Прорив у медичній галузі: в черкаських поліклініках впровадили ІТ-технології
Реклама
В обласному центрі створили медичну інформаційну систему.
Про це стало відомо під час сьогоднішній прес-конференції.
Місто Черкаси стало першим в Україні, де у поліклініках почала діяти цілісна інформаційна система. До цього схожі системи працювали переважно у приватних клініках міст-мільйонників.
Відтепер в електронному вигляді проводять запис пацієнта на прийом та ведуть записи у картках, невдовзі вестимуть і централізований облік медикаментів і планування їх закупівель.
««Накриття» усього міста інформаційною системою дозволить в майбутньому мати кожному жителю Черкас електронну карту пацієнта. Доступ без його дозволу – обмежений. Також блокується можливість корупційних дій, наприклад, видачу документів заднім числом», – зазначив директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР Олег Стадник.
За його словами, на систему за два роки впровадження витратили 4 млн. грн. Найбільше коштувало програмне забезпечення. Також в різних місцях міста встановили два сервери. Частина коштів пішла на забезпечення мережевого з’єднання для кожної поліклініки і по місту загалом.
Спочатку систему впровадили в Першій міській лікарні, де також зробили ремонт у вестибюлі за 800 тис. грн. Нові меблі з’явилися і в кабінетах сімейних лікарів.
Відтепер по 800 тис. грн. передбачено на ремонт вестибюлів і в інших міських поліклініках.
Модернізувати медичну галузь вирішила Черкаська міськрада. Впровадити технології допомогла медична компанія «АЛТ Україна ЛТД», яка перемогла у тендері.
«В Черкасах вперше в Україні зароджується нова модель охорони здоров’я. Раніше інформатизація була відсутня. Через що сервіс та якість суттєво гальмувалися. На сьогодні ж більше 40 тис. містян вже є в сучасній базі даних», – повідомив заступник директора, ТОВ «АЛТ Україна ЛТД», керівник напрямку з інформатизації закладів охорони здоров’я Вадим Терентюк.
За його словами, на цьому розвиток не завершується. На наступному етапі – підключення до системи лабораторії. Також планують інтегрувати веб-ресурс, на якому можна бути записуватися до лікаря через інтернет. Потому ввести і цифровий підпис лікарів, що взагалі унеможливить фальсифікацію.
Поки тривали технічні роботи, медпрацівники проходили навчання в ЧДТУ. Та з цим виникли складнощі. За словами Вадим Терентюка, потрібно було навчити близько 700 осіб. Тож комп’ютерний клас розгорнули на базі ЧДТУ. Курси проходили лікарі, медсестри, адміністратори та реєстратори. А відтепер у черкаських поліклініках з’явилася ще одна посада – програміст.
Попри те, що медпрацівникам було важко, до нововведення поставилися із розумінням. Про це повідомив директор Першої міської поліклініки Михайло Шевченко. За його словами, у реєстрі закладу є вже 22,5 тис. осіб.
Поки що в поліклініках працюють модуль «Сімейний лікар» і модуль «Реєстратура». Завдяки останньому реєстрація займає не більше 2-3 хвилин, а запис – менше хвилини. Це дозволило значно скоротити черги у поліклініках.
За словами сімейного лікаря, поки що дані вводяться і в паперову картку пацієнта і дублюється в електронному вигляді. Нині триває перехідний період.
«Поки складно. Потрібно напрацювати навички. Сама програма мені подобається. Якщо картка втрачається, інформація є в електронному вигляді. Проблема в іншому. На одного пацієнта виділяється 12 хвилин. Але насправді в середньому виходить 20-25 хвилин», - зазначила сімейний лікар Ірина Осинська.
За словами Олега Стадника, Асоціація міст України має намір презентувати проект, створений в Черкасах, перед Кабміном, як потенційний проект інформатизації первинної ланки сімейної медицини по всій країні.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter