтувати 230 тисяч квадратних метрів черкаських доріг і тротуарів, встановити нарешті Колесо огляду в Сосновому борі, а з іншої – жителі міста не забули скандал щодо тарифів на обслуговування багатоквартирних будинків та вивезення багатогабаритного сміття. Цю історію проти нього активно використовують опоненти.

Політично Бондаренко дистанціювався від ВО “Батьківщина”, від якої обирався на минулих виборах міського голови, і восени 2020 буде, скоріше за все, балотуватися на нинішню посаду як позапартійний.

(Редакція Zmi.ck.ua розуміє безпосередній вплив міського голови Черкас на безліч процесів, які є важливими, тому саме цим і обумовлено рішення про фінальне включення до цього рейтингу)

 

Віктор Євпак –  політик

Минулоріч Віктор Євпак вперше спробував власні сили на виборах до Верховної Ради України, залучившись підтримкою партії Святослава Вакарчука – “Голос”. 

В результаті молодий політик зумів здобути друге місце по 194 округу, поступившись лише представниці від “Слуги народу” Любові Шпак.  Можна сміливо стверджувати, що перший млинець вийшов не нанівець. Нині саме Віктора Євпака розглядають як головного опонента для діючого міського голови Черкас Анатолія Бондаренка на майбутніх виборах. Та і сам Віктор не приховує своїх мерських амбіцій.

Водночас він продовжує багато займатися волонтерством та меценатством.

(Під час збору пропозицій кандидатів до рейтингу чимало користувачів включили Євпака одразу в декілька категорій – “Політика”, “Меценати і волонтери”, а також “Бізнес”. Тим самим засвідчивши його активну роль у суспільному житті)

У матеріалі використані фото із персональних сторінок діячів у Facebook, відкритих джерел в інтернеті, телеканалу "Антенна".

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

30 листопада 2023
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:05
У Черкасах в ДТП постраждав пішохід
19:09
На Черкащині колишній сільський голова завдав збитків громаді на більше мільйона гривень
18:01
У Черкасах виявили водія, який був позбавлений права керування та з ознаками сп'яніння
17:00
Жовтий рівень небезпеки: у Черкаській області прогнозують ожеледицю
16:43
На Черкащині через необережне куріння у житлових будинках сталися дві пожежі
16:15
Проведе понад 3 роки за ґратами: у  Жашкові водій напідпитку скоїв ДТП
15:59
На Черкащині мати покинула свою півторарічну дитину, а сама виручала знайомого
15:33
На Звенигородщині затримали лікаря-нарколога, який збував метадон
14:59
На Золотоніщині браконьєр завдав понад два мільйони збитків державі
14:03
У Черкасах на перехресті збили людину
13:44
На Смілянщині сталася аварія: троє осіб постраждали, серед них дитина
13:24
Працівникам Черкаської міської ради на фронті потрібна допомога
12:56
У Звенигородці п’ятеро осіб побили неповнолітнього
12:29
У Черкасах для дітей пільгових категорій на мільйон гривень закуплять новорічних подарунків
12:23
Знайдені у Черкасах людські рештки відправлять на ДНК-експертизу
11:53
У Черкасах повернули безкоштовне харчування для школярів молодших класів
11:26
У Каневі в останню путь проведуть полеглого воїна
10:43
У Черкаській області перевищений епідпоріг захворюваності
10:07
Черкаські фехтувальники здобули нагороди чемпіонату України
09:47
Британський кіноактор збирає кошти на облаштування бомбосховища для школярів з Черкащини
09:08
У Черкасах під час негоди поламало більше сотні дерев
29 листопада 2023
20:00
Мешканців одного з мікрорайонів Черкас просять зробити запаси питної води