03.05.19 09:00

Вертикальна клумба як у Шанхаї, скейт-парк та елінг за 20 млн: які цікаві об’єкти з’являться в Черкасах уже цього рокуВертикальна клумба як у Шанхаї, скейт-парк та елінг за 20 млн: які цікаві об’єкти з’являться в Черкасах уже цього року

 

Про те, чому Черкасам необхідно стати спортивною столицею України та як розвиватимуть місцеві парки й пляжі в 2019 році, Zmi.ck.ua розповів заступник міського голови Юрій Ботнар.

Про розвиток спорту

– Наша мета – перетворити Черкаси в спортивну столицю. Це достатньо амбітна ціль, утім, є чи не єдиною потенційною можливістю для позиціонування міста на економічній карті України. На жаль, ми не можемо похизуватися архітектурою, як у Львові, або ж морем, як в Одесі чи розвинутою промисловістю, як у Харкові. Натомість у Черкасах маємо гарний місцевий спорт та інфраструктуру, яку можна і треба розвивати.

Ми можемо перетворити наше місто в центр спортивного туризму. Це даватиме реальні надходження до бюджету. Сюди приїжджатимуть люди із «живими» грошима та залишатимуть їх тут. Це приноситиме прибутки середньому бізнесу – готельному, ресторанному, у сфері послуг тощо.

Тому ми вважаємо перетворення Черкас на спортивну столицю одним із пріоритетних та перспективних напрямків розвитку міста. Для нас це не просто гасло, це шлях.

Про спортивну інфраструктуру та інвентар

– Ми розуміємо, що для початку треба зробити певні видатки та інвестувати в розвиток спортивної інфраструктури. Цьогоріч місто спрямує на спорт безпрецедентні кошти. 20 млн гривень передбачили на будівництво елінгу – будівлі бази веслувальників, що, до речі, також дозволить проводити всеукраїнські й навіть міжнародні змагання. Ще 20 мільйонів спрямуємо для придбання інвентарю, на реконструкцію, ремонти й оновлення інфраструктури спортивних комплексів та шкіл.

Нам часто закидають нібито ми поводимось, як комуністи. Єдине, що є з ними спільного – востаннє такий розвиток спорту дійсно відбувався ще до Незалежності.

Несправедливо вимагати перемог у наших спортсменів, якщо вони, для прикладу, мають вчитися грати в хокей на траві, але без ключок, або готуватися до змагань із тріатлону без велосипедів. У 2018 році деякі спортивні школи вперше отримали будь-яке нове обладнання за останні 5, 10, 15 років.

Про гімнастичний комплекс

Станом на 30 вересня 2018 року комплекс був повністю готовий до роботи. Відтоді в ньому вже відбуваються тренування.

На сьогодні в місті сотні об’єктів, які давно побудовані або реконструйовані, але так і не були здані в експлуатацію. Утім, увага прикута лише до цього комплексу. Чому його офіційно не здають? Формально – через відсутність телефонного зв’язку, який, згідно з проектом, має в ньому бути. Абсурдно, але бюрократія заважає розвивати місто.

Переконаний, що деякі діячі готували цьому комплексу долю типового «довгобуду». Тож наша свободівська команда наполягла на інтенсивності робіт у минулому році та важливості їх завершення. Неймовірно, але лише на нещодавній сесії міськради взагалі було визначено замовника будівництва. Основною причиною не введення в експлуатацію є недбале ставлення до документації з 2016 року.

Ми хочемо, аби вже в цьому році гімнастичний комплекс був зданий в експлуатацію.

Цьогоріч за нашою пропозицією буде встановлено відеокамери в залах для змагань та змонтовано в холі монітори, щоб батьки, сидячи на дивані, могли спостерігати за заняттями своїх дітей. Водночас, впорядкуємо і прилеглу навколо комплексу територію.

Про оргтехніку для спортивних шкіл

– Стан спортивних шкіл міста нині наскільки зубожілий, що інколи хапаєшся за голову. Для прикладу, відбуваються змагання з боксу й син одного з тренерів намагається увімкнути гімн із мобільного телефону. Інколи це не виходить, бо йому в цей час може хтось подзвонити. Звичайно, ми купимо акустичну систему. Або представники “Вулкану” просять придбати для школи лазерний принтер, оскільки в них немає можливості навіть надрукувати заявки для участі спортсменів у різних змаганнях. І таких прикладів можна навести безліч! Це соромно, що стільки часу на потреби спортсменів влада закривала очі. І лише останнім часом ситуація почала змінюватися.

