"Подорож у каторжні місця": черкащанин написав книгу про поневіряння вільних українців у таборах
Реклама
Досвідчений журналіст із Черкащини Олександр Вівчарик написав книгу, в якій розповів про свою мандрівку на Північ Росії, де свого часу каралися за любов до Україну його батьки. Ця книга є першим виданням автора, але небайдужі до історії України, які вже прочитали збірку, переконують, що робота дійсно варта уваги.
"Ця книга про Інту, місто, де я народився. Напівзруйноване місто, з якого тікають люди… Усі ми родом із дитинства. Коли я переїхав в Україну, усе більше й більше почав згадувати Інту, далеку Північ. Із часом вона ставала мені такою казкою, і у 2008 році я зрозумів, що якщо не поїду – пропаду. Побачене, почуте – виклав у подорожніх нотатках", - розповів Олександр Вівчарик.
Через історію своєї родини й тих людей, в оточенні яких він зростав або з якими познайомився під час подорожі, автор намагається показати весь трагізм існування вільного духом українця в умовах тиранії; відчайдушну боротьбу звичайних людей за свою гідність; підступність і жорстокість ворогів, які вбивали не лише тих, хто чинив опір, а й душу народу.
"Цю книгу мають читати учні в старших класах, адже це не лише книга, написана з документальних джерел (хоча, безперечно, це теж велика робота), а вона написана зі свого власного досвіду й досвіду тих людей, які дійсно це все пережили", - сказав син автора книги, черкаський журналіст Назарій Вівчарик.
На опрацюванні автором серйозної документальної бази наголосив і черкаський історик Сергій Шамара, який під час презентації книги виступив як її рецензент.
"Книга є прекрасним джерелом усної історії. Вона викладена в чудовому жанрі. Попри те, що розповіді, як вказано на обкладинці, - документально-публіцистичні, втім, автор застосував і художні прийоми. Ця книга багато про що. Для мене вона насправді про вибір між тим: я - українець, чи росіянин, чи я - радянська людина? Вибір між добром і злом. Вибір національної ідентичності. І хочеться, щоб кожен, хто читав її, задумався над своїм вибором. Розповіді читаються легко. Я захоплююсь історичним кіно, без перебільшень, ця книга - фактично готовий сценарій до історичної кінострічки. Це серйозний внесок у відродження історії, адже багато правдивих сторінок нашої історії наші люди так і не знають", - зазначив Сергій Шамара.
Видавець Олександр Третяков, який взявся за розповіді Олександра Вівчарика, зазначив, що у кожного видавця має бути ревне ставлення до автора, щоб задовольнити й творця роботи, й читачів.
Саме так було й у цьому випадку. "Відчував, що я хочу зробити щось для автора, було чітке переконання, що маю "зробити" Вівчарика", - сказав видавець і звернув увагу на високому текстологічному рівні підготовки розповідей.
"Є багато моментів, які є еталонами у видавничій справі, редагуванні й підготовці до друку видань", - зауважив Третяков.
Якщо ви хочете придбати книгу, пишіть на e-mail: [email protected], або ж телефонуйте за номером (067) 90 16 719.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter