Реклама
Реклама
06.10.18 15:40

"Система працює для себе, а люди самі вирішують свої проблеми": Роман Безсмертний про необхідність перезаснування держави


Реклама

 

Повне перезаснування держави через оновлення Основного закону. Чітко регламентований перехідний період, який триватиме три роки.  Інший парламентаризм, інша модель виконавчої влади, інше місцеве самоврядування, інші фінансові стосунки, а українському бізнесу - інші умови. Такими є погляди відомого політика Романа Безсмертного щодо можливого розвитку України.

До Черкас на відверту дискусію з містянами щодо політичної та соціально-економічної ситуації в країні, а також про можливі шляхи вирішення найгостріших проблем,  завітав майбутній кандидат у президенти Роман Безсмертний.  Зауважимо, що зустріч-дискусію «Якої ми хочемо України» політик проводить в 11-те. Такі заходи відбулися вже у Львові, Харкові, Одесі, Вінниці, Дніпрі, Луцьку, Чернігові, Чернівцях, Полтаві та Сумах. 

У ході спілкування відомий політик окреслив власні переконання, а також запросив всіх бажаючих висловити своє бачення щодо ситуації в країні, запропонувати шляхи вирішення наявних проблем, або ж конструктивно покритикувати ту чи ту думку політика. Адже від початку позиція Безсмертного на таких зустрічах -  більше слухати, аніж говорити самому. У форумі-дискусії в Черкасах взяли участь науковці, освітяни та підприємці Черкащини, журналісти і громадські активісти.

"Головне для мене – це в ході таких зустрічей чітко зрозуміти, яким люди бачать своє майбутнє. І перевірити власні думки під час живого спілкування. Я не бачу іншої політики, крім політики діалогу між представниками влади і громадою. Тільки в такий  спосіб політика може бути замовленою суспільством. Дуже важливо, щоб дії влади спиралися на волю людей", - говорить Безсмертний.

Самі ж відповіді українців на питання "Якої ми хочемо України" стануть основою програми Романа Безсмертного як кандидата у президенти.

Роман Безсмертний переконаний, що настав час перезаснувати державу. Україні потрібен інший парламентаризм, інша модель виконавчої влади, інше місцеве самоврядування, інші фінансові стосунки, а українському бізнесу - інші умови.

"Не переписування повноважень між президентом і прем’єром. Переписування зверху ніяк не впливає на самопочуття людини, яка знаходиться  в конкретному місці в конкретному населеному пункті. Необхідно кардинально змінювати цю модель. При цьому чітко розуміти, що ми знаходимося в стані війни. А це означає, що нам потрібен чітко регламентований перехідний період", - говорить Безсмертний.

Він вважає, що перезаснувати державу можна лише через нову Конституцію (від редакції: Роман Безсмертний є одним із авторів Конституції України 1996 року). І вбачає єдиний легітимний шлях для оновлення Основного закону – прийняття Конституційного акту. Перехідний період для цього – три роки.

Політик зазначає, що державні інститути в Україні працюють для себе. Люди ж вимушено ідуть у "вільне плавання", намагаючись самостійно вирішувати свої проблеми. Прикладом кволості державних інституцій, за його словами, є хід антикорупційної реформи.

"Існували певні органи для протидії корупції - Генеральна прокуратура, система внутрішніх справ та інші. Ми кажемо: «Вони слабкі, давайте у них заберемо повноваження». Забрали, створили нові органи. Врешті ці вже не працюють, а ці ще не працюють. А проблема залишилася. Більше того, новостворена система почала конфліктувати в середині. Третій рік існування цих структур – жодного результату, який би пройшов через рішення суду", - зазначає Безсмертний.

Політик зауважує, що в цивілізованих країнах престижною є робота вчителя, лікаря, викладача, науковця. Натомість в Україні це фіскал, митник та тому подібні професії.

"Сьогодні існує фундаментальний розрив між державою та суспільством. Державні органи замкнулися самі в собі. Якщо ми візьмемо в руки Конституцію, то побачимо, що розділ про права людини за обсягом ледь досягає третини тексту. Решта - це опис державних інституцій", -говорить політик.

Виписування функцій держави було необхідно у 1996 році, коли йшлося про саме існування України. Але відтоді минуло понад 20 років, і суспільство обігнало державу в своєму розвитку. Відтак потрібна нова Конституція, зорієнтована на права та інтереси людини.

Під час зустрічі політик також висловив власні погляди на найболючіші теми  українців - низькі зарплати та тарифи на комунальні послуги.