Усі спортивні школи Черкас мають бути технічно забезпечені необхідним, бо говорити про спортивну столицю, але не мати елементарних речей – як мінімум дивно.

Про Центральний стадіон

– Цього року будемо оновлювати інфраструктуру нашого стадіону. Відремонтуємо роздягальні, фойє та фасад будівлі спорткомплексу “Сокіл”, облаштуємо й прилеглу територію навколо. Тут має бути затишно та комфортно. Нині цей комплекс, який в 2017 році з балансу державного підприємства «Фотоприлад» передали місту, гостро потребує ремонту.

Плануємо зробити реконструкцію ще одного спортивного майданчика на стадіоні та облаштувати там штучне покриття. Обов’язково відремонтуємо й залу боксу – хочемо зробити її найкращою в місті з найбільш сучасним спорядженням.

Окрім того, передбачили фінансування для створення хостелу на території стадіону. У ньому матимуть змогу зупинитися спортсмени, які приїжджатимуть до нас на змагання. Це буде зручно і знову ж таки приноситиме місту додатковий прибуток.

Також облаштуємо стаціонарну арену для боксу на одному з майданчиків на Центральному стадіоні. Такі арени є лише в кількох містах України: там вони приватні. У Черкасах це буде муніципальний об’єкт: встановимо трибуну, накриття та власне ринг. На ньому можна проводити змагання в теплу пору року.

Про СК “Будівельник”

– У цьому спорткомплексі, передовсім, облаштуємо систему пожежної сигналізації. У “Будівельнику” постійно проводяться різні змагання, збирається чимало учасників та глядачів, тож ми маємо подбати про безпеку. Будемо ремонтувати там і покрівлю, зараз оновлюємо проектно-кошторисну документацію для системи вентиляції шляхом встановлення системи рекуперації (це такий наступний вид вентиляції. – ред.).

Спортивний День Незалежності

– Як і минулого року, збираємося провести День Незалежності в Черкасах у спортивному форматі під гаслом “Твоя Сила – твоя Незалежність”. Основною локацією, де сконцентруємо більшість подій, залишиться Центральний стадіон.

Зараз ми думаємо над родзинками та гостями фестивалю, новим рекордом, який об’єднав би навколо себе громаду.

Звісно, набагато простіше спрямовувати кошти на давно проторені шляхи. На те, що приносить видимий сьогочасний результат, – парканчик чи лавочки, наприклад.

Ми все ж таки говоримо про перспективу, те, що даватиме результат через певний час. Надалі в планах у кожному мікрорайоні міста встановлювати спортивні майданчики, будемо пропагувати здоровий спосіб життя та створювати відповідну мотивацію для людей, аби фізична культура і спорт стали масовими, аби ними займався кожен мешканець Черкас.

Про черкаські парки та пляжі

– На парки та пляжі цього року вперше за всю історію депутати Черкаської міської ради виділили 40 млн грн. Перетворення відбуватимуться зокрема в парку «Сосновий бір», «Хіміків», «Перемога», «Казка», «Європейський», у «Долині троянд» та у скверах «Митницький» і «Юність». І це, подекуди, будуть дуже докорінні зміни.

На майже 2 млн грн придбаємо новий інвентар та техніку для утримання паркової інфраструктури.

Сосновий бір

– Плануємо збудувати тут нове освітлення, реконструювати Міст кохання, облаштувати майданчик для вигулу та дресирування собак. І попри складнощі, сподіваємося цього року потішити містян уже встановленим і робочим атракціоном «Колесо огляду».

Парк «Перемога»

– Тут облаштуємо нове освітлення, аби люди могли гуляти в ньому ввечері. У планах – створювати цікаві атракції, притаманні для вечірнього часу. Можливо, лазерні проекції. Це стосується не лише цього парку.

Також хочемо встановити тут систему поливу. Це надзвичайно важливо, тому що саме через відсутність зрошення сохне трава. Система поливу – це однозначно корисно, маємо дбати, аби в Черкасах було якомога більше зелені і квіту.

Найближчим часом плануємо оновити “Літак”. Переконаний, що черкасцям сподобається. Натомість наразі цей пам’ятний знак просто небезпечний.

Дитячий парк

– Цього року в ньому встановимо нове освітлення, відремонтуємо адміністративну будівлю. Також почнемо розробляти проект для реконструкції фонтану й вхідної групи. Думаю, вже наступного року парк буде суттєво оновлено і він стане ще однією окрасою центру міста.

Про набережну

– Черкаська набережна – це чудове місце для відпочинку та прогулянок. Але зараз на часі її ремонт. Цього року почнемо з виготовлення ПКД. На жаль, частиною набережної опікується «Дирекція парків», частина – у приватній оренді, і ще частина – на балансі департаменту архітектури та містобудування. Це створює суттєві бюрократичні перешкоди.

Ще однією родзинкою в нашому місті може стати вертикальна клумба. У Шанхаї, Мадриді та в інших містах світу бачив такі клумби – це дуже гарно. У нічному освітленні вони мають просто чарівний вигляд. Зараз ми ще визначаємося з місцем, де б її краще було розмістити. Поки хотів би бачити її саме на набережній.

Також збираємося виготовляти ПКД для реконструкції скверів за обласною радою та імені В’ячеслава Чорновола на Хімселищі, побудувати скейт-парк на території Європейського парку, що розташований у мікрорайоні Митниця.

Про пляжі

– Продовжимо впорядкування двох комунальних пляжів – Митницький і Соснівський. Зокрема на Митницькому маємо облаштувати сучасний дитячий майданчик, а на Соснівському звести будиночок для обслуговуючого персоналу. Придбати туди рятувальну вежу і загалом провести впорядкувальні роботи, щоб пляж був схожий на пляж, а не на дике узбережжя.

Про Долину троянд

– У цьому році заплановано суттєво оновити Долину троянд. Хочемо облаштувати в ній зручні доріжки з твердим покриттям, облаштуємо кімнату матері та дитини. Спочатку ми планували встановити їх три, в різних парках, однак поки що зробимо одну. Послухаємо всі "за" та "проти", з’ясуємо, що можна додати, як покращити. А вже потім вирішимо, в яких парках, скверах, зонах відпочинку обладнати. Я бачив таку кімнату у Івано-Франківську і вона чудово сприймається матерями, бо це дуже зручно.

Окрема тема – із реконструкцією скверу Юність, яка відбудеться вже цього року.

Зараз коригуємо проектну документацію. Впевнений, що це стане окрасою нашого міста й ще однією родзинкою Черкас (Про це детальніше незабаром читайте на Zmi.ck.ua).

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

02 лютого 2023
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:18
Відзавтра на Черкащині очікують похолодання
19:21
Юний черкаський піаніст посів призове місце на міжнародному конкурсі
18:21
Черкаська молодь з інвалідністю допомагає захисникам
17:18
У Черкаському перинатальному центрі за місяць народилося 113 дітей
16:11
Нелегал із росії, якого виявили на Черкащині, має покинути Україну
15:45
Як на Черкащині нараховуватимуть компенсацію за комуналку
15:17
Загинули на Донеччині: в Черкасах провели в останню путь двох захисників
14:58
На Черкащині викрили членів наркоугруповання (ФОТО)
14:14
Черкаські учні роблять печиво та окопні свічки для військових
13:51
У черкаській бібліотеці організували арт-терапію для дітей
13:11
На Черкащині судитимуть жителя Донеччини, який передавав ворогу дані про місця дислокації ЗСУ
12:40
Черкаські учні перемогли на конкурсі міжнародного рівня
12:23
В Умані чоловік викрав із гаража три ретро-автомобілі (ФОТО)
11:49
Черкаські триатлоністи вибороли низку нагород на чемпіонаті України
11:19
До кінця літа в Черкасах планують побудувати приміщення для лінійного прискорювача 
10:56
Президент нагородив медаллю черкаського військовослужбовця 
10:17
На Жашківщині судитимуть п’яного водія, який намагався підкупити поліцейських
09:51
Де на Черкащині можна придбати інсулін
09:22
Перелік об’єктів топоніміки міста Черкаси, які перейменовані в 2015 – 2022 роках
01 лютого 2023
20:14
"Жовтий" рівень небезпечності: черкащан попереджають про ожеледицю на дорогах
19:23
Українські військові знищили за добу ще 920 росіян і вісім танків
19:17
У разі влучання снаряду: черкаські рятувальники навчалися гасити пожежу на комбінаті (ФОТО)