Черкаські підприємці скаржаться на тиск правоохоронців
Реклама
Найбільше підприємці «страждають» від несанкціонованих перевірок УБЕЗу, - стверджує голова Ради підприємців Черкащини Ольга Раков, пишуть "Новини Черкащини".
- З несанкціонованими перевірками УБЕЗу ми страждаємо найбільше. Навіть зараз, коли підприємець останню копійку віддає на АТО, вони проводять перевірки, щоб отримати черговий хабар, - заявила на сьогоднішньому круглому столі за участю підприємців, представників громадськості і керівництва прокуратури Ольга Ракова.
Так, за її словами, на черкаських підприємців тиснуть, вимагаючи документів на контрафактну продукцію, яку виготовляють у підпільних цехах Одеси, Харкова, Хмельницького.
- Приходять і кажуть: «Товар у тебе контрафактний, немає документів. Ми або конфіскуємо товар, або платіть штраф». Звісно, люди відкупляються. У них є такса: або гроші, або 300 літрів бензину. Коли ми підняли шум, то в міліції сказали, що це під виглядом УБЕЗу їздили і брали хабарі бандити. Але ми знаємо, що це не так, бо така практика продовжується: вони досі ходять по ринках і магазинах, - розповіла Ольга Федорівна.
Вона зауважила, що таким же способом тиснуть і на підприємців, що торгують рибою. Зокрема риббригади, які мають ліцензію на вилов, обмежені лімітом, який встановлює рибоохорона. Цей ліміт вони виловлюють за місяць, а потім, щоб якось вижити, займаються виловом без дозвільних документів, доставляючи підприємцям зайві проблеми з контролюючими і правоохоронними органами. Підприємець переконана, що такі схеми добре знайомі рибоохороні.
- Зараз підприємці, які працюють у правовому полі, заявляють, що підуть у «тінь», тому що 50% виробництва працює нелегально, і ми стаємо неконкурентоспроможними. Ті, хто працює легально, платять величезні податки, а ті, хто працює в гаражах, приватному секторі, не платять нічого, - каже Ольга Ракова.
У відповідь прокурор області Юрій Шеремет заявив, що зазначені факти мають доходити до органів прокуратури.
- Якщо працівник УБЕЗу дійсно прийшов до підприємця із метою отримати хабар, то такі факти мають доходити до органів прокуратури. Ми робитимемо все, щоб таких випадків не було. А щодо вилову риби, то це проблема дотримання ліцензійних правил. Якщо будуть сигнали про неналежне виконання контролюючих функцій відповідними органами, якщо там буде кримінал, то ці відомості вноситимуться в єдиний реєстр досудових розслідувань і ми проводитимемо перевірки у рамках кримінального провадження, - зауважив Юрій Шеремет.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter