8 квітня. Цей день в історії Черкас
Реклама
Черкаський журналіст Борис Юхно на сторінках Zmi.ck.ua оприлюднює цікаві факти із життя міста.
1954 (62) - кількома урядовими документами затверджено “невідкладні заходи з розвитку обласного центру УРСР м.Черкаси”. Все по-ленінськи: “тєлєфон, тєлеграф, почта”. Ну й цитадель влади, само собою. Тож наші перші будівлі за документами – Будинок рад, Будинок зв’язку і готель десь неподалік. 1
967 (49) – сьогодні день народження парку, який вже півтора місяці як “Сосновий Бір”, але у вимові ще довго буде “Пісітілєтія”. Об’єктивна данність. Пам’ять указом не переформатуєш. Власне, дата більше формальна. Просто 8 квітня 1967 року на 40-гектарних просторах майбутнього місця відпочинку трудящих відбувся грандіозний суботник, на якому працювало кілька сотень містян. Серед них і перші особи області. Ну й мітинг був, куди ж без мітинга. Насправді формування паркової території розпочалося кількома роками раніше, так само кількома пізніше після 1967-го в основному завершилося. І тоді, 1972-го, неповторний “Ювілейний” був нагороджений Золотою медаллю ВДНГ в Москві. 1979-го група його творців-архітекторів удостоїлися Шевченківської премії. 1980-го парк занесли до Міжнародного каталогу.
1970 (46) – колись у Черкасах випускали дуже багато сувенірної продукції. Відповідні цехи мали чи не всі великі підприємства міста, а ті що не мали, постачали для “сувенірних потужностей” різні детальки або й відходи власного виробництва. Але було й спеціальне профільне підприємство, завод “Аврора”. І у квітні 1970 року туди прибуло обладнання “для покриття металом виробів з пластмаси”. Оцей агрегат і почав працювати на увічнення 25-річчя Перемоги і того року, і ще не один потім.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter