На Черкащині ветеран, який був у полоні, півтора року оформлював ту ж групу інвалідності, що і депутат облради за три місяці
Реклама


Військовослужбовець з Черкащини Анатолій Гладкий, який пройшов російський полон, мав тяжке поранення в області грудної клітки та пошкоджені внутрішні органи, півтора року не міг оформити другу групу інвалідності, пише ЗМІ.ck.ua.
“Cвою травму я отримав під час бойових дій біля Нової Каховки у жовтні 2022 року під час прориву противника. Біля танку розірвалася ворожа міна та її уламками пробило мені легеню, зламало ребра, які потім так і зрослися. Далі потрапив у полон і окупанти відправили до шпиталю у Крим, де я пробув місяць”, - говорить Анатолій Гладкий.
Обмін військовополонених відбувся 1 грудня 2022 року. Тоді Анатолій повернувся на підконтрольну Україні територію.
“Вже коли повернувся додому, то почав збирати документи для оформлення інвалідності. Статус учасника бойових дій у мене вже був, адже у 2016 по 2019 рік проходив службу в ЗСУ за контрактом. Тому в цьому плані було простіше. Однак сам процес збору документів, усі бюрократичні процедури для оформлення другої групи інвалідності у мене зайняв півтора року. Ще потрібно було довести, що це не я сам собі зробив поранення. Довелося звертатися за допомогою до адвокатів”, - відзначив нашому виданню Анатолій Гладкий.
Таку ж групу інвалідності внаслідок внесення військової служби у Звенигордському ТЦК отримав депутат Черкаської обласної ради Олександр Коваленко.
“Із перших днів повномасштабної війни у 2022 році я був призваний до лав ЗСУ. Проходив службу в роті охорони Звенигородського ТЦК у якості сержанта з матеріального забезпечення. Інвалідність отримав через те, що стався інфаркт під час військової служби. Три місяці проходив лікування та реабілітацію. Після цього був признаний непридатним для подальшого проходження служби. У мене є всі відповідні документи. Не боюся жодної перевірки”, - розповів свою історію на одній із сесій Коваленко.
Водночас свою другу групу інвалідності він оформив через три місяці як був списаний із військової служби.
Нагадаємо, що на Черкащині юридично досі існує МСЕК. Депутати Черкаської облради так і не ухвалили рішення про ліквідацію скандальної структури.
Сам Олександр Коваленко не підтримав пропозицію ОВА проголосувати за приєднання МСЕК до Черкаського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики як найоптимальнішого рішення.
Водночас, керівник найбільшої фракції ВО “Черкащани” проголосував за приєднання скандальної структури до Черкаської обласної лікарні.
Таким чином, із обласного бюджету вже витратили більше трьох мільйонів гривень на існування установи, яка із 1 січня фактично не функціонує. А Черкащина єдина область в Україні, яка ще не змогла ліквідувати МСЕК.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter