Реклама
Реклама
15.01.21 10:15
Реклама

Фракція "За Майбутнє" ініціює звернення про запровадження мораторію на підвищення комунальних тарифів


Фракція

 

Міський голова Анатолій Бондаренко скликав позачергову сесію, яка відбудеться у четвер 21 січня. Центральним питанням порядку денного стане звернення до Президента України, Верховної ради України та Кабінету Міністрів України з приводу підвищення тарифів на комунальні послуги. Відповідний проект рішення підготувала депутатська фракція "За майбутнє".

Про це повідомляє пресслужба Черкаської міської ради.

"Увесь світ зараз живе в складні часи, українці вже й так виснажені карантинними обмеженнями. Підвищувати ціну на тепло, газ, електрику в таких умовах – неприпустимо, – прокоментував Анатолій Бондаренко. – Ці тарифи – грабіжницькі. Ми будемо відстоювати права містян та захищати кожного жителя".

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України та Національна комісія, котра здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), прийняли низку постанов, які з 1 січня 2021 року підвищили тарифи на газ та його доставку, електроенергію та як наслідок наступні підвищення тарифів на опалення та гарячу воду.

Депутатська фракція "За Майбутнє" ініціює звернення стосовно введення мораторію терміном на один рік на дію всіх постанов, якими підвищили тарифи на газ та його доставку, електроенергію, опалення та гарячу воду. У ньому, водночас, просять перевірити необґрунтоване підвищення тарифів.

ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ

Черкаської міської ради до Президента України, Верховної ради України та Кабінету Міністрів України щодо необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на один рік на підвищення тарифів на енергоносії

На сьогоднішній день жителі України, як і всього світу боряться з пандемією коронавірусу COVID-19 та змушені долати наслідки запровадження карантинних заходів, які значною мірою обмежили права та свободи більшості жителів країни та погіршили їхній матеріальний стан.

Відповідно до статті 1 Конституції України, Україна є соціальною, правовою державою, що виражається у соціальній спрямованості економіки, праві громадян на соціальний захист та достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, який включає достатнє харчування, одяг, житло.

Конституцією визначено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Керівництво держави зобов’язане діяти виключно в інтересах громадян країни та приймати рішення для захисту та реалізації прав, свобод та соціальних гарантій.

Однак, Кабінетом Міністрів України та Національною комісією, котра здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) було прийнято ряд постанов, які з 1 січня 2021 року, підвищили тарифи на газ та його доставку, електроенергію та як наслідок наступні підвищення тарифів на опалення та гарячу воду. Прийняті постанови про скасування пільг та підняття тарифів за послуги ЖКГ призведе до збідніння громадян, погіршення їх життєвого рівня та унеможливить реалізацію основних потреб.

Прикро констатувати факт, що в супереч офіційних обіцянок керівництва держави зменшити вдвічі тарифи на тепло, уряд та підзвітні йому органи виконавчої влади піднімають вартість тарифів енергоносіїв для споживачів від 5% до майже 50% відсотків.

Так, до прикладу у місті Черкаси вартість водопостачання та водовідведення для мешканців приватного сектору за рік збільшилась на 50,4% з 16,908 грн за 1 м 3 до 25,428  грн за 1 м 3. Така динаміка збільшення спостерігається у вартості всіх житлово-комунальних послуг.

Органи державної влади зобов’язані реалізовувати гарантії соціального захисту населення при оплаті за житлово-комунальні послуги та вживати заходів для випередження зростання доходів населення над зростанням цін/тарифів на житлово-комунальні послуги. В такий важкий для громадян час, держава повинна забезпечити збереження соціальних гарантій та приймати рішення для збільшення розміру надання допомог, пільг та субсидій для людей, котрі знаходяться за межею виживання. Однак, субсидія як соціальна гарантія для самих незахищених верств населення, не зможе в повній мірі покрити різницю в нових тарифах та можливістю простих українців їх оплатити, оскільки, при плануванні витрат Державного бюджету України на 2021 рік, Кабінет Міністрів України скоротив видатки на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій форм. Порівняно з 2018 роком обсяг субсидій зменшився майже удвічі, з 71-го млрд грн до 36 з половиною млрд грн.

Такі дії органів державної влади викликають зростання рівня напруги та соціального збурення громадян країни, які розпочали масові акції протесту по всій Україні.

Видатки на субсидії можуть зменшуватись лише у двох випадках: при порівнюваному зниженні цін на енергоносії, або ж при відповідному зростанні доходів громадян. Водночас, в Україні сталося все з точністю до навпаки – здорожчання комунальних послуг відбувається не завдяки економічним досягненням, а на тлі глибокої економічної кризи, в якій опинилися більшість громадян України.

Окрім цього, європейський підхід до подолання негативних наслідків пандемії COVID-19 полягає у серйозній підтримці бізнесу і громадян у випадку, якщо центральний уряд чи місцева влада впроваджують карантин або локдаун. У нас цього, на жаль, не сталося: майже за рік пандемії уряд не спромігся налагодити дієві механізми та знайти резерви такої підтримки у монетизованій формі. Натомість, влада ввела кілька локдаунів, максимально заморозивши ділову активність, знищивши тисячі дрібних та середніх бізнесів, а інші поставивши на межу виживання.

Фактично, влада навіть не думала про пошук реальних механізмів підтримки громадян, адже у вказаних умовах зупинення зростання тарифів було б очевидним базовим заходом сприяння та допомоги людям. Подорожчання вартості комунальних послуг, в умовах економічної і політичної кризи, в яких опинилося наше суспільство, є злочином проти народу України.

Ми, депутати Черкаської міської ради, виступаємо проти збільшення тарифів на комунальні послуги для населення без забезпечення належного рівня соціальних гарантій для незахищених верст населення.

Також вважаємо, що керівництво держави зобов’язане вжити всіх необхідних заходів для здійснення перевірки необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та зупинити дії постанов Кабінетом Міністрів України та НКРЕКП, які підвищили вартість енергоносіїв для населення на період дії карантину, для можливості забезпечення достатнього життєвого рівня громадян.

Враховуючи думку та потреби громадян, з метою досягнення балансу інтересів споживачів комунальних послуг, суб’єктів господарювання та держави вимагаємо:

1. Запровадити мораторій терміном на один рік на дію всіх постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, котра здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якими з 1 січня 2021 року було підвищено тарифи на газ та його доставку, електроенергію, опалення та гарячу воду.

2. Підготовити та ухвалити відповідні зміни до Державного бюджету на 2021 рік, якими передбачити виділення достатнього розміру коштів для покриття потреби у пільгах та субсидіях соціально незахищених верств населення.

3. Здійснити перевірку законності та обґрунтованості збільшення вартості енергоносіїв прийнятих відповідно до постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, котра здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

16 червня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
17:32
Черкащина увійшла до ТОП-10 областей за рівнем економічної стабільності
15:32
У Черкасах попереджають про значні дощі
13:20
Довбик визначився, де хоче грати у наступному сезоні, - ЗМІ
11:12
Минулої доби один із районів Черкащини став дощовим лідером України
09:57
У Золотоноші троє бійців отримали квартири у новобудові
15 червня 2024
15:50
На Черкащині відбулися зміни у графіках погодинних відключень
14:13
На Золотоніщині автомобіль потрапив у річку: є загибла
13:20
Як черкащанам правильно передати покази електролічильника та у який період
11:50
У Черкаській міськраді пояснили, чи потрібно звертати увагу на платіжки від "Нової якості" за сміття
09:30
"Марш подяки" у Черкасах: випускники висловили вдячність захисникам України
14 червня 2024
20:42
У Черкасах відбулася прем’єра документального фільму "Журналіст у формі" в пам’ять про Володимира Мукана
19:25
В Умані попрощаюються із бойовим медиком
18:25
На Черкащині протягом 15 годин вимикатимуть електропостачання 
17:20
Жителя Чигиринщини, який зловив менше 20 рибин, судитимуть
16:36
Житель Уманщини наловив річкових раків та завдав збитків на понад 100 тисяч
16:23
Знищили близько 400 кущів: у Звенигородці містяни обурені через знищені троянди біля меморіалу Героям
15:09
У Черкасах на вході парку, який повернули громаді, встановили прапор міста та комунального підприємства 
14:49
На Черкащині прогнозують негоду
14:12
Назавжди 39: у Черкасах попрощалися із полеглим військовим
13:42
У Черкасах деякі тролейбуси тимчасово змінять свій маршрут 
13:04
На Черкащині відключення світла почнуться раніше
12:13
Висипалося близько двох тонн тушок свинини: стало відомо деталі ДТП на Звенигородщині