17.02.21 10:27

“На 197 виборчому окрузі працювати будемо лише на перемогу”, - Андрій Іллєнко“На 197 виборчому окрузі працювати будемо лише на перемогу”, - Андрій Іллєнко

 

Призначення народного депутата Олександра Скічка на посаду голови Черкаської ОДА активізувало політичні процеси в області, адже восени мають відбутися перевибори до Верховної Ради на 197 виборчому окрузі.

Цей факт вже породив ряд політичних чуток та офіційних заяв щодо претендентів, які планують позмагатися за депутатський мандат. Нещодавно до них приєднався ще один політик – куратор ВО “Свобода” у Черкаській області Андрій Іллєнко, який у інтерв’ю Zmi.ck.ua підтвердив свої політичні плани.

-Так, не приховую, що маю намір балотуватися восени на 197 виборчому окрузі до Верховної Ради. Вважаю Черкащину своєю малою батьківщиною, тому що в мене батько родом із Черкас (іменем Юрія Іллєнка названа одна із вулиць міста, – Ред), по маминій лінії родина з Канева. Фактично все моє дитинство пройшло в селі Прохорівка Канівського району. Зараз там наше родинне гніздо.

Про причини майбутнього балотування на одному із округів Черкащини:

- На Канівщині похований мій батько, я їй зараз там регулярно буваю. І не тільки там, але й в Золотоноші, Каневі, Черкасах. Дуже багатьох людей тут знаю. Причина не в тому, що десь звільнився округ і я вирішив іти. Причина в тому, що в мене прив’язка до цієї землі. У мене за неї болить душа. Я хочу, щоб тут було краще. Я маю досвід як це робити і бажання.

Про конкурентів:

- Прекрасно розумію, що буде дуже велика конкуренція. Абсолютно її не боюсь, тому що все своє життя не уникав її. Навпаки готовий до нього. Я два рази обирався народним депутатом по мажоритарному округу. Це був дуже складний округ. Вперше обрався до Верховної Ради у 25 років, тим самим став наймолодшим депутатом парламенту. Тоді був аспірантом університету, а моїм конкурентом була Галина Герега, яка входить до числа найбагатших людей України, на той час в.о мера Києва. Всі казали, що це божевілля, що з нею не можна конкурувати. Але ми зустрілись із тисячами людей і перемогли.

Я справді готовий максимально віддати свої сили, щоб представляти громаду Черкащини, не олігархів, не партійні бренди, а людей. Переконаний, що будуть сильні конкуренти і будуть серйозні варяги, які будуть тут з’являтися перед виборами, які будуть розказувати, як вони люблять Черкаси, Канів, Золотоношу і як вони хотіли тут жити й ось з’явився шанс. Але ще раз поясню, що якби це був будь-який інший округ, я б не розглядав для себе ці варіанти. йти на певну територію, не маючи до неї якоїсь глибокої прив’язки, це не чесно та фальшиво. Оскільки в мене лежить до цієї землі душа, тому і збираюсь тут балотуватися і налаштований тільки на перемогу.

Про агітацію:

- Працювати над перемогою на окрузі будемо всією партією. Просто впевнений, що наша команда і я на цей раз будемо дуже вмотивованими. Це не порожні слова. Можу зробить парі, що до 31 жовтня проведу більше зустрічей по округу, ніж усі конкуренти, разом узяті. Буду обмежений тільки в часі, щоб поспати. Ми будемо залучати максимально багато людей з усієї України, але акцент буде робиться на місцевих організаціях. Днями був чудовий марш у Золотоноші, Каневі. Найближчим часом в Черкасах буде потужна акція, з якої почнемо вже новий етап.

Про політичний фактор боротьби на перевиборах у парламент:

- Не зовсім згоден із тим, що ідеї націоналістичні, патріотичні занепали. Вони якраз розвинулися, сьогодні багато партій експлуатують цю риторику. Тому казати, що вони не мають підтримки, не зовсім правильно. Інша справ, хто користується цими ідеями. По-друге, я не вірю, що зараз на 197 виборчому окрузі великі шанси матимуть проросійські сили. У них є обмежена електоральна база, але вона збільшуватися не буде. Стосовно “Слуг народу”, то ми бачимо, що їхній рейтинг зменшується. І це вже й близько не те, що було в 2019 році. І сьогодні вже не має такого, що якщо виставити на окрузі табуретку і пофарбувати у зелений колір, то вона буде вигравати. Зараз так не буде. І це дуже великий фактор. На цих виборах жодна партія не буде гарантувати перемогу. Рейтинг партії безумовно буде впливати, але треба розуміти, що немає партії, яка є лідером, а це мажоритарні вибори. Тут перш за все грає роль особистість. Люди будуть голосувати не за партію, а за кандидата. Це дуже змінює загальну тенденцію.

Я - “свободівець”, не приховую цього, не змінюю свою партію, не бігаю від одних до інших кожні вибори. Маю тверду позицію і не змінюю її. Але тверезо розумію, , що для перемоги мені буде недостатньо лише голосів “Свободи”. Треба працювати з усіма громадянами, будемо переконувати інших і тих, які втомились від інших партій. Тут люди будуть робить вибір не на підставі того, кого яка партія висунула, а хто є хто.

