Реклама
Реклама
30.06.16 16:30

У Черкасах розповіли про труднощі цьогорічної вступної кампанії


Реклама
У Черкасах розповіли про труднощі цьогорічної вступної кампанії

 

Небажання абітурієнтів вступати на виробничо-технічні професії, невизначеність із кількістю бюджетних місць в українських університетах загалом та черкаських зокрема, нововведення в українському законодавстві та плутанина із електронними та паперовими заявами на вступ – труднощі, які виникли під час цьогорічної вступної кампанії.

Наразі на Черкащині діє 30 навчальних закладів, 8 із яких – третього та четвертого рівня акредитації, 22 – першого, другого рівня акредитації. Кількість студентів у нашому регіоні сягає близько 42,5 тисяч, із них майже 45% навчаються не за державним замовленням, а за контрактом.

Про це повідомила заступник начальника управління – начальник відділу вищої, професійно-технічної освіти та фінансового забезпечення Управління освіти і науки ОДА Валентина Ткаченко під час сьогоднішньої прес-конференції.

Одна із проблем, з якою зіштовхнулися освітяни в цьому році – мала кількість абітурієнтів, які виявляють бажання навчатися в професійно-технічних навчальних закладах.

"Ця проблема наразі дуже актуальна в освітянській галузі. Такі професії дуже затребувані, але не є популярними серед випускників. Хоча фахівці, які закінчили професійно-технічні навчальні заклади можуть розраховувати на належну плату", – наголосила Валентина Ткаченко.

Своє занепокоєння щодо майбутнього професійно-технічної освіти висловила і директор Черкаського професійного автодорожнього ліцею Ольга Філіпова.

"Робітничий клас і навчальні заклади, які готують кваліфікованих робітників, на жаль, стають непотрібні. Треба зберегти представників цього класу, бо він наповнює бюджет нашої країни", – зазначила вона.

Ольга Філіпова також повідомила, що в цьому році українське законодавство зазнало деяких змін і тепер фінансування професійно-технічних навчальних закладів здійснюється за рахунок не державних, а місцевих, обласних органів влади.

 "У нас в області 10 професійно-технічних навчальних закладів, у Черкасах – 5. Кожен повинен мати свій кошторис. Із початком нововведення діти протягом двох місяців не отримували стипендію, а викладачі – зарплату. Дітей-сиріт, які знаходилися на нашому утриманні ми годували самі. Нам закрили рахунки, бо перевели на місцевий бюджет. На щастя, міська влада знайшла кошти,  нам почали постачати харчі. Ця проблема вирішилася на початку березня. Однак у місті Ватутіне, Каневі, Умані та Золотоноші  вона досі актуальна", – розповіла Ольга Філіпова.

За її словами, Черкаський професійний автодорожній ліцей готує машиністів дорожньо-будівельних машин, слюсарів та рихтувальників, майстрів із діагностики автообладнання, трактористів, водіїв транспортних засобів,  однак популярними залишаються лише останні.

Як повідомила відповідальний секретар приймальної комісії Черкаського медичного коледжу Любов Білик, цьогорічна вступна кампанія складна, оскільки досі немає зразків документів, за якими мають приймати абітурієнтів. Окрім того, майбутні студенти плутаються у якому вигляді подавати заяву на вступ: у електронному чи паперовому.

"Я не розумію, чому навчальним закладам першого і другого рівня акредитації не дозволяють приймати заяви на молодшого спеціаліста у електронному вигляді. Наш коледж прийматиме електроні лише на бакалаврів фармацевтів", – повідомила вона.

Як розповів директор Черкаського державного бізнес-коледжу Олег Куклін, у цьому році для університетів буде запроваджено адресне замовлення, а для коледжів залишиться державне.

"Навчальні заклади із третім і четвертим рівнями акредитації отримають певну кількість місць держзамовлення тільки тоді, коли їх оберуть найкращі абітурієнти. Тобто найбільшу кількість безкоштовних місць отримають найкращі українські вузи, адже саме туди подаватимуть заяви абітурієнти із найвищими балами. Натомість ті абітурієнти, що вступатимуть до технікумів чи коледжів знатимуть, на яку кількість місць держзамовлення можна розраховувати, адже вона залишилася незмінною", – пояснив Олег Куклін.

Він також зазначив, що абітурієнтам і їх батькам варто пам’ятати про минулорічне нововведення –пріорітетність, яку вказують абітурієнти при вступі до того чи іншого вишу.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#освіта #вступ #абітурієнти

Останні новини

26 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
12:30
На Черкаській ТЕЦ стартувала підготовка до осінньо-зимового сезону
12:02
Захисника зі Сміли відзначили посмертно нагородою
11:27
У одній із черкаських шкіл відкрили меморіальні дошки загиблим воїнам
11:02
У черкаському ЦНАПі можна обміняти посвідчення водія 
10:42
У Черкасах знеструмлена низка будинків
09:49
У Черкасах вандали вирвали з кріпленням лавку
09:33
На Черкащині підтопило понад 500 гектарів території (ВІДЕО)
08:46
У Черкасах не стало відомого тренера з боксу
25 квітня 2024
20:17
У Черкаській області зводять укріплювальні дамби
19:13
В Умані чоловік намагався незаконно продати зброю
18:10
Пропонував 400 доларів: у Черкасах нетверезий водій намагався дати хабаря поліцейським
17:11
Суддю, що збив нацгвардійця з Черкащини, тимчасово відсторонили від посади
16:51
На Звенигородщині прощатимуться із загиблим військовослужбовцем в його день народження
16:38
У Черкасах жителі своє побутове сміття викидують в урни скверів та парків
15:48
У Смілі збільшилась кількість пошкоджених будинків до понад 70
15:21
Один із навчально-наукових інститутів ЧНУ запрошує на день відкритих дверей
15:10
Черкаські волонтери отримали церковні нагороди
14:57
У Тальному на фасаді школи встановили меморіальну дошку на честь загиблого воїна
14:14
На Черкащині попрощаються із полеглим захисником
13:49
На Звенигородщині п'яний водій їздив без посвідчення у комендантську годину
13:18
Стало відомо, чи будуть черкасці отримувати субсидію в неопалювальний сезон
12:34
У прокуратурі повідомили хронологію ранкової атаки ворога на Черкащину