З відкриттям перинатального центру виникла загроза для черкаського пологового будинку
Реклама
Членів медичної ради та керівників медичних закладів зібрали, аби повідомити про ситуацію, яка виникла навколо відкриття обласного перинатального центру.
Сьогодні у Черкасах влаштували медичну нараду, на яку також прийшли директор міського полового будинку «Центр матері і дитини», представники трудового колективу та профспілкової організації. Черкаських медиків та владців стурбували наслідки відкриття перинатального центру, передає кореспондент Zmi.ck.ua.
«Відкриття перинаталього центру може бути пов’язане з особливостями функціонування пологового будинку. У четвер відбулася перша зустріч керівництва міста, ОДА та очільника департаменту охорони здоров’я. На звернення міського голови готується розпорядження голови ОДА про створення робочої групи з відкриття перинатального центру», - розпочав директор департаменту охорони здоров’я ЧМР Олег Стадник.
За його словами, відкриття центру планується на 20 жовтня. Перинатальний центр – не самостійна юридична особа, а структурний підрозділ обласної лікарні.
«Ступінь готовності до відкриття досить високий. Частина обладнання вже змонтована. Голова ОДА, який також інспектував будівлю, займався такими дрібними проблемами як розміщення ліжок, дзеркал та інших речей», - розповів Олег Стадник.
За результатами першої зустрічі стало відомо, що у перинатальному центрі працюватиме 265 осіб.
«У складі цих посад повністю переходить відділення екстрагенітальної патології із штатом у 50 осіб. Переходить відділення гінекології із штатом 23 посади. Загалом із структур обласної лікарні переміщується до центру люди, що забезпечують функціонування 74 штатних посад. На даний момент не укомплектована 191 посада. Тому ми і цікавилися планами обласної влади, як вони збираються замістити ці посади», - розповів Олег Стадник.
Реальний дефіцит є серед акушерів-гінекологів, неонатологів, анестезіологів, середнього та молодшого персоналу.
«Ми категорично проти пропозиції звільнити працівників нашого пологового будинку, а вільні посади віддати в область. Нашими рукам звільнення працівників і закриття пологового будинку не відбудеться. Але ніхто не забороняє діяти у межах законодавства кожній особі. Дефіцит посад в області означає, що може проводитися відбір з нашого пологового будинку з пропозицією працевлаштування в перинатальному центрі», - зазначив Олег Стадинк та повідомив, що він ставиться до цього з насторогою.
Адже, якщо 11 неонталогів та стільки ж анестезіологів підуть з пологового будинку, з’явится проблема: як надавати медичну допомогу. Як зупинити це - владці поки що не знають.
Спілкування у робочій групі, створеній на рівні ОДА, продовжуватиметься. Усе для того, щоб відкриття перинатального центру не стало катастрофою для пологового будинку.
Розглядають і кілька варіантів виходу із ситуації. Серед них перехід цілого колективу, а не «висмикування» окремих спеціалістів.
«Є напівутопічний варіант – після відкриття центру зробити наш пологовий будинок перинатальним центром другого рівня. Але для цього потрібно до вже існуючих ставок додати ще 45 ставок лікарів. Це та сама проблема дефіциту, з якою зіткнувся обласний центр. Також потрібно буде робити жіночі консультації юридичними і виводити», - пояснив посадовець.
Олег Стадник закликав довести інформацію до працівників пологового будинку, обговорити питання та повідомити департамент охорони здоров’я про реальну ситуацію на місцях.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter