Реклама
Реклама
07.04.16 13:04

7 квітня. Цей день в історії Черкас


Реклама
7 квітня. Цей день в історії Черкас

 

Відомий журналіст Борис Юхно на сторінках Zmi.ck.ua оприлюднює цікаві із життя міста.

1919 (97) – поспішаючи порадувати дорогого Ілліча подарунком до дня народження, місцеві більшовики прозвітували, що у Черкасах став до ладу Машинобудівний завод. Записали туди вождя почесним робітником та попросили дозволу назвати підприємство іменем Леніна. Але їм дали зрозуміти, що до цього завод, тобто реально – кілька майстерень, – ще не доріс. Дозволили бути імені Петровського, тодішнього куратора радянської України. А між тим, наші люмпени збрехали. Завод як такий став до ладу ще 1908-го. І все, що зробила нова влада, – це просто відібрала його у старого власника Івана Гроссе. У подальшому шанованого в місті інженера з двома профільними закордонними освітами ще не раз просили покерувати заводом. Налагодить Гроссе справи – “дякуємо, до побачення”. Зрештою, йому це набридло і він пішов викладати механіку у профтехшколу. Там у вільний час Іван Карлович сконструював першого черкаського автобуса, який вийшов на маршрут у 1928 році.

1960 (56) – з огляду на тотальну зачистку Черкас від зелених насаджень, коли від дерев залишаються лише здорові пеньки (і в тому розумінні, що їх ніхто не викорчовує, і в тому, що більшість таких не мають ознак, які вказували б на хворобу самого дерева), зацитую уривок публікації від 7 квітня 1960 року. Для порівняння, так би мовити, ситуації. “Торік на вулицях, площах і у скверах міста було посаджено 15385 дерев, 6200 кущів, засаджено 23500 квадратних метрів квітників. Цього року заплановано посадити 12 тис. декоративних і 6 тис. плодових дерев, 65 тис. кущів і 40 тис. квадратних метрів квітників. Звичайно, силами працівників однієї контори зеленого господарства цю роботу виконати неможливо, без активної участі громадськості тут не обійтися. Хорошу ініціативу у цій справі проявили жителі, що проживають у кварталах вулиць Урицького, Гоголя, Пушкіна, Крилова. Тут кілька активістів, створивши ініціативну групу, провели широку роз’яснювальну роботу щодо посадки перед кожним двором плодових і декоративних дерев. Контора Зеленгоспу вже запланувала виділити для них необхідну кількість посадкового матеріалу”.

1980 (36) – російська пропаганда й дотепер хвалиться Московською Олімпіадою-80 як “самим яркім сабитієм в історіі міравова спорта”. Мовляв, змогли тоді, то й Чемпіонат світу з футболу буде не гіршим. Побачимо. А поки-що – про одну зі складових того успіху. Нашу. Олімпійські товари для Москви, тобто такі, що отримали право випускатися з відповідною символікою (а це таки була процедура), виробляли на 15 підприємствах області. З наших це Машбуд, Консервний комбінат та Швейна фабрика ім. Л.Українки. Усі разом – 56 “почесних видів” продукції від цукерок до ліній громадського харчування. Окремо котувалися срібні і голубі норки звірорадгоспу у Коробівці: вони йшли у якості презентів посадовцям МОК. А на початку квітня 1980-го проскочила ще й така звісточка: “Черкащина – основний постачальник квітів для Олімпіади-80”. Далі – велике інтерв’ю з начальником обласного управління “Сортнасіннєовоч” Володимиром Кондратьєвим. Коротко: “частина продукції вже відвантажена до столиці, це понад три тонни квіткового насіння. Тут гвоздика і жоржина, айстра і дельфініум, маки і чорнобривці – загалом 20 видів, що прикрасять святкову Москву”. От вам і “яркость сабитія”.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#Черкаси #історія

Останні новини

07 травня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
12:54
Житель Черкас під час застілля побив до смерті знайомого, якого пустив до себе пожити
12:09
У Черкасах повідомили про замінування одного із готелів
11:54
На Черкащині чоловік наловив риби майже на мільйон гривень
11:30
Президент вручив орден рідним загиблого захисника із Чигиринщини
10:59
Назавжди 21: під час ракетного обстрілу загинув черкаський військовий
10:32
Тимчасово без світла: у Черкасах знеструмлені деякі будинки
09:43
Під час аварії загинув рятувальник із Звенигородщини
09:08
В Умані в центрі міста утворилося провалля (ФОТО)
06 травня 2024
20:02
На Уманщині в останню путь провели військового
19:20
На Черкащині попрощалися з Миколою Теліженком
18:01
У Черкасах тимчасово зміняться маршрути руху деяких тролейбусів 
17:12
На Черкащині поліцейські поремонтувати пенсіонерці велосипед
16:10
Черкаському митрополиту Феодосію, проти якого відкрито чотири кримінальні провадження, суд дозволив звершити службу на Великдень
15:42
На Черкащині прогнозують погіршення погодних умов
15:24
До Черкас завітав лікар-волонтер із Америки та передав медобладнання 
14:22
Частина одного із мікрорайонів Черкас залишилася без гарячої води
13:58
Дівчаток більше: скільки немовлят народилося у Черкасах за тиждень
13:32
Житель Золотоноші переодягнувся в жінку та намагався перетнути кордон із паспортом сестри
12:47
Без паніки: на Уманщині буде гучно
12:32
У центрі Черкас вандали пошкодили великодню інсталяцію (ФОТО)
11:04
Стало відомо, коли у Черкасах відбудеться прощання із скульптором Миколою Теліженком
10:53
У Черкасах більше півсотні будинків залишились без світла