"Людина знаходиться в умовах, що не може оплатити комунальні послуги, а ціна на них все одно зростає. Для чого існує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг? Не комісія має приймати рішення по тарифу. Вона має організувати діалог між продавцем (компаніями, які надають послуги) і покупцем (людьми). Продавець пропонує ціну, покупець натомість просить показати структуру собівартості. Але сьогодні НКРЕКП це просто клуб, який діє в інтересах певного кола осіб. Тарифи зростають, тому що в них закладаються і премії чиновникам, і відпочинок на Мальдівах, і купівля нових автомобілів. Це – результат надмірної монополізації ринку", - зазначає політик.

Також, на його переконання, має бути діалог із бізнесом, для того ж, щоб працівники отримували гідні зарплати.

"Невже важко зібрати підприємців і запитати: "Що повинна робити держава, щоб люди отримували не меншу заробітну плату, аніж в сусідніх державах?". Не буде умов для бізнесу - не буде нормальних зарплат. З бізнесом має бути діалог", - наголошує Роман Безсмертний.

Майбутній кандидат у президенти також висловив власну думку щодо навчань українських військових в Азовському морі. Він вважає цю ідею абсолютно правильною, адже, за його словами, мова йде не про навчання заради навчання, а про демонстрацію сили противнику.

"Ми демонструємо силу потенційному противнику, точніше ворогу, який починає нарощувати збройний потенціал в акваторії Азовського моря. Щоб він розумів, що при спробі прямої агресії, він отримає відсіч. До ще більшого напруження це не призведе, а навпаки. Я дотримуюся концепції, що сила – це фактор стримування, а не фактор провокації. У даному випадку вона буде стримувати противника від необдуманих дій", - переконує політик.

Щодо своєї участі у виборах Президента України, які відбудуться уже в березні 2019 року, Роман Безсмертний зазначає, що наразі не може повідомити медіа про склад своєї команди та політичні сили, з якими готовий об’єднуватися, але, запевняє, що команда буде формуватися відповідно до потреб поточної ситуації, оскільки зараз ніхто не може прогнозувати, як будуть розвиватися події в Україні у наступному році.

Стосовно власних шансів на перемогу політик провів паралель із виборами Президента у 2004 році. Безсмертний тоді керував виборчим штабом Віктора Ющенка і мало хто вірив, що їм вдасться подолати адмінресурс Януковича. Але це сталося.

На питання чи спілкується він з нинішнім Президентом, відповів коротко: «У нас з Порошенко надто відрізняються цінності. Для нього головним є гроші, для мене – людина. З такими різними поглядами важко найти спільну мову».

Довідка: Роман Безсмертний – політик, дипломат, один із авторів Конституції України 1996 року. Народний депутат кількох скликань, у 2005 р. – віце-прем’єр-міністр України. Працював послом у Білорусі. Був представником України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України у 2015-2016 рр.. Безпартійний.

29 травня 2018 року заявив про намір брати участь у виборах Президента України. За його словами, він «втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти». 

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

26 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
11:27
У одній із черкаських шкіл відкрили меморіальні дошки загиблим воїнам
11:02
У черкаському ЦНАПі можна обміняти посвідчення водія 
10:42
У Черкасах знеструмлена низка будинків
09:49
У Черкасах вандали вирвали з кріпленням лавку
09:33
На Черкащині підтопило понад 500 гектарів території (ВІДЕО)
08:46
У Черкасах не стало відомого тренера з боксу
25 квітня 2024
20:17
У Черкаській області зводять укріплювальні дамби
19:13
В Умані чоловік намагався незаконно продати зброю
18:10
Пропонував 400 доларів: у Черкасах нетверезий водій намагався дати хабаря поліцейським
17:11
Суддю, що збив нацгвардійця з Черкащини, тимчасово відсторонили від посади
16:51
На Звенигородщині прощатимуться із загиблим військовослужбовцем в його день народження
16:38
У Черкасах жителі своє побутове сміття викидують в урни скверів та парків
15:48
У Смілі збільшилась кількість пошкоджених будинків до понад 70
15:21
Один із навчально-наукових інститутів ЧНУ запрошує на день відкритих дверей
15:10
Черкаські волонтери отримали церковні нагороди
14:57
У Тальному на фасаді школи встановили меморіальну дошку на честь загиблого воїна
14:14
На Черкащині попрощаються із полеглим захисником
13:49
На Звенигородщині п'яний водій їздив без посвідчення у комендантську годину
13:18
Стало відомо, чи будуть черкасці отримувати субсидію в неопалювальний сезон
12:34
У прокуратурі повідомили хронологію ранкової атаки ворога на Черкащину
11:59
Не стало відомого черкаського спортивного функціонера
11:30
У Повітряних силах повідомили подробиці ракетного удару по Смілі