Реклама
Реклама
10.04.24 13:08
Реклама

У Черкасах презентували програму психосоціальної реабілітації


У Черкасах презентували програму психосоціальної реабілітації

 

У Черкасах відбулася презентація комплексної програми психосоціальної реабілітації українців «Re:silientica» від литовських партнерів.

Метою програми є зміцнення здатності українського суспільства витримувати виклики війни, допомагаючи особам, які пережили воєнні травми, повернутися до повноцінного життя. Фінансовими донорами стали Литовський фонд співробітництва і гуманітарної допомоги та Міністерство закордонних справ Литви.

Програма передбачає забезпечення консультаційною та емоційною підтримкою близько 6000 жителів країни. Для цього 60 українців з категорії психологів, волонтерів, активістів громадських організацій пройдуть навчання за методикою, розробленою на основі досліджень та міжнародного досвіду. І в подальшому такі експерти-парапрофесіонали проводитимуть навчання для місцевих громад, волонтерських організацій, шкіл, лікарень, працівників соціальних проектів, зміцнюючи їх психосоціальну стійкість та сприяючи створенню резильєнтних (стійких, здатних до ефективного відновлення) громад.

Базовим навчальним центром програми стане заклад неформальної освіти дорослих «Народна вища школа Вовчок», створена в Чернігівській області.

«Зміна характеру війни, невизначеність, втрати впливають на моральний стан спільнот: з’являється апатія, недовіра один до одного. Все це помножується відсутністю культури психологічної підтримки та допомоги. Проте, щоб суспільство було стійким до викликів війни, потрібні тривалі (!) програми психологічної просвіти. На жаль, психологи та тренери відвідують громади, залишають контакти і їдуть далі - у жодної міжнародної організації немає ресурсів для постійної роботи в громаді. Принципово змінити та позитивно вплинути на моральний стан суспільства здатні 2 фактори. Перший - віра в майбутнє, яка приходить з початком колективних дій заради майбутнього попри війну. Другий - зміна якості відносин в спільноті, шо потребує розвитку навиків рефлексії. Потрібні програми підготовки локальних груп, які об’єднають ці фактори. Такого досвіду в Україні не було – тому ми звернулись до наших партнерів за допомогою в створенні подібних програм» -  каже засновник ГО «Народна вища школа Вовчок» Сергій Чумаченко.

Програма «Re:silientica»  була розроблена в першу чергу на основі виявлених потреб через  глибинні інтерв'ю та дискусії з українськими фахівцями різних сфер. Дослідження виявило, що поряд з ознаками негативного впливу війни на фізичне та психічне здоров'я людей, також постраждали колективні аспекти - міжособистісні відносини, соціальна структура громади та загальне управління.

Разом з тим дослідження показало, що кризові ситуації можуть сприяти розвитку надзвичайної здатності постраждалих людей до особистісного і духовного зростання. Цю особливу здатність підтвердили добровольці, особи, які пережили окупацію, фахівці, які працюють з вразливими категоріями тощо.

"Одна лінія фронту - матеріальна, видима. Інша - внутрішня, невидима. Коли все закінчиться, ми звернемося до дзеркала, запитавши себе - ким я став? Тому відновлення психосоціальної тканини країни необхідне зараз, щоб ті, хто повернуться, мали на що спиратися, а в суспільстві була енергія і воля для відновлення країни. Для цього нам потрібні навчальні програми з психології, фізіології, навичок давати собі та іншим підтримку, залишатися феноменально стійкими", - каже парамедик Юлія Григоренко.

На презентацію програми завітали волонтери, парамедики, військові, психологи, громадські активісти, лідери спільнот, родини військових, які мають особистий досвід в набутті психологічної стійкості, та зацікавлені в опануванні методики, розробленої в межах програми. Спільно з командою проєкту вони обговорили шляхи зміцнення стійкості українського суспільства перед викликами війни, та розробили візуалізацію «Формули української стійкості».

«Всі проекти та ініціативи наших учасників стануть невід'ємною частиною програми відкритого коду Re:silientica”, яка розповсюджуватиме живий досвід України щодо того, як об'єднатися, допомагати один одному та будувати майбутнє разом. Цим проектом ми хочемо сприяти створенню автентичного, не нав'язаного, майбутнього України, що народжується з сили та мудрості народу», - зазначила керівник проєкту соціальних змін, засновник НУО "Domus solis" Ірена Блажевич.

Довідка:

«Domus solis»: https://domussolis.org/

«Народна вища школа Вовчок»: https://vovchok.com.ua/  

Програма психосоціальної реабілітації українців «Re:silientica» реалізовується в межах проєкту «Послуги реабілітації після травм – допомога особам, які постраждали від неспровокованої війни проти України» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Литви.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

14 червня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:42
У Черкасах відбулася прем’єра документального фільму "Журналіст у формі" в пам’ять про Володимира Мукана
19:25
В Умані попрощаюються із бойовим медиком
18:25
На Черкащині протягом 15 годин вимикатимуть електропостачання 
17:20
Жителя Чигиринщини, який зловив менше 20 рибин, судитимуть
16:36
Житель Уманщини наловив річкових раків та завдав збитків на понад 100 тисяч
16:23
Знищили близько 400 кущів: у Звенигородці містяни обурені через знищені троянди біля меморіалу Героям
15:09
У Черкасах на вході парку, який повернули громаді, встановили прапор міста та комунального підприємства 
14:49
На Черкащині прогнозують негоду
14:12
Назавжди 39: у Черкасах попрощалися із полеглим військовим
13:42
У Черкасах деякі тролейбуси тимчасово змінять свій маршрут 
13:04
На Черкащині відключення світла почнуться раніше
12:13
Висипалося близько двох тонн тушок свинини: стало відомо деталі ДТП на Звенигородщині
11:27
“Від цього кроку залежить чиєсь життя”: військові в Черкасах здали кров
11:12
На Звенигородщині перекинулась вантажівка, яка перевозила свиней
10:57
У Черкасах юнак напав на чоловіка та пограбував
10:09
За 60 тисяч обіцяв виготовити фіктивні документи: уманчанин допомагав ухилянтам виїхати за кордон
09:48
У Каневі попрощаються із полеглим воїном
09:11
На Черкащині буде чотири години відключення світла
13 червня 2024
20:04
Вівчарка з Черкас здобула призове місце у Європі
19:06
На Черкащині колишній директор одного з товариств підробив документи та заволодів його майном
18:11
На Черкащині понад 30 тисяч домогосподарств отримують житлову субсидію
17:00
Проїхав на червоне світло: у Черкасах сталася ДТП