Через мобільні телефони: черкащани зможуть вплинути на якість доріг
Реклама
Реклама
Черкаські громадські діячі створять мобільний додаток “Чиї Ями?” для оцінки якості доріг. Жителі обласного центру зможуть самостійно оцінити сумлінність роботи підрядників та скласти рейтинг дорожніх служб.
Проект реалізовує ГО “Платфортма Громадських Діалогів” у співпраці з сайтом Zmi.ck.ua та PR-агенцією Semenova-Media.
- У зв'язку із децентралізацією бюджет розвитку Черкас за останні три роки зріс до суми понад 400 млн. грн., тобто з’явилась фінансова можливість капітально відремонтувати дороги. Однак наявність ресурсу на ремонт не вирішує проблеми неякісної роботи підрядників. А завдяки нашому додатку стане можливим моніторинг їхньої діяльності. Кожен небайдужий містянин зможе переглянути фото доріг одразу після ремонту у 2017-му та завантажити фото шляхів на сьогодні, тобто через рік. Та порівняти. Одразу стане зрозуміло, як покриття “пережило” зиму та чи відповідає гарантії, яку давав підрядник. Тобто кожен черкащанин зможе поставити власну оцінку роботі підрядної організації, - пояснює керівник проекту проекту “Чиї Ями” Сергій Стасько. - Таким чином жителі зможуть зорієнтувати керівництво міста в тому, чи варті довіри ті підрядники, які брали участь у тендерах раніше.
За словами Сергія Стаська, учасники проекту збиратимуть та аналізуватимуть дані та на їх основі виведуть рейтинг підрядників, які працюють над ремонтом доріг у місті Черкаси. Після цього громадські активісти планують підписати з міським головою Черкас меморандум про те, що результати дослідження враховуватимуться при визначенні переможців тендерів, а підрядники, що порушили зобов’язання, не допускатимуться до торгів.
Не автомобілістами єдиними...
Проект “Чиї Ями” дозволяє широко залучити черкасців, оскільки розрахований не лише на автомобілістів, а й на інших учасників руху.
- Проект, який ми пропонуємо, працюватиме, як мобільний додаток, оскільки смартфони на сьогодні є у більшості містян, а черкаський сегмент соцмереж - активна спільнота, учасникам якої небайдуже, куди витрачаються кошти з їхніх податків. Додаток є унікальним, адже ми плануємо не лише оцінювати якість доріг, а й впливати на відбір підрядників, - коментує керівник ГО “Платфортма Громадських Діалогів” Олександр Курявий.
Окрім оцінки підрядників містянами, в проекті передбачені дослідження громадської думки, креативні акції та інформування жителів міста про стан виконання дорожніх робіт.
- Зараз ми збираємо інформацію про кількість і кілометраж доріг, відремонтованих у 2017-тому році, підрядні організації, що працювати над цим ремонтом та торги на платформі “Prozorro”, в яких брали участь “дорожники”. Весь цей масив даних ми перетворимо на аналітичні матеріали, з якими зможе ознайомитися кожен бажаючий, - прокоментувала керівниця PR-агенції Semenova-Media Ірина Семенова.
Розробники проекту “Чиї Ями” закликають містян слідкувати за новинами на порталі Zmi.ck.ua, де повідомлятиметься про перебіг проекту.
Проект реалізовується за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка» та Національного Демократичного Інституту (NDI).
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter