25.11.21 12:48

Місто води - місто життя: в Черкасах прийняли стратегію розвитку на десять років Місто води - місто життя: в Черкасах прийняли стратегію розвитку на десять років 


Сьогодні під час засідання сесії міської ради прийняли стратегію розвитку міста Черкаси на 2032 рік.

Про це повідомляє кореспондент Zmi.ck.ua. 

Як зауважив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, було проведено десятки онлайн та офлайн обговорень, адже стратегія - це спільне бачення. 

"Одним з пріоритетних завдань під час розроблення стратегії було узгодження думок і стратегічного бачення. Обговорення нового бачення, цілей, підходів, під час розробки стратегії супроводжувалось аналізом статистичних даних і формуванням пріоритетів, пропозиціями депутатських фракцій, роботою структурних підрозділів. Проведено десятки онлайн і офлайн обговорень, зібрано коментарі й побажаннями черкащан. Адже стратегія – це спільне бачення жителів, органів влади, підприємців і зовнішніх партнерів майбутньої громади", - зауважив міський голова Анатолій Бондаренко.

Стратегія міста відображає змістовні та просторові пріоритети на найближчі 10 років і є основною передумовою для більш детального планування галузей розвитку міста.  В центрі уваги – перебувають людина та її добробут і здоров’я. Було проаналізовано стратегічні документи міста, документи регіонального, національного та міжнародного рівня, зокрема Зеленої угоди ЄС, інших міст України, також провели публічні консультації, стратегічні сесії тощо. Зокрема, учасниками стратегічних сесій стали учасниками 540 жителів міста. 

"Прагнемо бути безпечним та комфортним місто, де жителі зможуть себе реалізувати. Не було жодної стратегічної сесії, де б не говорили про воду, екології, фокусі на людях", - зауважила представниця активної громади Олександра Грижинська. 

Які пріоритети в стратегії розвитку міста Черкаси? 

В основі стратегії покладені такі цінності: людина, екологія, безпека, творення, реалізації потенціалу, відповідальність, взаємодія,  толерантність. 
Як йдеться у проекті рішенні, було виокремлено чотири пріоритетних завдань: 

- Пріоритет 1: Дніпро - бренд та стиль міста. Основною метою цього напрямку  є створення впізнавального бренду міста та унікальної атмосфери навколо теми води, розвиток культури та туризму, відповідної інфраструктури. 

- Пріоритет 2: Економічне зростання. Основною метою є створення сприятливих умов для активізації підприємницької діяльності та поліпшення інвестиційного клімату, диверсифікація економіки, акцент на смарт-спеціалізацію, підвищення конкурентоспроможності підприємництва та підвищення його ролі у соціально-економічному розвитку міста, створення умов для інвестування в проекти, що спрямовані на розвиток, збільшення надходжень до міського бюджету, залучення до спільної роботи всіх зацікавлених секторів економіки, позиціонування міста як надійного партнера та перспективної території для ведення. 

- Пріоритет 3: Гармонійний розвиток особистості протягом життя. Основне завдання пріоритету є створення середовища для самореалізації і дозвілля, особистісний розвиток людини, розвиток системи освіти у місті, розвиток компетенцій поряд з формуванням сильної, відповідальної громади, командна взаємодія, здатність до вирішення комплексних  завдань, турбота про ближнього, посилення довіри та взаємодії через реалізацію спільних проектів.

- Пріоритет 4: Комфортне, ефективне і розумне місто. Має на меті  забезпечувати реалізацію проектів цифрової трансформації міста, забезпечувати політику  екологічної безпеки та збереження довкілля, ресурсоощадності та енергоефективності, передбачає просторову трансформацію міста у напрямку ревіталізації територій та, формування збалансованого житлового фонду, поліпшення сталої мобільності, розвиток і модернізацію інфраструктури міста, забезпечення високого рівня громадської безпеки міського середовища.
Реалізація Стратегії розвитку міста в найближче десятиліття дозволить місту ефективно використовувати існуючий потенціал та створити умови для сталого розвитку. Усі процеси, пов’язані з розвитком міста повинні розглядатись з точки зору інтегрованості з іншими сферами розвитку.

"Тут багато води й мало конкретики": як депутати оцінили стратегію? 

Після представлення стратегії питання до документу виникли в Нарека Казаряна. Зокрема, він зауважив, що не помітив там індикаторів досягнення результату - по кількості чи по якості. Також зауваження до проекту були й в депутата Павла Карася. 

"Тут є багато води, й мало конкретики. Він схожий на реферат на вільну тему. Наприклад, через 10 років ми маємо відмовитися від вугілля, про це нічого немає. Ми не виживемо на одному туризмі. Якщо виживемо, то покажіть розрахунки. Немає відповідей на конкретні запитання. Я не можу говорити, що це той документ, за яким ми можемо жити", - зазначив Павло Карась. 

Депутат Сергій Кудактін не згоден, що наріжним каменем треба ставити, що Черкаси - це місто води, зокрема й тому, що вже в другій половині червня - Дніпро вже зелене. За його словами, велику увагу приділено туризму. Але відпочинок в Єгипті, наприклад, може бути навіть дешевший, ніж в Україні. 

Натомість Олександра Грижинська зауважила, що Черкаси не будуть конкурувати з Єгиптом, а кияни не відпочивають у своєму місті, бо воно дуже перенасичене й так. 

Підтримав проект стратегії депутат Віктор Євпак. 

"Це не є детальний документ дій, які ми вже завтра почнемо. Це класична стратегія, яка показує, як ми маємо рухатися. Не мати його - це ще гірше. Цей документ реально нормально написаний. Тут немає показників, тому що хоча б потірбно мати інструменти їхнього замірення. Для мене, як черкащанина, головний показник - це кількість робочих місць. Ми конкуруємо сьогодні з містом Умань, а не з Києвом. В Умань влітку приїжджає багато туристів. Ми будемо голосувати за стратегію", - зауважив Віктор Євпак.

У результаті за стратегію міста проголосували 36 депутатів. Не голосували - 5 осіб.

Детальніше про стратегію можна прочитати ТУТ.

Теги: стратегія розвитку, засідання сесії, пріоритети

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+EnterОстанні новини

01 грудня 2021
14:11
Власні рахунки для дітей: Зеленський анонсував запуск економічного паспорта українця
13:40
Світла пам'ять: на Черкащині померла завідувачка дитсадка
13:15
Черкаський травматолог отримав відзнаку "Заслужений лікар України"
13:00
У Черкасах декілька будинків залишилися без водопостачання
12:42
Реконструкція медзакладів та будівництво інфекційної лікарні: як будуть розвивати медицину Черкащини в найближчі роки
12:19
На Центральному ринку в Черкасах горів торговий павільйон
11:48
У Черкасах зіштовхнулися три автомобілі: постраждала вагітна жінка (ФОТО)
11:16
COVID-19 на Черкащині: діагноз підтвердили ще у 557 людей
10:55
На Черкащині попрощалися з вихователькою дитячого будинку сімейного типу
10:20
Черкаську обласну лікарню очолив новий керівник
09:52
Через підпал на Черкащині горів житловий будинок
09:26
Хто в перший день зими буде в Черкасах без світла (адреси)
30 листопада 2021
20:14
Завтра на Черкащині буде вітряна та холодна погода
19:17
Черкаський школяр зібрав кубика Рубіка менш ніж за 20 секунд
18:25
Запасайтеся водою: завтра в Корсуні вимкнуть водопостачання
17:22
Звернулась до поліції через 10 днів: в Черкаській області на пенсіонерку напав чоловік
17:00
Черкаський "ЛНЗ" позмагається за путівку до чвертьфіналу Кубку України
16:18
Вандалів, які знову пошкодили лавку в Черкасах, хочуть спіймати (ФОТО)
15:48
У центрі Черкас за оновленим приміщенням театру без дозволів будують МАФ
15:41
У Черкасах дитина проковтнула булавку
15:13
Збитки понад 30 тисяч: у Черкаській області затримали браконьєра
14:49
У центрі Черкас не працюють світлофори: що сталося
14:14
На черкаському перехресті не розминулись ЗАЗ та ВАЗ (ФОТО)