“Зараз розвиток мережі захисних споруд є пріоритетним”, - Черкаська ОВА
Реклама
Засідання Конгресу регіональних і місцевих влад відбулося 5 жовтня у Каневі.
Учасники заходу розглянули нагальні питання, одним із яких було обговорення спроможностей населених пунктів щодо збільшення кількості укриттів у Черкасах та Черкаській області.
На разі із фондів місцевих бюджетів, від початку повномасштабного вторгнення, виділено 189 мільйонів 102 тисячі 560 гривень.
На сьогодні найбільш забезпечений захисними спорудами район - Уманський, 57%. Золотоніський район - 28%. У деяких районах захисних споруд значно менше, ніж необхідно.
За словами очільника Черкаської ОВА Ігоря Табурця, потрібно здійснити перевірку укриттів, щоб переконатися у їхньому справному стані.
Крім того, захисні споруди мають бути доступні для громадян у будь-який час доби:
"Коли доступ до укриттів не буде відкритий, будуть відповідні рішення. Це наша відповідальність", - відзначив Ігор Табурець.
Директор Департаменту цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії Черкаської ОДА Сергій Озеран зазначив, що станом на 1 січня 2022 року фонд споруд цивільного захисту складав 356 укриттів – це 143 сховища і 213 протирадіаційних укриттів. Зараз відбувається перевірка приміщень, які у майбутньому можуть бути облаштовані як укриття. На цей момент фонд захисних споруд постійно збільшується.
Для закладів освіти планують надати додаткові можливості для обладнання більшої кількості укриттів.
Однак медичні заклади потребують значно більше захисних сховищ, ніж є на цей момент:
"Одне із проблемних питань наразі – це відсутність у достатній кількості укриттів у медичних закладах та закладах соціальної сфери", – прокоментував ситуацію Сергій Озеран.
Головна лікарка КНП "Черкаський обласний кардіологічний центр Черкаської обласної ради" Світлана Журба прокоментувала цю ситуацію:
"Як працівниця медичної галузі хочу зазначити, що на сьогодні захисних споруд у лікувально-профілактичних закладах області практично немає. Вимоги до сховищ у лікарнях дуже високі, тому вартість також зростає. Вартість укриття для Черкаського кардіологічного центру може вартувати 50-60 мільйонів гривень, тоді як для обласної лікарні – більше ніж 300 мільйонів гривень.
Також складність будівництва сховищ полягає у тому, що часто прилегла територія до лікарень є природоохоронною і роботи такого типу на ній заборонені".
За словами Світлани Журби, спрощена процедура отримання інших ділянок, що придатні для створення укриттів, а також інвестиції у проєкти допомогли б у створенні більшої кількості захисних споруд на територіях лікувальних закладів.
Як пояснив директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС Віктор Вітовецький, не всі підвальні приміщення із комунікаціями непридатні для використання. Якщо комунікації – транзитні, які неможливо перекрити або на деякий час обмежити, то цей вид комунікацій унеможливлює створення у цьому ж приміщені сховища. Якщо внутрішні комунікації можна контролювати за потреби, то створення там укриття допускають.
"Це варто розуміти, адже у нас досить великий сегмент підвальних і цокольних приміщень, але вони можуть не нести жодної загрози", - відзначив Віктор Вітовецький.
Крім зазначених випадків, є також позитивні кейси будівництва та ремонтів укриттів для населення.
Про це на засіданні розповів Руськополянський сільський голова Олег Гриценко.
У квітні в Руській Поляні не були облаштовані укриття в школах та садочках. Тому виникла необхідність швидко відновити придатні для цього приміщення та збудувати нові сховища.
Запросивши комісію, ми виявили, що можна зробити капітальний ремонт у декількох місцях і облаштувати там прості укриття. В одній школі – це було перероблене приміщення тиру, в іншій – неподалік розташовувались погреби від колишнього складу продукції. За п’ять місяців відбувся капітальний ремонт цих об’єктів і зараз вони придатні для експлуатації", - повідомив Олег Гриценко.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter