Реклама
Реклама
13.08.20 10:15

Новий навчальний рік та COVID: як працюватимуть школи з 1 вересня на Черкащині


Реклама
Новий навчальний рік та COVID: як працюватимуть школи з 1 вересня на Черкащині

 

Навчальний процес у закладах загальної середньої освіти відтепер повністю - у руках урядовців, й залежатиме він від епідеміологічної ситуації в певному регіоні. Так, із 1 серпня Кабмін поділив Україну на 4 епідеміологічні зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону».

Про це інформують Вечірні Черкаси.

Не розпочнуть роботу освітні заклади лише у «червоних районах» з високим рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID. Сам рівень небезпеки визначатиметься рішенням Держкомісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Станом на 7 серпня таких зон в Україні було лише 3: по одній у Чернівецькій, Рівненській та Харківській областях. Черкащина — у «зеленій» зоні, тому початку нового навчального року у нас нічого не загрожує. Утім, ситуація може дуже швидко помінятися.

«Навчальний рік по всій території України розпочнеться вчасно з 1 вересня відповідно до особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні або окремій адміністративно-територіальній одиниці», — заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на всеукраїнській селекторній нараді з керівниками областей .

Відповідно до рекомендацій Міністерства освіти та науки України з 1 вересня у школах необхідно дотримуватись соціального дистанціювання і правил гігієни, педагогам варто спілкуватись із батьками переважно дистанційно, а учням із захворюваннями дихальної та імунної систем рекомендовано вчитись дистанційно або на екстернаті. Відповідні рекомендації для початку навчального року оприлюднено на сайті МОН 5 серпня 2020 року.

Свої рекомендації надало і Міністерство охорони здоров’я України. У них так само йдеться про необхідність дотримуватись принципів соціального дистанціювання і правил гігієни, використовувати засоби індивідуального захисту та уникати масових скупчень. 

Крім  того, до старту навчального року засновникам освітніх закладів наполегливо радять забезпечити школи дезінфікуючими та миючими засобами, а також засобами індивідуального захисту. Директори закладів мають обладнати у школах місця для обробки рук та збору використаних масок і рукавичок, а також створити умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень.

Щоб створити умови для дистанціювання, зокрема, рекомендовано:

— відкрити декілька входів до будівлі;

— збільшити відстань між партами;

— використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами;

— виокремити зони переміщення для різних вікових категорій учнів;

— використовувати великі приміщення – зокрема актові зали, рекреації, коридори, адаптовані для потреб навчання;

— за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі;

— встановити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів.

Для мінімізації пересування учнів у приміщеннях закладу у Міносвіти та науки рекомендують закріпити за класами окремі навчальні кабінети. Під час уроків учителям варто обирати види діяльності, які мінімізують безпосередній фізичний контакт між учнями, зокрема зменшуючи кількість комунікаційних вправ, як-то проведення ранкового кола.

Також у Міносвіти рекомендують школам запровадити гнучку структуру навчального року, зокрема, передбачити можливість змінювати терміни канікул, початку і завершення семестрів з урахуванням епідеміологічної ситуації.

Тим часом безпосередньо у самих школах менш ніж за три тижні до початку навчального року ще не знають, як саме буде організований освітній процес. Тут ще чекають на відповідні рекомендації профільних департаментів органів місцевого самоврядування, адже саме від них багато в чому залежить виконання рекомендацій Міносвіти та МОЗ.

— Якщо епідситуація не зміниться, навчальний рік розпочнеться по плану, — розповідає директор ЗОШ №30 Черкас Микола Базилевський. — Для забезпечення умов соціального дистанціювання, а також мінімізації контактів між дітьми в приміщенні школи будуть відкриті три входи, а на підлозі коридорів нанесемо розмітку. Також визначаємося з організацією харчування. До їдальні плануємо запускати по два класи. Розглядаємо можливість змішаної системи навчання для старших класів. Можливо, поділимо їх на групи, які по черзі навчатимуться дистанційно: тиждень у класі, тиждень – вдома. Щодо молодших класів (до 5-го класу, — Ред.), то тут без змін — всі діти навчатимуться у своїх класах. Але ми ще чекаємо на відповідні рекомендації департаменту освіти та гуманітарної політики міської ради. Багато чого в організації навчання залежить від нього. Найбільш гостро зараз стоїть питання забезпечення засобами індивідуального захисту та дезінфектантами.

В управлінні освіти і науки облдержадміністрації зазначають, що виконати всі рекомендації можна і потрібно, й закликають органи місцевого самоврядування якнайшвидше виділити гроші на закупівлю засобів індивідуального захисту та дезінфектантів для шкіл.

— Усі школи вже отримали рекомендації Міністерства освіти і науки, — розповідає заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Оксана Сімушіна. — І досі не було жодного тривожного сигналу. Ми переконані, що всі ці рекомендації можна і потрібно виконати. Контроль за виконанням і дотриманням рекомендацій здійснює Держпродспоживслужба, а також власники освітніх закладів. Останні повинні забезпечити школи деззасобами та масками. Й у зв’язку з цим закликаємо органи місцевого самоврядування невідкладно вжити всіх необхідних заходів.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

26 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
08:46
У Черкасах не стало відомого тренера з боксу
25 квітня 2024
20:17
У Черкаській області зводять укріплювальні дамби
19:13
В Умані чоловік намагався незаконно продати зброю
18:10
Пропонував 400 доларів: у Черкасах нетверезий водій намагався дати хабаря поліцейським
17:11
Суддю, що збив нацгвардійця з Черкащини, тимчасово відсторонили від посади
16:51
На Звенигородщині прощатимуться із загиблим військовослужбовцем в його день народження
16:38
У Черкасах жителі своє побутове сміття викидують в урни скверів та парків
15:48
У Смілі збільшилась кількість пошкоджених будинків до понад 70
15:21
Один із навчально-наукових інститутів ЧНУ запрошує на день відкритих дверей
15:10
Черкаські волонтери отримали церковні нагороди
14:57
У Тальному на фасаді школи встановили меморіальну дошку на честь загиблого воїна
14:14
На Черкащині попрощаються із полеглим захисником
13:49
На Звенигородщині п'яний водій їздив без посвідчення у комендантську годину
13:18
Стало відомо, чи будуть черкасці отримувати субсидію в неопалювальний сезон
12:34
У прокуратурі повідомили хронологію ранкової атаки ворога на Черкащину
11:59
Не стало відомого черкаського спортивного функціонера
11:30
У Повітряних силах повідомили подробиці ракетного удару по Смілі
10:40
На вулиці Черкас повертається велопатруль
10:14
У Смілі внаслідок ворожої атаки пошкоджено майже півсотні приватних будинків
09:55
Невистачає зовсім трішки: черкаським військовим необхідна допомога
08:35
Руйнацій через ворожу атаку зазнала Сміла: на місці 6 постраждалих
08:00
Зранку ворог атакував Черкащину: є пошкодження та постраждалі