Шахраї видурюють тисячі, навіть сидячи в тюрмі
Реклама
З початку року правоохоронці помітили тенденцію до зростання кількості шахрайських дій. Застосовуючи прийоми психологічного тиску у людей обманом відбирають від тисячі до 20 тисяч гривень, інформує Черкаський край.
Найбільшої популярності серед злочинного елементу набули випадки телефонного та інтернет-шахрайства. Про це під час прес-конференції розповів заступник начальника відділу розкриття майнових злочинів УКР УМВС України в Черкаській області Олександр Падалка.
З його слів упродовж 2014 року правоохоронці виявили 780 випадків шахрайських дій. А у 2015 із початку року скоєно вже 187 подібних злочинів. Із них телефонних та інтернет-шахрайств скоєно 20, проти дванадцяти за такий же період минулого року.
Способів обдурювання громадян в арсеналі шахраїв безліч. Для атаки злодії вишукують пенсіонерів, бо їм легше задурити голову. Зазвичай людям телефонують глибокої ночі і розповідають байки про дорожно-транспотртну пригоду, чи кримінальне правопорушення, винуватцем якої є родич жертви шахраїв. При цьому, методи залякування та психологічного тиску настільки сильні, що жертва віддає гроші навіть тоді, коли її внук, чи син, який за запевненнями телефонних бандитів потрапив у халепу, насправді мирно спить у сусідній кімнаті. У потерпілих вимагали різні суми, від однієї тисячі до 20 тисяч гривень.
Нерідко телефонними шахраями виявляються ув’язнені, які провертають шахрайські оборудки не покидаючи стін колонії. Торік один ув’язнений примудрився по телефону виманити гроші у шістьох жителів Канівського району. При цьому в’язень не покидав стін тюрми, що в іншій області. Злодія «вирахували» і притягли до відповідальності черкаські міліціонери. Проте ні він, ні працівники виправного закладу так і не відповіли міліціонерам, звідки ув’язнений узяв мобільний телефон.
Окрема злодійська «спеціалізація» — напади на банківські картки. Шахраї знаходять людей, які хочуть щось продати чи купити на інтернет-аукціоні.
Представляються продавцем чи покупцем, і пропонують безготівковий розрахунок. В ході бесіди злодій випитує у жертви пін-код і номер банківської картки. А потім безперешкодно заволодіває коштами жертви.
Правоохоронці радять у випадках, коли хтось телефоном представляється працівником міліції, перевіряти це за номером «102». У випадку ж із банківськими картками, нікому не повідомляти пін-код та інші секретні дані.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter