Активісти у Черкасах вимагали люстрації слідчих
Реклама
4 червня «автомайданівці» пікетували обласні органи влади із вимогою звільнити із посад 61 слідчого різних райвідділів області.
Пікетування проводили спільно черкаський та київський «Автомайдан» (під керівництвом Олексія Гриценка та Сергія Хаджинова), що прибув до Черкас із конкретною вимогою звільнити слідчих, які відкривали кримінальні справи проти «автомайданівців» рік тому, під час штурму Черкаської ОДА.
Що з цього вийшло дивіться у сюжеті “Подробиць”.
Фонтани, квітучі газони і дитячий сміх. Через майже півтора роки тут, на Соборній площі Черкас вже мало що нагадує про події революції гідності. Хіба що хрест в пам’ять про Небесної сотні.
Це — кадри минулорічного січневого побоїща на Соборній площі. Тоді столичні активісти приїхали підтримати черкаських майданівців. Для багатьох акція закінчилася або в лікарні, або в застінках Соснівського райвідділу міліції.
Сьогодні кияни знову в Черкасах. Приїхали вимагати люстрації слідчих, які тоді — в буквальному сенсі слова — “їхньою кров’ю забруднили честь мундира”. У списку активістів — прізвища 63 міліціонерів. Начальник райвідділу рапортує — чотирьох вже звільнили. Вчора.
“- Було відправлено листа на адресу прокуратури. На підставі цієї відповіді були звільнені вищеозвученние люди. — За день до нашого приїзду? — Тоді, коли ми отримали відповідь”.
Адвокат Євгенія Закревська каже: після розгону майданівців, Сосновський райвідділ Черкас перетворився на справжній конвеєр з фабрикації кримінальних проваджень проти активістів. Але досі деякі з слідчих не те, що не звільнені, а навіть пішли на підвищення.
“Ці люди просто не повинні були більше працювати в органах. Це люди, які очевидно порушили закон про міліцію, і це ті, які очевидно порушили статут”, — вважає адвокат Євгенія Закревська.
Під час січневого побоїща, киянина Романа беркутівці спершу побили, потім привезли в Сосновський райвідділ. Проти нього вже було відкрито кримінальне провадження за участь у масових заворушеннях та захоплення адмінбудівлі. Хлопець відмовився підписувати протокол. Слідчий накинувся на нього, став бити і зламав Роману руку. Пізніше хлопець написав заяву в прокуратуру. Але винний навіть через півтора року не покараний.
“Буквально місяць тому ми проводили слідчий експеримент. Я показував де і на якому місці що відбувалося, і зайшли сюди в РВВС. Ми заходимо і цей же самий слідчий сидить на тому ж самому місці!”, — дивується Роман.
Зараз кривдник Романа у відпустці. Але ні його безпосередній начальник, ні керівник обласного управління МВС не можуть чітко пояснити чому так сталося.
“Люди, які доведено, що вони били активістів, вони саджали, проти них порушено кримінальні справи, більшість цих справ уже в суді, і вони будуть звільнені”, — запевнив начальник управління МВС в Черкаській області Владислав Пустовар.
На це черкаським міліціонерам активісти дали місяць. Інакше — попередили — приїдуть знову. І діяти будуть куди жорсткіше.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter