Дипломи в Україні та Польщі одночасно: у черкаському виші запрацювала унікальна програма
Реклама
У студентів Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля з’явилася можливість отримати два дипломи державного зразка одразу декількох вузів – українського та польського.
Це стало можливим завдяки впровадженню у закладі вищої освіти програми подвійного диплому, який із навчального року 2018/2019 вперше було реалізовано на теренах освітньої Черкащини саме у такому унікальному форматі.
Детальніше про запуск перспективної програми для черкаських студентів Zmi.ck.ua розповіла завідувач кафедри суспільних наук, директор Центру українсько-польських освітніх інновацій, професор ЧІПБ Тетяна Чубіна.
Про ініціативу
- Наш навчальний заклад із 2001 року тісно співпрацює із польськими партнерами, в першу чергу з Головною Школою Пожежної Служби Республіки Польща. За цей час ми разом приймали участь не в одному освітньому міжнародному проекті. І в результаті у 2015 році виникла ідея запровадити між нашими двома навчальними закладами спільне навчання за першим (бакалаврським) рівнем освіти, іншими словами програму подвійного диплому. Це означає, що студент чотири роки навчається паралельно у двох закладах вищої освіти – черкаському та варшавському. І після закінчення навчання отримає дипломи державного зранку двох країн.
Останні три роки ми вели інтенсивні переговори із польськими колегами. Хоча я не стану приховувати, що ні ми, ні вони не до кінця розуміли, як подібний проект можна втілити у життя. Наприклад, в Україні деякі заклади вищої освіти також намагаються реалізувати програму подвійного диплому, але вони носять здебільшого комерційний характер і не завжди на виході отримують диплом державного зразка. Тому нам вдалося виробити окрему формулу спільного проведення навчань - обмін cтудентами.
Очільники навчальних закладів Павел Кенпка та Олександр Тищенко підписали договір про співпрацю
Хто може взяти участь у програмі подвійного диплому
- Абітурієнти, які поступають навчатися на безкоштовну форму навчання у ЧІПБ, не можуть взяти участь у цій програмі. Чому? У разі успішного зарахування до інституту вони вже є курсантами, які після прийняття присяги стають співробітниками ДСНС України, і тому не завжди їх можна долучити до подібних програм з європейськими партнерами.
Отже, в програмі подвійний диплом можуть взяти участь студенти, які навчаються на платній формі навчання. Станом на сьогодні вартість навчання у Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля – це 9800 грн на рік. Цю суму не буде змінено навіть у разі бажання студента стати учасником цієї програми.
Як працює програма подвійного диплому
- 1, 3, 5, 8 семестр наші студенти навчаються у Черкасах, а 2, 4, 6, і 7 у Варшаві.
У нас спеціальність має назву – “Пожежна безпека”, у польських партнерів –“Інженерія пожежної безпеки”. Коли ми разом із колегами зрівняли навчальні програми, то побачили, що на 70 % предмети в обох закладах вищої освіти співпадають. Іншу різницю викладачі інтенсивно поєднують, а студенти засвоюють.
Якою мовою черкаський студент буде навчатися у Польщі? Ми поставили амбітне завдання, щоб вже у другому семестрі наш студент говорив польською мовою. Для цього у ЧІПБ розпочали викладання безкоштовного курсу польської мови.
Другий семестр розпочнеться у лютому 2019 році. Саме тоді черкаські студенти поїдуть до Варшави. Водночас до Черкас на навчання до ЧІПБ прибудуть польські студенти.
Місце проживання студентів: гуртожиток готельного типу у Варшаві. В одній кімнаті житимуть по дві людини. Там є ліжка, холодильник, невеличка окрема кухня, мікрохвильова піч. Вартість плати – 330 злотих на місяць.
Практика: у країні проживання студента.
Результат: за чотири роки навчання студент, який бере участь у програмі, отримає одночасно два дипломи державного зразка цих країн і зможе в майбутньому претендувати на роботу в обох країнах.
Скільки студентів вже беруть участь у програмі
- Цьогоріч ми запускаємо таку ініціативу у тестовому режимі. Тому були вирішено поки взяти 4 студентів. Бажаючих було по дві людини на одне місце. Щоб нікого не образити діяли просто: склали рейтинг за балами, з якими студент поступив до інституту.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter