04.11.16 13:52

Насильство у сім’ї: як у Черкасах реабілітують постраждалих жінок



Насильство у сім’ї: як у Черкасах реабілітують постраждалих жінок

 

Нині черкащанки скаржаться не лише на фізичне насильство вдома, а й на моральний тиск.

За 9 місяців 2016 року на території м. Черкаси зареєстровано (без урахування закритих) 2 кримінальні правопорушення, які пов’язані з насильством у сім’ї.  За відповідний період 2015 року на території міста жодного кримінального правопорушення вказаної категорії зареєстровано не було. Про це повідомили в ГУ НП в Черкаській області на запит Zmi.ck.ua.

Насправді випадків насилля більше. Адже далеко не всі постраждалі пишуть заяви до поліції. За словами речниці патрульної поліції Черкас Зої Вовк, патрульні щотижня виїжджають на виклики щодо сімейних скандалів.

У місті жінками, які пережили насильство, опікуються кілька організацій. У травні цього року 14-кратна чемпіонка України з тхеквондо, майстер спорту з тхеквандо Анна Тарапата перемогла у конкурсі «Ідея. Дія. Результат». Так стартував проект «Шлях до нової себе». Потому Анна, яка переїхала до Черкас з Донецька два роки тому, почала збирати професійну команду юристів та психологів, аби допомагати жінкам.

Про конкретні результати говорити зарано. Сподіваємося, що про них будуть розповідати самі жінки. Більшість потерпілих живуть зі своїм кривдником. Це може бути насильство психологічного характеру, наприклад, тиск. Це не обов’язково фізичне. Не у всіх жінок виходить систематично відвідувати тренінги», – зазначила Анна Тарапата.

За її словами, в межах проекту, для черкащанок влаштовують лекції, на які запрошують юристів, щоб жінки дізналися про права людини або отримали консультації щодо розірвання шлюбу чи майнових питань.  Також влаштовують психологічні заняття, аби «розворушити» жінок.

«Вони щодня переживають одне і те ж. Більшість – у декретній відпустці. А якщо і працюють, то рутина їх не влаштовує. Ми ж намагаємося відволікти жінок від побутових негараздів. Щаслива жінка не буде придиратися до чоловіка», – пояснює Анна.

Минулого тижня для черкащанок влаштували майстер-клас з візажу.

Як зазначила Анна, наразі з початку нового сезону, взяли участь 6 осіб. З них 4 – від соціальної служби, 2 – дізналися про проект із соцмереж.

«Учасниці почали відвідувати заняття з вересня. Поки що їх не багато. Але це ті жінки, які пережили дуже складні ситуації. Це було і фізичне насильство, і моральне. Зараз люди приходять із зовсім різними причинами», – розповіла Анна.

За її словами, у команді також працівник соціального центру, психолог. Також жінок, за бажанням, тренує Анна Тарапата.

«Я не розділяю дівчат, які приходять просто покращити свій фізичний стан, і учасниць проекту. Адже вважаю, що не треба «ставити клеймо». Із кожним може щось трапитися. Ми стимулюємо учасниць на ріст. Тому що цю ситуацію потрібно перерости, зробити крок вперед», – пояснила тренер.

За її словами, проект немає завершення, адже тема дуже болюча. У Кракові та Варшаві Анна зустрічалася з місцевими активістками, які займаються захистом прав жінок. У Польщі проблема гендерного насильства – одна з найважливіших.

«Щодня дитину оглядає вчитель фізкультури. Якщо педагог знайде на тілі синці, і до цього був зафіксований факт побиття батьком, останнього одразу заарештують. Там є контроль над агресією чоловіків. І вони знають, що за це буде покарання. В нас такого немає. Нам потрібно вносити зміни до законодавства. Також є соціальна анкета, яку заповнює кожна жінка. Бланк приносить працівник соцслужби у супроводі поліцейського. В анкеті перелічені можливі ситуації: побиття, погрози, приниження, образи. Жінка, не сказавши слова, просто ставить галочки. Потому, якщо вона зателефонує і повідомить про насильство, соцслужби починають реагувати. А під час суду постраждала може не свідчити проти чоловіка. Достатньо відзначених в анкеті фактів», – розповіла Анна Тарапата.

Спортсменка переконана, українок поколіннями повчають такими фразами, як «Стерпиться – злюбиться», «Б’є, значить любить». А головна помилка у відносинах та шлюбах – це конкуренція у парі, а не партнерство. Але також Анна Тарапата вважає, що від жінок також багато чого залежить.

«Є пасивні жінки, які просто деградують і висловлюють своє невдоволення», – зазначила Анна.

Насамкінець спортсменка розповіла, як виникла ідея створити проект «Шлях до нової себе». Анна сама не знайшла підтримки чоловіка.

«Я думала, що це тільки в мене однієї така проблема. Потому почала це чути від багатьох жінок, які так само, як і я, переїхали зі сходу. Ситуація схожа – чоловіки опустили руки. Вони залишилися без домівки, опори, друзів, немає такого заробітку, не той ритм життя», – згадує Анна Тарапата.

Окрім проекту, у Черкасах діє організація ЛЖВ «Від серця до серця». З 25 листопада по 10 грудня активісти влаштують заходи до Всесвітньої акції «16 днів проти гендерного насильства».

Як повідомили кореспонденту Zmi.ck.ua в організації, для черкащанок влаштують незвичайний флешмоб в одному з ТРЦ, майстер-класи, опитування чоловіків, фотозону у квітковому стилі, а також фотовиставку і виставку малюнків.

У планах активістів також підготувати петицію з метою створення повноцінного центру тимчасового проживання для жінок та жінок із дітьми, які постраждали від насильства у місті Черкаси.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#Черкаси #насилля у сім’ї #допомога

Останні новини

16 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:01
На Черкащині висадили близько тридцяти молодих саджанців від тисячолітнього дуба
19:03
На Уманщині колишній посадовець таки сплатить понад 160 тисяч за звільнення працівника
18:01
У Черкасах мешканців будинків за деякими адресами просять зробити запаси питної води
17:24
На Черкащині зафіксували 5 випадків кашлюку
16:45
На поминальні дні в Умані курсуватимуть додаткові автобусні рейси
15:58
У Катеринополі попрощаються із захисником
15:20
На Черкащині буде зміна погоди: можливі заморозки та сніг
14:58
В Умані невідомий намалював свастику на будівлі єврейської їдальні
14:34
Вимагав 7 тисяч доларів за фальшиву інвалідність: на Черкащині затримали адвоката
13:50
Черкаський гарнізон ДСНС поповнили 18 лейтенантів
13:15
“Черкасиенергозбут” повідомив про зміни в законодавстві, що стосуються споживачів-власників генеруючих установок
12:37
На Черкащині чоловік вбив батька свого товариша
12:14
Черкаські фехтувальники здобули нагороди чемпіонату України
11:06
Поламали дерева: у Смілі розшукують двох вандалів
10:52
У Черкасах більше ста будинків залишились без електропостачання
10:26
В Умані прощатимуться із загиблим воїном
09:30
В одному із черкаських садочків представили нову керівницю
09:08
Над Черкащиною вночі працювали сили ППО
15 квітня 2024
20:03
На Черкащині водій з ознаками сп'яніння мав при собі наркотики
19:05
У Черкаській області зареєстрували майже 5 тисяч хворих
18:07
На Городищині в останню путь провели військового
17:02
Черкасці зможуть подарувати військовим паску