Реклама
Реклама
13.04.16 08:30

Cільський голова готовий наспівати грошей для ремонту доріг


Реклама
Cільський голова готовий наспівати грошей для ремонту доріг

 

Наймолодший сільский голова України Артем Кухаренко із села Подільське Золотоніського району готовий робити використовувати різні способи, щоб заробити грошей для громади.

Так, за 5 місяців роботи він зрозумів: якщо громада буде ініціативною, то можна буде у населеному пункті зробити не лише дороги, а й загалом навести порядок.

Про це інформує Дзвін.

«Основним джерелом прибутку сільської ради є здача землі великим і малим орендарям. У нашому маленькому селі проблема, бо орендар один, – це велика сільськогосподарська компанія. Вона допомагає, але, усе ж таки, є не базовим господарством», – каже сільський голова.

Він також наголошує, що децентралізація, механізм якої запустила влада, може поліпшити ситуацію, якщо об’єднання громад буде проведено правильно.

«Село у наслідок реформи стане більш незалежним, матиме більше повноважень. Але усе ж буде залежати від того, як ми об’єднаємося. Треба це зробити правильно. Треба перейняти досвід європейських країн, щоб об’єднання були невеликими, від 3 до 5 тисяч жителів. Наприклад, Подільське планують об’єднати у Новодмитрівську сільську раду, таким чином нова громада налічуватиме більше 24 тисяч людей. І за всіма розрахунками вона буде дотаційною. А через це у малих селах доведеться скорочувати школи. Наша ж громада у виконавчих органах матиме мало представників, тож відстоювати свої інтереси не матиме змоги, і постраждає. Це зрозуміли багато громад, і на сьогодні маємо кілька варіантів об’єднання у менші громади», – ділиться Артем Кухаренко.

Сільський голова розповів і про плани, яких має чимало.

«Можна і за рік багато чого зробити, і я вирішив поставити і виконати спочатку кілька завдань, не хапатися за все. І так поступово втілити те, що обіцяв громаді села. Зараз головне – зробити дорогу і вуличне освітлення. На освітлення потрібно 165 тисяч гривень, ми маємо 50 тисяч. Маю кілька ідей, де взяти різницю коштів, щоб освітити одразу усе село. Сподіваюсь і на допомогу обласної влади, заніс їм звернення від села. Що ж до дороги, то ми вирішили на неї наспівати, вже провели перший благодійний концерт. Зібрали 15 тисяч 400 гривень, і нам подарували 10 тонн асфальту із укладкою. Плануємо протягом 2 місяців зробити спочатку ямковий ремонт, з того, що назбирали. Загалом же в бюджеті маємо 25 тисяч гривень на ремонт доріг у селі», – розповідає молодий чоловік.

Артемові Кухаренкові вже є чим похвалитись, хоч він наполягає, що тут більша заслуга попереднього сільського голови, що розпочав роботу: вставили вікна у клуб, зробили там електроопалення, купили ноутбук і апаратуру, провели в школу інтернет, косметичні ремонти, посадили тисячу дерев, приварили замість вкрадених декілька років тому нові ланцюги огорожі біля обеліску Слави. Частину всього, до речі, за рахунок зарплати самого сільського голови.

«Доводиться вести і просвітницьку роботу, бо люди часто самі винні в тому, що живуть у брудному селі, бо створюють стихійні сміттєзвалища. Розікрали старий гуртожиток, баню. Я так хочу відновити все це», – висловлює сподівання голова.

Має село Подільське і серйознішу проблему: із 2009 року одне підприємство, яке купило 16 сараїв колишнього колгоспу, не заключає договору оренди на 20 га землі під ними і не платить. Ці сараї знаходяться в заставі у банку, а перед тим змінили власників, тому селянам самотужки тяжко дошукатись кінців. Між тим є інвестори, які готові на цьому майданчику запустити потужний птахокомплекс, створивши 50 нових робочих місць, однак, знову ж таки, впираються у глуху стіну.

«Проситимемо про допомогу і обласну владу, і правоохоронців. Бо нашому селу дуже потрібна робота і гроші в бюджет», – каже Артем Кухаренко.

У цей же час, як Артем Кухаренко розбирається у сільських проблемах, він ще й продовжує навчатись у Черкаському національному університеті.

«Складно, бо приходжу додому пізно увечері і падаю без задніх ніг. Але нічого, і з навчанням упораюсь, і разом з громадою подолаємо всі перешкоди. Вірю, наше село буде ще красивішим», – з оптимізмом дивиться у майбутнє юний очільник.

 

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#дороги #ремонт #гроші

Останні новини

26 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
12:30
На Черкаській ТЕЦ стартувала підготовка до осінньо-зимового сезону
12:02
Захисника зі Сміли відзначили посмертно нагородою
11:27
У одній із черкаських шкіл відкрили меморіальні дошки загиблим воїнам
11:02
У черкаському ЦНАПі можна обміняти посвідчення водія 
10:42
У Черкасах знеструмлена низка будинків
09:49
У Черкасах вандали вирвали з кріпленням лавку
09:33
На Черкащині підтопило понад 500 гектарів території (ВІДЕО)
08:46
У Черкасах не стало відомого тренера з боксу
25 квітня 2024
20:17
У Черкаській області зводять укріплювальні дамби
19:13
В Умані чоловік намагався незаконно продати зброю
18:10
Пропонував 400 доларів: у Черкасах нетверезий водій намагався дати хабаря поліцейським
17:11
Суддю, що збив нацгвардійця з Черкащини, тимчасово відсторонили від посади
16:51
На Звенигородщині прощатимуться із загиблим військовослужбовцем в його день народження
16:38
У Черкасах жителі своє побутове сміття викидують в урни скверів та парків
15:48
У Смілі збільшилась кількість пошкоджених будинків до понад 70
15:21
Один із навчально-наукових інститутів ЧНУ запрошує на день відкритих дверей
15:10
Черкаські волонтери отримали церковні нагороди
14:57
У Тальному на фасаді школи встановили меморіальну дошку на честь загиблого воїна
14:14
На Черкащині попрощаються із полеглим захисником
13:49
На Звенигородщині п'яний водій їздив без посвідчення у комендантську годину
13:18
Стало відомо, чи будуть черкасці отримувати субсидію в неопалювальний сезон
12:34
У прокуратурі повідомили хронологію ранкової атаки ворога на Черкащину