Ми не лише будемо ставить національні та патріотичні питання, але будемо робить акцент і на соціальних, тому що сьогодні людей найбільше хвилюють питання тарифів, соціальної несправедливості, невиконаних обіцянок нинішньої влади, яка обіцяла золоті гори, а в результаті стало ще гірше. Ми розуміємо, що сьогодні в людей велике розчарування, але будемо показувати свою відмінність від інших, ми не будемо ховатися від людей, будемо йти до них, переконувати. І буде результат.

Про мотиви Олександра Скічка очолити Черкаську ОДА:

- Я з ним особисто не знайомий, ніколи не спілкувався і не дуже слідкував за його політичною діяльністю. Але коли з’явилась ця ситуація з його призначенням, то почав слідкувати за його виступами. І мені вони здались трохи дивними, тому що коли вже стояло питання, що його призначають на голову ОДА, то він почав так розставляти акценти: його головна мета – стати міністром інфраструктури і він це вважає для себе кар’єрним ростом та мотивацією. Можливо, помиляюсь. Але навіть із його слів, які вони говорив публічно, для нього посада голови Черкаської ОДА – це як тимчасовий трамплін до посади міністра.

Про стосунки “Свободи” із “Національним корпусом”:

- У нас з “НК” був підписаний маніфест, що ми з рядом партій визнаємо, що маємо спільну ідеологію й діємо в політиці спільно, як однодумці. Ми в 2019 році разом ішли на парламентські вибори, разом із “НК”, “Правим сектором” та іншими патріотами. І ми вважаємо, принаймні з нашого боку, що всі ці положення існують далі. Ми вважаємо НК дружньою організацією, з якою завжди будемо шукати підтримку, співпрацю та порозуміння. Тому що ми вважаємо, що є патріотами України і нам треба не розпорошувати сили, а діяти разом. Побачимо, як буде розвиватися співпраця, тому що в кожному регіоні між місцевими осередками вона має свою специфіку, але принаймні зі свого боку я максимально відкритий до будь-якої комунікації з НК. Точно налаштований конструктивно, готовий вести будь-які перемовини та дивитися вперед із надією на плідну співпрацю.

Про оцінку результатів “Свободи” на останніх місцевих виборах:

- Вони є досить різними, тому дуже складно оцінювати в масштабах України як однозначний успіх чи провал. Тобто це скоріше проміжний результат, який можна аналізувати з різних поглядів. Хто б що не говорив, але “Свобода” й надалі лишається однією з провідних політичних сил України, в нас близько тисячі депутатів у місцевих радах серед усіх партій України. У нас є три мери в обласних центрах. Визнаю, що в нас відбулося певне просідання по центральній Україні, не тільки в Черкасах. Але є окремі успішні історії, як наш мер Конотопа, який у місті прикордонному з Росією, вже вдруге став мером. Це говорить про те, що якщо справді працювати, якщо сконцентрувати зусилля, то результат може бути на нашу користь.

Про зміну керівництва обласної організації партії:

- Не хочу сказати, що до попереднього керівника обласної організації Юрія Ботнара були якісь претензії. Це було загальне, спільне рішення. Це була і позиція попереднього керівництва , цілком із сприйняття того, що мають відбутися кадрові зміни зараз. Мені здається, що кадрові зміни відбулися і зараз Сергій Воронов – це дуже хороший керівник для Черкаської області. Це фахова, молода та енергійна людина, але вже з досвідом. Він освітянин, гарно себе проявив себе в цій галузі. Я можу сказати тільки гарну характеристику про нього. Він як раз на мій погляд є частиною оновлення “Свободи”.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

21 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
09:38
У Черкасах протягом двох тижнів за деякими адресами будуть перебої гарячого водопостачання
20 квітня 2024
17:02
Одне із товариств сплатить майже 100 тисяч до бюджету Черкащини
14:41
Знайшли навіть автомобільні покришки та каністри: поблизу Черкас прибрали трикілометрову прибережну зону
13:11
Черкаським захисникам передали 10 квадроциклів та причепів до них
12:09
На Черкащині зацвіли більше сотні тюльпанів (ФОТО)
09:00
Поліція посилила патрулювання на вулицях Черкас
19 квітня 2024
20:01
Якою буде погода на вихідних у Черкаській області
19:02
В Умані чоловік намагався контрабандою вивезти культурні цінності
18:02
У Черкасах чоловік напідпитку повідомив про "фейкове" пограбування
17:01
Проект реконструкції набережної представлять на огляд у черкаському ЦНАПі
16:33
У Городищі прощатимуться із полеглим військовим
16:22
В Умані шахрай ошукав більше двадцяти людей в інтернеті на майже 200 тисяч
15:37
На Черкащині до ПЦУ приєдналася ще одна парафія
14:45
Небайдужий черкасець виявив незаконного мігранта
14:19
У Черкасах виявили групу молоді, яка мала близько 20 пакетиків з наркотиками
13:45
На Золотоніщині чоловік заборгував понад 100 тисяч гривень аліментів
13:03
Куди у Черкасах звертаться ветеранам та їх сім'ям за допомогою
12:58
Черкаські спецпризначенці отримали симулятори FPV-дронів
12:29
У Тальному на палаці Шувалова встановили охоронну дошку
11:52
Назавжди 22: у Черкасах прощатимуться із загиблим захисником
11:37
Черкасець зберігав вдома понад півкілограма наркотиків
10:48
У частину черкаських медзакладів повернули подачу теплопостачання